
„Jak nauczyć się szczęścia w każdych warunkach”, Thomas d’ Ansembour
Czy sądzisz, że szczęście jest zawsze równoznaczne z odczuwaniem radości? Czy twoim zdaniem doświadczanie smutku, lęku, tęsknoty i żalu automatycznie pozbawia nas zadowolenia z życia?
To iluzja, której zbyt często ulegamy i która w dodatku uniemożliwia nam czerpanie zadowolenia z wielu radosnych chwil. Warto zdać sobie sprawę, że szczęście nie przychodzi do nas samo z siebie i nie trwa bez końca. Jest konsekwencją naszych zachowań, działań i przekonań, a więc to my sami musimy zadbać o to, by zachować jego trwałe poczucie, mimo przeciwności losu i trudnych uczuć, z którymi przyszło nam się borykać. Praca nad sobą nie zawsze daje natychmiastową radość, warto jednak spróbować wyjść poza schematy zachowań obronnych, by nie okopywać się w dobrze znanym, lecz szkodliwym mule lęków i wyparcia. Thomas d’Ansembourg, autor „Przestańmy być grzeczni, bądźmy sobą”, w swojej kolejnej książce daje nam narzędzia, dzięki którym lepiej poznamy siebie i bliskie nam osoby, a także zrozumiemy, jakich zachowań unikać i jak skupiać się na tym, co da nam trwałe poczucie szczęścia.
Źródło: Wydawnictwo Feeria
Tytuł: Jak nauczyć się szczęścia w każdych warunkach
Autor: Thomas d’Ansembourg
Gatunek: psychologia, socjologia
Wydawnictwo: Feeria
Data wydania: 29-09-2021
Ilość stron: 328
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 44.90 zł
Tłumaczenie: Łukasz Musiał
Dodaj komentarz
Czytaj także

Legendarny Miecz Przeznaczenia – „Braterstwo Mieczy. Tom 2: Synowie Mroku”, Krystian Gembara
„Synowie Mroku” to drugi tom cyklu Braterstwa Mieczy – Mrocznych Czasów. Drugi tom rozpoczyna się tym, jak Kromar i Paladius uciekają z zakonu i ukrywają się w Samotnej Górze, aby zastanowić się, co począć dalej i w jaki sposób pomścić swoich bliskich. Do owego zakonu trafili, aby doskonalić umiejętności

Na długie, prawie już jesienne wieczory – „Most trzech czasów”, Karolina Wiaczewska
Autorka w swojej książce przedstawia nam losy dwóch rodzin Ziarenków oraz Łęczyńskich. Są to losy, jak sam tytuł wskazuje trzech czasów: sprzed wojny, w trakcie wojny oraz po wojnie. A tytułowy most jak można się domyślić, ma łączyć. Co z czym?