Miłość w sanatorium, czyli dziennik kuracjuszki

Ile w tym prawdy? „Miłość w sanatorium, czyli dziennik kuracjuszki”


Starość też radość! O tym, co wydarzy się w sanatorium, zostaje w sanatorium?

Nie jeżdżę do sanatoriów, stąd też chyba chęć przeczytania książki „Miłość w sanatorium, czyli dziennik kuracjuszki”, Eleonory Dworak, aby dowiedzieć się, jak to z tymi sanatoriami bywa. Wiele słyszałam od ciotek i wujków na ten temat, więc książka jest swoistego rodzaju potwierdzeniem większości tego, co opowiadali. Naszą bohaterką jest Zofia, 60-latka, która po trudnym rozwodzie wybiera się na 3 tygodnie do sanatorium, aby wypocząć a w dodatku wyleczyć krętarze (tyle dobrego z czytania książek, że wiem, że posiadamy coś takiego jak krętarze). Nie wierząc, że może się jeszcze komuś podobać, ma tam swoich adoratorów: Waldemara – chłopaka, z którym była 40 lat temu, a który to wyjechał nagle za granicę i ją zostawił. W sanatorium okazuje się właścicielem przybytku. Czy też Konrada – młodszy, mieszkający niedaleko Zofii, który się w niej w dodatku zakochuje. Rywalizacja panów nie tyle, ile o względy Zofii ale o jej miłość. Książka napisana przyjemnym i prostym językiem jest w niej sporo śmiesznych sytuacji, jak to w takich miejscach bywa, zakraplane wieczorki górują, śniadaniowe plotki. Zabiegi są tutaj tylko tłem Czy stara miłość nie rdzewieje? Czy może jednak Zofia da szanse Konradowi, aby nie wchodzić dwa razy do tej samej rzeki? Co na to wszystko jej już były mąż, bo i o nim tutaj sporo? Typowo kobieca lektura na jesienny wieczór.



Tytuł: Miłość w sanatorium, czyli dziennik kuracjuszki
Autor: Eleonora Dworak
Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 18.11.2019
Ilość stron: 310
Oprawa: miękka
Cena okładowa: 36,99 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Nieznajoma z Sekwany-Guillaume Musso-zaczytanyksiazkoholik.pl

„Nieznajoma z Sekwany”, Guillaume Musso

Najnowsza powieść gwiazdy francuskiej literatury − ulubieńca mediów, krytyków i czytelników (Guillaume Musso od dziesięciu lat nieprzerwanie utrzymuje się na pierwszym miejscu listy najpopularniejszych francuskich pisarzy!) − która zachwyci zarówno fanów thrillerów, jak i miłośników literatury obyczajowej!


„Utopce - Katarzyna Puzyńska - zaczytanyksiazkoholik.pl

„Utopce”, Katarzyna Puzyńska

Z okazji dziesięciolecia sagi czytelnicy współtworzą to wyjątkowe wydanie. Latem tysiąc dziewięćset osiemdziesiątego czwartego roku ofiarą krwiożerczego wampira padły dwie osoby. Czy gwałtowna śmierć obu ofiar naprawdę jest dziełem upiora? A może to któryś z mieszkańców wsi miał swoje powody, żeby zabić? Trzydzieści lat później sprawę rozwikłać muszą Daniel Podgórski i kontrowersyjna Klementyna Kopp. Perturbacje w życiu