"Księga Bezimiennej Akuszerki", Meg Elison

„Księga Bezimiennej Akuszerki”, Meg Elison


„Opowieść podręcznej” w świecie postapo

Kiedy zasypiała, świat był skazany na zagładę. Gdy się obudziła, był już martwy.

Przetrwanie apokalipsy to jednak dopiero początek.

Na skutek tajemniczej gorączki na całym świecie umiera bardzo wielu mężczyzn oraz niemal wszystkie kobiety i dzieci. Ciąża i poród oznaczają wyrok śmierci – zarówno dla matki, jak i dla dziecka. Samotna położna brnie przez cmentarzysko, jakim stał się świat, usiłując znaleźć dla siebie miejsce w nowej, groźnej rzeczywistości. Filary cywilizacji runęły, została tylko brutalna siła i ci, którzy ją mają.

Pozostałe przy życiu kobiety są prześladowane przez bandy mężczyzn, którzy je chwytają, trzymają w łańcuchach, używają ich i nimi handlują. Żeby zachować wolność, położna przebiera się za mężczyznę i unika ludzi. Wkrótce odkrywa jednak, że jej zadanie nie ogranicza się do chronienia smutnej namiastki własnej niezależności.

Jeśli ludzkość ma się odrodzić, będzie potrzebowała akuszerki.


Meg Elison, choć nie ukończyła szkoły średniej, studiowała na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley. Mieszka w rejonie zatoki San Francisco i pisze tak, jakby kończył jej się czas. Księga Bezimiennej Akuszerki to jej świetny, wizjonerski debiut.

Źródło: DW Rebis



http://zaczytanyksiazkoholik.pl/recenzje-ksiazek/daje-do-myslenia-ksiega-bezimiennej-akuszerki-meg-elison/

Tytuł: Księga Bezimiennej Akuszerki
Tytuł oryginału: The Book of the Unnamed Midwife
Autor: Meg Elison
Cykl: Salamandra, Droga donikąd (tom 1)
Wydawnictwo: DW Rebis
Data wydania: 29-09-2020
Ilość stron: 344
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena okładowa: 39,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Alessandro Boscarino , K2. Historia najtrudniejszej góry świata, zaczytanyksiazkoholik.pl

Najpierw marzenie, później wyczyn – „K2. Historia najtrudniejszej góry świata”, Alessandro Boscarino

Alessandro Boscarino przygotował dzieło jedyne w swoim rodzaju. Za sprawą map, wspaniałych archiwalnych zdjęć i szczegółowo opisanych tras przedstawia sto lat wyzwań podejmowanych pośród lodu: od XIX-wiecznych ekspedycji naukowców i kartografów do wyczynu Waltera Bonattiego i tragarza z ludu Hunza,


Tancereczka, Joanna Parasiewicz, zaczytanyksiazkoholik.pl

O miłości w czasach piekła – „Tancereczka”, Joanna Parasiewicz

„Ingrid Stern, znakomita pływaczka i liderka Związku Niemieckich Dziewcząt, kocha Wielką Rzeszę – z wzajemnością. Kocha też zazdrośnie Franka Raubera – bez wzajemności. Frank Rauber to zdolny samouk i wynalazca, student Akademii Wojskowej, który założył esesmański mundur. Malka Freiman miała przed sobą wielką karierę primabaleriny. Kiedyś Malka tańczyła z