Dramat zwierząt domowych.

„Dramat zwierząt domowych”, Achim Gruber


We współczesnym świecie zwierzę bywa niemal członkiem rodziny. Kochamy je i chcemy dla niego jak najlepiej. Czy mamy jednak pewność, że nasz sposób traktowania czworonożnych przyjaciół i wybory, których dokonujemy w ich imieniu, naprawdę im służą?

Na te pytania szczegółowo odpowiada Achim Gruber, praktykujący lekarz weterynarii i naukowiec-patolog, który od lat zajmuje się zwierzętami i ich relacją z człowiekiem. Przede wszystkim, jak pisze Gruber: „zwierzęta to nie ludzie”. Wydaje się to oczywiste, a jednak niewielu z nas zdaje sobie z tego sprawę, ponieważ człowiek siłą rzeczy patrzy na zwierzę „po ludzku” i rzutuje na nie swoje potrzeby. Pocieszające jest za to, że w naszym stosunku do zwierząt wiele możemy zmienić, z korzyścią dla ukochanego zwierzaka i jego właściciela.

Z tej książki dowiesz jednak nie tylko, jak rozpoznać potrzeby swojego pupila i co zrobić, żeby stworzyć z nim wartościową relację, lecz także:

  • czy na wystawach paradują okazy zdrowia czy raczej zadbani, eleganccy… inwalidzi,
  • jak wyglądają kulisy zwierzęcych hodowli i do jakich deformacji może doprowadzić ludzka potrzeba dbałości o czystość rasy,
  • do czego posuwają się „opiekunowie” zwierząt, których ofiary trafiają do sali sekcyjnej patologa zwierzęcego.

„Każdy może coś poprawić w swoim stosunku do zwierząt, a rów­nież wobec własnego, pozornie tak dobrze znanego domowego zwierzaka. Stanie się to z korzyścią dla zwierzęcia, ale pośrednio także dla nas, bo zadowolony zwierzak to zadowolony właściciel”.

Książkowy must have dla wszystkich miłośników zwierząt.

Źródło: Wydawnictwo Feeria Science



Tytuł: Dramat zwierząt domowych. Weterynarz patolog o cichych cierpieniach naszych domowych pupili
Tytuł oryginału: Das Kuscheltierdrama: Ein Tierpathologe über das stille Leiden der Haustiere
Autor: Achim Gruber
Wydawnictwo: Feeria Science
Data wydania: 15-07-2020
Ilość stron: 368
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena okładowa: 42,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Langer - Remigiusz Mróz - zaczytanyksiazkoholik.pl

„Langer”, Remigiusz Mróz

Piotr Langer nie wymaga opisu.


konpnicka

Rok 2022 rokiem Konopnickiej i Mackiewicza. W następnym – Szymborska?

Decyzją Sejmu patronami trwającego roku 2022 zostali m.in. Maria Konopnicka i Józef Mackiewicz. Niewykluczone, że w przyszłym roku podobne wyróżnienie spotka Wisławę Szymborską. Oficjalny list trafił już do Sejmu.