Alessandro Boscarino , K2. Historia najtrudniejszej góry świata, zaczytanyksiazkoholik.pl

Najpierw marzenie, później wyczyn – „K2. Historia najtrudniejszej góry świata”, Alessandro Boscarino


Według Reinholda Messnera jest najbardziej nieprzystępną spośród ośmiotysięczników, o wiele bardziej wymagająca niż Everest. Właśnie dlatego, chcąc oddać hołd mitycznej K2, nie wystarczy tradycyjna książka.

Alessandro Boscarino przygotował dzieło jedyne w swoim rodzaju. Za sprawą map, wspaniałych archiwalnych zdjęć i szczegółowo opisanych tras przedstawia sto lat wyzwań podejmowanych pośród lodu: od XIX-wiecznych ekspedycji naukowców i kartografów do wyczynu Waltera Bonattiego i tragarza z ludu Hunza, Mehdiego, którzy w 1954 roku pozwolili Lacedellemu i Compagnoniemu zdobyć szczyt po raz pierwszy w historii.

Alpinizm to najpierw marzenie, później wyczyn, w końcu opowieść. Ale przede wszystkim jest to marzenie o górze. Góra należy również do tych, którzy nigdy nie zdobyli szczytu, którzy widzieli ją tylko na rysunku, którzy pokochali ją w książce. W tej książce jest marzenie o K2.

– Paolo Cognetti.

Wciągająca i pasjonująca pozycja łącząca grafikę, fotografię, ilustracje i opowieści. Papierowy pomnik w hołdzie K2 – skalnemu gigantowi, niebezpiecznemu i zachwycającemu.

Źródło: Wydawnictwo SQN

Kocham czytać o górach, oglądać filmy o górach i chodzić po górach. Krótko mówiąc, kocham góry i tym bardziej ciężko było mi przejść obojętnie obok albumu pt. „K2. Historia najtrudniejszej góry świata”. To, co jest najpiękniejsze w tej książce to ogromna ilość map, zdjęć, informacji, sylwetek osób podbijających K2. Jednym słowem wszystko. Książka przybliża nam jeszcze bardziej ogrom tej góry, która z wiadomych powodów jest taka trudna do zdobycia. Jeśli lubicie literaturę górską, albumy czy po prostu poszerzać swoją wiedzę to sięgajcie po tę książkę. Dodatkowo polecam Wam obejrzeć na Netflixie film pt. „14 szczytów: Nie ma rzeczy niemożliwych” o nieustraszonym nepalskim wspinaczu Nimsdai Purja.Tytuł: K2. Historia najtrudniejszej góry świata
Tytuł oryginału: K2. Storia della Montagna Impossible
Autor: Alessandro Boscarino
Gatunek: literatura podróżnicza
Wydawnictwo: SQN
Data wydania: 24-11-2021
Ilość stron: 80
Oprawa: twarda
Cena rynkowa: 79,99 zł
Tłumaczenie: Barbara Bardadyn


Dodaj komentarz


Czytaj także

Agatha Christie, zaczytanyksiazkoholik.pl

Najczęściej tłumaczonym autorem na świecie jest Agatha Christie. Jej książki przetłumaczono na co najmniej 103 języki!

Podczas gdy najbardziej przetłumaczona strona internetowa i najbardziej przetłumaczona książka na świecie są obie religijne w swej naturze, najbardziej przetłumaczony autor nie ma, co zaskakujące, nic wspólnego z religią: jest to Agatha Christie.


Złodziejka-Sarah Waters-zaczytanyksiazkoholik.pl

„Złodziejka”, Sarah Waters

Czy wśród brudu i potworności wiktoriańskiego Londynu jest jeszcze miejsce na prawdziwie namiętne uczucie? Wiktoriańska Anglia, rok 1862. Sue Trinder to córka złodziejki i morderczyni. Mieszka w Londynie, w domu oszusta i pasera, w którym codziennie załatwia się brudne interesy. Pewnego dnia dziewczyna otrzymuje nietypową propozycję – jeśli pomoże tajemniczemu mężczyźnie w uwiedzeniu bogatej sieroty Maud Lilly, otrzyma połowę jej pieniędzy.