Alessandro Boscarino , K2. Historia najtrudniejszej góry świata, zaczytanyksiazkoholik.pl

Najpierw marzenie, później wyczyn – „K2. Historia najtrudniejszej góry świata”, Alessandro Boscarino


Według Reinholda Messnera jest najbardziej nieprzystępną spośród ośmiotysięczników, o wiele bardziej wymagająca niż Everest. Właśnie dlatego, chcąc oddać hołd mitycznej K2, nie wystarczy tradycyjna książka.

Alessandro Boscarino przygotował dzieło jedyne w swoim rodzaju. Za sprawą map, wspaniałych archiwalnych zdjęć i szczegółowo opisanych tras przedstawia sto lat wyzwań podejmowanych pośród lodu: od XIX-wiecznych ekspedycji naukowców i kartografów do wyczynu Waltera Bonattiego i tragarza z ludu Hunza, Mehdiego, którzy w 1954 roku pozwolili Lacedellemu i Compagnoniemu zdobyć szczyt po raz pierwszy w historii.

Alpinizm to najpierw marzenie, później wyczyn, w końcu opowieść. Ale przede wszystkim jest to marzenie o górze. Góra należy również do tych, którzy nigdy nie zdobyli szczytu, którzy widzieli ją tylko na rysunku, którzy pokochali ją w książce. W tej książce jest marzenie o K2.

– Paolo Cognetti.

Wciągająca i pasjonująca pozycja łącząca grafikę, fotografię, ilustracje i opowieści. Papierowy pomnik w hołdzie K2 – skalnemu gigantowi, niebezpiecznemu i zachwycającemu.

Źródło: Wydawnictwo SQN

Kocham czytać o górach, oglądać filmy o górach i chodzić po górach. Krótko mówiąc, kocham góry i tym bardziej ciężko było mi przejść obojętnie obok albumu pt. „K2. Historia najtrudniejszej góry świata”. To, co jest najpiękniejsze w tej książce to ogromna ilość map, zdjęć, informacji, sylwetek osób podbijających K2. Jednym słowem wszystko. Książka przybliża nam jeszcze bardziej ogrom tej góry, która z wiadomych powodów jest taka trudna do zdobycia. Jeśli lubicie literaturę górską, albumy czy po prostu poszerzać swoją wiedzę to sięgajcie po tę książkę. Dodatkowo polecam Wam obejrzeć na Netflixie film pt. „14 szczytów: Nie ma rzeczy niemożliwych” o nieustraszonym nepalskim wspinaczu Nimsdai Purja.Tytuł: K2. Historia najtrudniejszej góry świata
Tytuł oryginału: K2. Storia della Montagna Impossible
Autor: Alessandro Boscarino
Gatunek: literatura podróżnicza
Wydawnictwo: SQN
Data wydania: 24-11-2021
Ilość stron: 80
Oprawa: twarda
Cena rynkowa: 79,99 zł
Tłumaczenie: Barbara BardadynDodaj komentarz


Czytaj także

A niech to szlag, Monika cieluch, zaczytanyksiazkoholik.pl

W sam raz po ciężkim dniu – „A niech to szlag!” autorstwa Moniki Cieluch

„Życie bywa jak jajko z niespodzianką. Czy dasz się nią obdarować?” Naszą bohaterką jest Joanna. Dziewczyna została z dnia na dzień zwolniona z pracy. Zajmowała stanowisko menadżera restauracji w The Luxury Hotel. W swojej pracy była świetna, ale jeden incydent z gościem spowodował, że musiała pożegnać się z pracą marzeń. Joasia zostaje bez pracy,


Miś Staś i przyjaciele

Coś dla dzieci – „Miś Staś i przyjaciele”, Aneta Lejwoda-Zielińska

Mam już swoje lata, ale miłość do czytania książek dla dzieci zostaje chyba do końca życia. Książeczka „Miś Staś i przyjaciele”, której autorką jest Aneta Lejwoda-Zielińska to cudowna historia o tym, jak wspaniale może być w przedszkolu, co może nas tam spotkać oraz czego możemy się nauczyć.