Miłość w sanatorium, czyli dziennik kuracjuszki

Ile w tym prawdy? „Miłość w sanatorium, czyli dziennik kuracjuszki”


Starość też radość! O tym, co wydarzy się w sanatorium, zostaje w sanatorium?

Nie jeżdżę do sanatoriów, stąd też chyba chęć przeczytania książki „Miłość w sanatorium, czyli dziennik kuracjuszki”, Eleonory Dworak, aby dowiedzieć się, jak to z tymi sanatoriami bywa. Wiele słyszałam od ciotek i wujków na ten temat, więc książka jest swoistego rodzaju potwierdzeniem większości tego, co opowiadali. Naszą bohaterką jest Zofia, 60-latka, która po trudnym rozwodzie wybiera się na 3 tygodnie do sanatorium, aby wypocząć a w dodatku wyleczyć krętarze (tyle dobrego z czytania książek, że wiem, że posiadamy coś takiego jak krętarze). Nie wierząc, że może się jeszcze komuś podobać, ma tam swoich adoratorów: Waldemara – chłopaka, z którym była 40 lat temu, a który to wyjechał nagle za granicę i ją zostawił. W sanatorium okazuje się właścicielem przybytku. Czy też Konrada – młodszy, mieszkający niedaleko Zofii, który się w niej w dodatku zakochuje. Rywalizacja panów nie tyle, ile o względy Zofii ale o jej miłość. Książka napisana przyjemnym i prostym językiem jest w niej sporo śmiesznych sytuacji, jak to w takich miejscach bywa, zakraplane wieczorki górują, śniadaniowe plotki. Zabiegi są tutaj tylko tłem Czy stara miłość nie rdzewieje? Czy może jednak Zofia da szanse Konradowi, aby nie wchodzić dwa razy do tej samej rzeki? Co na to wszystko jej już były mąż, bo i o nim tutaj sporo? Typowo kobieca lektura na jesienny wieczór.Tytuł: Miłość w sanatorium, czyli dziennik kuracjuszki
Autor: Eleonora Dworak
Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 18.11.2019
Ilość stron: 310
Oprawa: miękka
Cena okładowa: 36,99 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Wioletta Piasecka - wywiad Zaczytanyksiazkoholik.pl

Od serca z Wiolettą Piasecką!

Chciałam Was zaprosić na rozmowę z Wiolettą Piasecką. Z rozmowy dowiecie się m.in.: co chciałaby przekazać czytelnikom poprzez swoje książki, za co otrzymała honorowy wpis w Księdze Ludzi Wielkiego Umysłu, Talentu i Serca czy, co sądzi o obecnym stanie polskiego rynku wydawniczego. Odpowiedzi na te pytania, jak również na wiele więcej znajdziecie z poniższej rozmowie. Miłego czytania!


Sielskie smaki, zaczytanyksiazkoholiik.pl, Olia Hercules

Olia Hercules „Sielskie smaki. Nostalgiczna podróż kulinarna”

Olia Hercules poprzez swoją książkę zabierze nas w nostalgiczną podróż kulinarną po smakach Ukrainy, smakach jej dzieciństwa, kuchni mamy, babuszki. Olia urodziła się na Ukrainie, stąd też prezentuje nam 100 przepisów, które kojarzą się jej z domem. Opisana w niej prostota, a jednocześnie różnorodność kuchni ukraińskiej zachęca do chwycenia książki w dłoń.