Nie wszystko zostaje w rodzinie-Hannah Rothschild-zaczytanyksiazkoholik.pl.jpg

„Nie wszystko zostaje w rodzinie”, Hannah Rothschild


Szlachectwo zobowiązuje, ale pieniądze nie śmierdzą… Tak zabawnej książki o arystokratach jeszcze nie czytaliście! Przed Wami „Nie wszystko zostaje w rodzinie”.

Zamek Trelawney, dawniej najwspanialsza siedziba rodowa na południu Kornwalii, powoli zamienia się w ruinę. Od ośmiuset lat pozostaje w rękach tej samej rodziny, która po utracie dawnego bogactwa rozpaczliwie broni się przed oddaniem go w obce ręce. Gdy wśród klepiących biedę arystokratów pojawia się dziewczyna przedstawiająca się jako nieznana dotąd krewna, życie mieszkańców Trelawney gwałtownie przyspiesza. Na jaw wychodzą tajemnice, które wydawały się na zawsze pogrzebane, stare urazy wybuchają z nową siłą, gdzieś rodzi się miłość, a skłócone przyjaciółki są zmuszone zakopać wojenny topór…
„Nie wszystko zostaje w rodzinie” to wyśmienita opowieść o schyłku i upadku, zemście, a przede wszystkim o skomplikowanych relacjach, które zarówno wzruszają, jak i śmieszą.

Hannah Rothschild (z tych Rothschildów) to pisarka, producentka dokumentów filmowych, a także bizneswoman. Wywodzi się z arystokratycznej rodziny bankowców i kontynuuje ich tradycje jako dyrektorka spółki inwestycyjnej. Zasłynęła jako pierwsza kobieta zarządzająca National Gallery – współpracuje z wieloma instytucjami kulturalnymi, a za swoją działalność w dziedzinie sztuki i filantropii została odznaczona Orderem Imperium Brytyjskiego. Pisze dla takich magazynów jak „The Times”, „Vogue”, „The Guardian” i „Financial Times”, a jej filmy dokumentalne pokazywane są w największych sieciach telewizyjnych i na festiwalach. Na koncie ma również kilka książek – przede wszystkim „The Baroness”, biografię swojej kuzynki, „królowej jazzu” Niki de Koenigswarter, oraz nagradzaną powieść humorystyczną „Nie wszystko zostaje w rodzinie”. Na co dzień mieszka w Londynie z trzema córkami.   

Źródło: Wydawnictwo Prószyński i S-ka

Tytuł: Nie wszystko zostaje w rodzinie
Tytuł oryginału: House of Trelawney
Autor: Hannah Rothschild
Gatunek: literatura światowa, literatura piękna
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 20-09-2022
Ilość stron: 488
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 49,99 zł
Tłumaczenie: Anna Bańkowska


Dodaj komentarz


Czytaj także

Bezdech ćmy - Albin Perc - zaczytanyksiazkolik

Czym naprawdę jest życie? „Bezdech ćmy”, Albin Perc

„Wiele jest miejsc, w których możesz pomyśleć nad sensem życia. Nie znajdziesz jednak lepszego niż zimny kamień zasunięty nad dołem, w którym spoczywają doczesne szczątki kogoś, kogo historia pamiętana będzie dopóty, dopóki liście z okolicznych drzew nie zakryją nagrobka.


hestia-rusinek-foto_1

W czasie pandemii Polacy chętniej sięgają po książki

Ubiegły rok dla czytelnictwa i rynku książki – po wiosennym załamaniu z powodu zamkniętych księgarń i bibliotek – okazał się jednak korzystny. Zgodnie z badaniem IMAS International co trzeci Polak zaczął częściej czytać książki