Dziewczynka, którą oswoił tygrys - Izolda In de Betou - zaczytanyksiazkoholik.pl

„Dziewczynka, którą oswoił tygrys”, Izolda In de Betou


Nela jest odważną małą dziewczynką, która ma niezwykły dar pocieszania innych. Gdy ktoś ma kłopoty, nie mówi: „bądź dzielny”, „nic się nie stało”, nie udziela też rad. Zamiast tego uważnie słucha. A kiedy patrzy komuś w oczy, wydaje się, że widzi wszystko. Być może dlatego historia o Neli to opowieść, która goi najgłębsze rany. Zanim to jednak nastąpi, Nela staje oko w oko z niebezpiecznym tygrysem, który pojawia się nie wiadomo skąd, a na dodatek nie dostrzegają go inni. Przeżycie uczucia dławiącego lęku, strachu, przerażenia jest bardzo bolesne dla małej dziewczynki. A na dodatek rozstanie w tym samym czasie z ukochanym dziadkiem. Na zawsze. Przynajmniej tak się z początku wydaje. Ale w świecie Neli, świecie wypełnionym literacką magią i po prostu dobrem, ten ból jest także potrzebny, bo pomaga dojrzewać jej duszy.

Niezwykły świat stworzony przez Izoldę In de Betou daje ukojenie wszystkim, którzy do niego wejdą, bo gdy trzymamy za Nelę mocno kciuki, kibicujemy tak naprawdę sobie, naszej własnej przemianie. Świat staje się lepszy, gdy kończymy książkę, dlatego chcemy ją otworzyć natychmiast jeszcze raz. Żeby zrozumieć, co się właśnie wydarzyło.

Izolda In de Betou – urodziła się w Polsce, dorastała w Kalifornii, mieszka i pracuje w Szwecji. W Polsce skończyła studia psychologiczne, po których specjalizowała się w psychoonkologii. To właśnie wtedy zrozumiała, jak wielkie znaczenie ma nadzieja w leczeniu śmiertelnie chorych. Teologię studiowała w Szwecji. Tam też w roku 2022 została wyświęcona na diakona w Kościele luterańskim. Na co dzień pracuje w Sztokholmie, gdzie mieszka z mężem Gunnarem i kotką Jagódką. Twierdzi, że najłatwiej dostrzec Boga w oczach psa. „Od dziecka marzyłam o tym, żeby pisać opowieści terapeutyczne dla nastolatków. Mam nadzieję, że historia o Neli, którą oswoił tygrys, będzie pomocna w pokonywaniu wielu lęków. Mnie też kiedyś oswoił tygrys”.

Źródło: Wydawnictwo Prószyński i S-ka

Tytuł: Dziewczynka, którą oswoił tygrys
Autor: Izolda In de Betou
Izolda In de Betou
Ilustracje: Aga Nowak
Gatunek: literatura dziecięca, młodzieżowa
Wydawnictwo Prószyński i S-ka
Data wydania: 22-02-2024
Ilość stron: 112
Oprawa: twarda
Cena okładkowa: 56,00 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Wywiad - Paula Wieczorek - Zaczytanykasiazkoholik.pl

Od inspiracji Bocellim po walkę z demonami alkoholizmu i sceny erotyczne

W rozmowie z Paulą Wieczorek, autorką powieści „Jestem gotowa” rozmawiamy o inspiracjach, trudnościach w tworzeniu, interakcjach z czytelnikami oraz przyszłych projektach. Paula dzieli się także swoimi przemyśleniami na temat sztucznej inteligencji w literaturze i podkreśla znaczenie emocji w pisarstwie. Przyjrzyjmy się


Troy - Angela Santini - zaczytanyksiazkoholik.pl

„Troy”, Angela Santini

Czy miłość wystarczy, żeby wygrać tę bitwę? Wyczekiwany drugi tom „Szmuglerów”. Marina Moore staje przed najtrudniejszym wyzwaniem. Czy poradzi sobie z konsekwencjami swojej decyzji o porzuceniu uprzywilejowanego życia i podąży za głosem serca? Czy będzie gotowa poruszać się w podstępnym świecie przemytników, intryg i zdrady?