Niekochane-Hanna Dikta-zaczytanyksiazkoholik.pl.jpg

„Niekochane”, Hanna Dikta


Najważniejsza podróż w życiu…

– Ona chyba odziedziczyła geny po mojej matce – narzekałam przed Sylwią, kiedy jak co tydzień spotykałyśmy się na winie albo kawie.
– Nie bój się, wyrośnie z tego – uspokajała mnie.
A co, jeśli nie wyrośnie? Z Polą, swoją nastoletnią córką, Monika nie potrafi się porozumieć. Na wsparcie byłego męża raczej nie może liczyć, na pomoc swojej matki nie mogła liczyć nigdy. Marzy o spokoju, wolności i o Panu Idealnym.
Informacja o testamencie spada na nią jak grom z jasnego nieba. Okazuje się, że niedawno zmarła matka zostawiła jej swój rodzinny dom. Przyjaciel matki z młodości obiecuje pomoc w sprzedaży nieruchomości, pod jednym wszakże warunkiem – że Monika chociaż raz zobaczy spadek. Kobieta nie rozumie, dlaczego miałoby być to tak ważne, ale ostatecznie się zgadza. Podczas wizyty w odziedziczonej posiadłości odkrywa pamiętniki nigdy niepoznanej babci Antoniny. Uświadamia sobie, że z kobietami w swojej rodzinie łączy ją więcej, niż mogłaby przypuszczać. Podróż w przeszłość okaże się najważniejszą, jaką Monika odbyła w życiu.

Hanna Dikta – poetka i prozaiczka, autorka powieści We troje (2016), To nie może być prawda (2018), Dwie kobiety (2019), Trogirskie wakacje (2021), Jeżeli jesteś (2021) oraz trzech tomików poetyckich: Stop-klatka (2012), Awantury nie będzie (2018) i Cienie (2019).

Źródło: Wydawnictwo Zysk i S-ka

Tytuł: Niekochane
Autor: Hanna Dikta
Gatunek: literatura obyczajowa
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 27-09-2022
Ilość stron: 304
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 42,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Jarosław Derkowski - zaczytanyksiazkoholik - wywiad

Szczerze o „Złej” z Jarosławem Derkowskim

Tym razem bliżej dał nam się poznać Jarosław Derkowski, autor dość odważnej książki pt. „Zła”. Jarosław opowiada o tym, co było inspiracją do napisania tak charakterystycznej historii i stworzenia postaci Dominiki, jak wiele łączy zespół The Tiger Lillies i „Złą”, czy co według autora jest najważniejsze w pisaniu książek… Odpowiedzi na te, jak również na sporo innych pytań znajdziecie w poniższej rozmowie. Zapraszam do lektury.


Katedra i Klinika Otorynolaryngologii, Chirurgii Głowy i Szyi Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (1921 – 2021)

„Katedra i Klinika Otorynolaryngologii, Chirurgii Głowy i Szyi Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (1921 – 2021)”

„Pomysł napisania i wydania niniejszej monografii zrodził się w ramach przygotowań do obchodów 100-lecia Kliniki. Wyrastał on z naszego głębokiego przekonania o konieczności zachowania