Chrześcijaństwo Amoralna religia - Artur Nowak - Ziemiński Ireneusz - zaczytanyksiazkoholik.pl

„Chrześcijaństwo. Amoralna religia”, Artur Nowak, Ziemiński Ireneusz


„Chrześcijaństwo. Amoralna religia” to opowieść o Jezusie, jakiego nie znacie. Plemienność, język nienawiści, pogarda wobec kobiet, wreszcie uwielbienie Boga posyłającego go na okrutną śmierć – to tylko niektóre aspekty planu „zbawiciela”, których spadkobiercą jest współczesny Kościół. To nie przypadek, że centralnym punktem Ewangelii jest ślepe posłuszeństwo. Chrześcijanie od początku bali się wolności, dlatego narzucili światu przemocowy program Jezusa. Stąd nienawiść do Ewy, która miała odwagę przekroczyć granicę niewoli, uwielbienie Marii, będącej niewolnicą Pana, oraz lęk, żeby żadna owca nie oddaliła się od stada.

Jak twierdzą autorzy, to nie chrześcijaństwo jest wzorcem do oceny naszego postępowania moralnego, lecz odwrotnie – to religia chrześcijańska wraz z głoszonymi przez nią zasadami życia powinna być poddawana ciągłej ocenie moralnej.

Artur Nowak (ur. 1974) – adwokat, publicysta i pisarz, m.in. współautor – wraz z profesorem Stanisławem Obirkiem – bestsellerowych reportaży: „Babilon. Kryminalna historia Kościoła” oraz „Gomora. Władza, strach i pieniądze w polskim Kościele”. Napisał też „Kroniki opętanej” – powieść, w której przedstawił opartą na faktach historię nastolatki molestowanej przez egzorcystów. Jest również autorem reportażu „Adwokaci. Zraniony zapał”. Współautor podcastu „Kryminalna historia Kościoła”, nagrodzonego bestsellerem Empiku za 2022 rok. Kolejny sezon tego podcastu otrzymał w roku 2023 nagrodę Best Audio. Od 2021 roku na kanale Sekielski Brothers Studio prowadzi autorski podcast „Wysłuchanie”.

Ireneusz Ziemiński (ur. 1965) – filozof, absolwent Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, aktualnie zatrudniony na Uniwersytecie Szczecińskim. Autor ponad dwustu publikacji z zakresu szeroko pojętej filozofii religii i filozofii człowieka. Dwukrotny stypendysta Fundacji na rzecz Nauki Polskiej (program „Start” oraz „Kolumb”, w ramach którego odbył staż na Uniwersytecie Oksfordzkim pod kierunkiem Richarda Swinburne’a). Za książkę „Zagadnienie śmierci w filozofii analitycznej” (1999) otrzymał Nagrodę Ministra Nauki, Szkolnictwa Wyższego i Sportu, a za książkę „Eschatologia filozoficzna” (2017) – Nagrodę im. Józefa Tischnera.

Źródło: Wydawnictwo Prószyński i S-ka

Tytuł: Chrześcijaństwo. Amoralna religia
Autor: Artur Nowak, Ziemiński Ireneusz
Gatunek: literatura faktu, reportaż, publicystyka
Wydawnictwo Prószyński i S-ka
Data wydania: 07-11-2023
Ilość stron: 416
Oprawa: twarda
Cena rynkowa: 54,99 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Rezydencja, Laura McHugh, zaczytanyksiazkoholiki.pl

Czy powieść jest rzeczywiście taka doskonała, jak na okładce zapewnia The Times? – „Rezydencja”, Laura McHugh

” … Osadzona na skrzyżowaniu wspomnień i historii stawia wnikliwe pytanie, czy to my nosimy przeszłość w sobie, czy też przeszłość nosi nas.” – Jodi Picoult, autorka bestsellerów


Bestsellery Empiku 2023

Bestsellery Empiku 2023 rozdane!

Film Chłopi, książka i audiobook Chłopki oraz serial 1670 – tematyka ludowa i motyw wsi stanowiły silny trend w popkulturze. Reportaż Joanny Kuciel-Frydryszak zdobył statuetki w aż dwóch kategoriach Bestsellerów Empiku 2023. Wielkim zwycięzcą okazał się też popularyzator nauki i autor książek dla dzieci – Adam Mirek. W podwójnej roli na scenie pojawili się również Katarzyna Nosowska oraz Kortez, którzy nie tylko odebrali statuetki Bestsellera, ale także uświetnili wieczór swoimi występami. Kto jeszcze triumfował podczas gali corocznych nagród Empiku?