
„Miłość na wojennej wyspie”, Jenny Lecoat
Zainspirowana niesamowitymi wydarzeniami z Brytyjskich Wysp historia o miłości silniejszej od wojny i opresji.
W czerwcu 1940 roku Wyspy Normandzkie stały się jedyną częścią Wielkiej Brytanii okupowaną przez Niemców. Hedy Bercu, młoda Żydówka z Wiednia, która dwa lata wcześniej schroniła się na Jersey przed anszlusem, raz jeszcze zostaje zamknięta w potrzasku, z którego nie ma ucieczki.
Hedy rozpoczyna desperacką walkę o przeżycie. Dziewczyna nie tylko musi przetrwać okupację, ale uniknąć też wywózki do jednego z obozów, o których dochodzą coraz straszniejsze wieści. Mimo niebezpieczeństwa związanego z pochodzeniem, znajduje pracę u Niemców, w tajemnicy angażuje się również w nielegalną działalność. Pewnego dnia poznaje porucznika armii okupacyjnej i wbrew początkowej niechęci z czasem coraz mocniej się w nim zakochuje. Wkrótce okazuje się, że to od niego będzie zależał jej los…
„Miłość na wojennej wyspie” to wzruszająca opowieść o odwadze nawet w najgorszych okolicznościach. Historia Hedy pokazuje, że w świecie, w którym rządzi przemoc i okrucieństwo, czasem zwykli ludzie stają się cichymi bohaterami.
Jenny Lecoat urodziła się na wyspie Jersey, gdzie jej rodzice wychowali się podczas niemieckiej okupacji. Pracowała jako scenarzystka i dziennikarka. „Miłość na wojennej wyspie” to jej pierwsza powieść, poruszająca temat bliski jej doświadczeniom i sercu.
Źródło: Prószyński i S-ka
Tytuł: Miłość na wojennej wyspie
Tytuł oryginału: Hedy’s War
Autor: Jenny Lecoat
Gatunek: powieść historyczna
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 03-03-2022
Ilość stron: 304
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 39,99 zł
Tłumaczenie: Magdalena Moltzan-Małkowska
Dodaj komentarz
Czytaj także

Potrzeba normalnego życia – „Szepty dzieciństwa” autorstwa Anny Sakowicz
Jak bardzo nasze dzieciństwo może odbić się na naszym dorosłym życiu? W „Szeptach dzieciństwa” przeczytamy o na pozór zwyczajnej rodzinie. Jednak, kiedy bohaterów zaczynamy poznawać bliżej, okazuje się, że bardzo chcieliby wieść normalne życie, ale na przeszkodzie stoi im kilka „drobiazgów”. Baśka to trzydziestokilkuletnia kobieta, pracująca na kasie w

Słowiańskie wierzenia w książkach pt. „Wiedma” oraz „Kruki” autorstwa Moniki Maciewicz
Bohaterką powieści jest Biwa, która przybywa na tajemniczą wyspę nad jeziorem Lędo. Dziewczę nie bardzo miało wybór, musiała opuścić rodzinny dom, aby pomóc bratu i tym samym w przyszłości zastąpić wiedźmę. To właśnie tutaj rozpoczyna się jej nowe, całkowicie inne od dotychczasowego życie. Pod okiem