Nie wszystko zostaje w rodzinie-Hannah Rothschild-zaczytanyksiazkoholik.pl.jpg

„Nie wszystko zostaje w rodzinie”, Hannah Rothschild


Szlachectwo zobowiązuje, ale pieniądze nie śmierdzą… Tak zabawnej książki o arystokratach jeszcze nie czytaliście! Przed Wami „Nie wszystko zostaje w rodzinie”.

Zamek Trelawney, dawniej najwspanialsza siedziba rodowa na południu Kornwalii, powoli zamienia się w ruinę. Od ośmiuset lat pozostaje w rękach tej samej rodziny, która po utracie dawnego bogactwa rozpaczliwie broni się przed oddaniem go w obce ręce. Gdy wśród klepiących biedę arystokratów pojawia się dziewczyna przedstawiająca się jako nieznana dotąd krewna, życie mieszkańców Trelawney gwałtownie przyspiesza. Na jaw wychodzą tajemnice, które wydawały się na zawsze pogrzebane, stare urazy wybuchają z nową siłą, gdzieś rodzi się miłość, a skłócone przyjaciółki są zmuszone zakopać wojenny topór…
„Nie wszystko zostaje w rodzinie” to wyśmienita opowieść o schyłku i upadku, zemście, a przede wszystkim o skomplikowanych relacjach, które zarówno wzruszają, jak i śmieszą.

Hannah Rothschild (z tych Rothschildów) to pisarka, producentka dokumentów filmowych, a także bizneswoman. Wywodzi się z arystokratycznej rodziny bankowców i kontynuuje ich tradycje jako dyrektorka spółki inwestycyjnej. Zasłynęła jako pierwsza kobieta zarządzająca National Gallery – współpracuje z wieloma instytucjami kulturalnymi, a za swoją działalność w dziedzinie sztuki i filantropii została odznaczona Orderem Imperium Brytyjskiego. Pisze dla takich magazynów jak „The Times”, „Vogue”, „The Guardian” i „Financial Times”, a jej filmy dokumentalne pokazywane są w największych sieciach telewizyjnych i na festiwalach. Na koncie ma również kilka książek – przede wszystkim „The Baroness”, biografię swojej kuzynki, „królowej jazzu” Niki de Koenigswarter, oraz nagradzaną powieść humorystyczną „Nie wszystko zostaje w rodzinie”. Na co dzień mieszka w Londynie z trzema córkami.   

Źródło: Wydawnictwo Prószyński i S-ka

Tytuł: Nie wszystko zostaje w rodzinie
Tytuł oryginału: House of Trelawney
Autor: Hannah Rothschild
Gatunek: literatura światowa, literatura piękna
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 20-09-2022
Ilość stron: 488
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 49,99 zł
Tłumaczenie: Anna Bańkowska


Dodaj komentarz


Czytaj także

Kiecka i krynolina, Aleksandra Katarzyna Maludy, zaczytanyksiazkoholik.pl

Dwie epoki i dwie Zośki – „Kiecka i krynolina”, Aleksandra Katarzyna Maludy

Jakież było moje zdziwienie, kiedy usłyszałam o tej powieści. Od razu przypomniał mi się film z 1976 roku „Zwariowany piątek”. Dwie kobiety, ten sam problem-zdrada męża, dwie różne epoki – rok 2019 oraz okres powstania styczniowego. Mąż Zośki uległ urokowi koleżanki z pracy a Zofii francuskiej guwernantce. Obie dziewczyny ronią łzy do lustra, zastanawiając się, co będzie


Kobieta w masce

Pierwsze spotkanie z Dorianem Zawadzkim w książce „Kobieta w masce”

Mamy rok 40 Nowej Ery (2125 według kalendarza gregoriańskiego). Świat zmaga się ze skutkami globalnego ocieplenia. Na terenie Bazy Lotniczej Trzeciego Żeńskiego Korpusu Sił Powietrznych w Fort Salem zostają znalezione zwęglone zwłoki młodej kobiety – snajperki, niedawno przybyłej do korpusu.