Mam ochotę go udusić! Proste sposoby na trudnych ludzi w pracy, Martin Wehrle, zaczytanyksiazkoholik.pl

„Mam ochotę go udusić! Proste sposoby na trudnych ludzi w pracy”, Martin Wehrle


Wszyscy mamy w swoim otoczeniu kogoś, kto doprowadza nas do szewskiej pasji. Niektórzy mogliby wymienić nawet kilka takich ciężkich przypadków. Zdecydowanie zbyt często z irytującymi ludźmi spotykamy się w pracy. Uważamy ich za „trudnych”, „bezczelnych” czy „toksycznych”, ale w relacjach z nimi nie umiemy być asertywni, czujemy się wobec nich bezradni i pozwalamy się zapędzić w kozi róg.

Koleżanka z pracy unika otwartych konfliktów, za to obmawia innych za plecami i robi jadowite aluzje? Szef w kółko wychodzi z siebie i wrzeszczy bez opamiętania na podwładnych, terroryzuje ich i zastrasza? Kolega bez pardonu rozpycha się łokciami i to on zgarnia wszystkie nagrody oraz dostaje najatrakcyjniejsze zadania? Ktoś inny sto razy dziennie pyta o radę w najbłahszych sprawach? Dla wielu z nas brzmi to znajomo…

Czy da się spojrzeć na te sytuacje z innej strony i potraktować je jako okazję do kształtowania własnego charakteru? Martin Wehrle, znakomity niemiecki coach i doradca biznesowy, przedstawia galerię siedmiu różnych typów trudnych ludzi i pokazuje, jak sobie z nimi radzić. Lektura tej książki przygotuje cię na spotkania z nimi i pokaże, jak nie dać się sprowokować, zachować potrzebny dystans, lepiej zadbać o własne potrzeby i… nauczyć się czegoś ciekawego o samym sobie.

Źródło: Wydawnictwo Feeria



Tytuł: Mam ochotę go udusić! Proste sposoby na trudnych ludzi w pracy
Autor: Martin Wehrle
Gatunek: psychologia
Wydawnictwo: Feeria
Data wydania: 26-01-2022
Ilość stron: 392
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 52,90 zł
Tłumaczenie: Urszula Szymanderska


Dodaj komentarz


Czytaj także

Wirus Władzy, Greg Lindblad, zaczytanyksiazkoholik.pl

Myślałam, że się rozczaruję, niesłusznie- „Wirus Władzy”, Greg Lindblad

W Chinach pojawiła się tajemnicza choroba, która zaczęła zbierać żniwo. Choroba zaczęła dziesiątkować świat, liczba zmarłych przybywała w ekspresowym tempie, społeczeństwa walczyły o przetrwanie. Czy uda się uratować życie Helenie? Czy świat ma szanse podnieść się po tragedii?


Przestańmy być grzeczni, bądźmy sobą, Thomas d'Ansembourg, zaczytanyksiazkoholik.pl

Thomas d’Ansembourg, Przestańmy być grzeczni, bądźmy sobą

Jak to się stało, że przestaliśmy wsłuchiwać się w siebie i odcięliśmy się od swoich uczuć i potrzeb? Często wolimy słuchać innych ludzi, niż wyznać komuś, jak sami się czujemy. W zakładaniu masek i odgrywaniu ról osiągnęliśmy mistrzostwo. Przyzwyczailiśmy się do ukrywania tego, co się w nas dzieje, aby w ten sposób zdobyć uznanie, poczucie przynależności