
„Czarne skrzydła czasu”, Diane Setterfield
Tajemnicza i mroczna powieść autorki książek „Trzynasta opowieść” i „Była sobie rzeka”.
Rozmiar zbrodni jest nieistotny, kiedy to los wymierza sprawiedliwość.
Kiedy William Bellman był dzieckiem, dopuścił się nieprzemyślanego aktu okrucieństwa – strzałem z procy uśmiercił kruka. Wybryk – drobny, jak sądził William – natychmiast odszedł w niepamięć w ferworze znacznie bardziej zwyczajnych dziecięcych zabaw. Po latach William założył rodzinę i nieźle prosperujący biznes i wydawało się, że los jest mu przychylny…
Tragedia lubi jednak uderzać znienacka. Gdy śmierć zaczyna zbierać żniwo wśród jego krewnych, a przy życiu zostaje już tylko najmłodsza i najbardziej kochana córka, William już wie, że to koniec szczęśliwej passy.
Rozpaczliwie próbując ocalić jedyną cenną rzecz, jaka mu jeszcze pozostała, William Bellman wchodzi w spółkę z tajemniczym nieznajomym w czerni. Dość dziwna okazja, z jeszcze dziwniejszym partnerem, na założenie zdecydowanie makabrycznego biznesu…
Czy jeden nieprzemyślany akt okrucieństwa może położyć się cieniem na całym ludzkim życiu?
Powieść wydana wcześniej w Polsce pod tytułem „Człowiek, którego prześladował czas”.
Źródło: Wydawnictwo Albatros
Tytuł: Czarne skrzydła czasu
Tytuł oryginału: Bellman & Black
Autor: Diane Setterfield
Seria: Seria butikowa
Gatunek: literatura piękna
Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 09-02-2022
Ilość stron: 384
Oprawa: twarda z obwolutą
Cena rynkowa: 45,90 zł
Tłumaczenie: Magdalena Słysz
Dodaj komentarz
Czytaj także

„Aleksandra. Na Podlasiu”, Agnieszka Panasiuk
„Na Podlasiu. Aleksandra” to trzeci tom cyklu „Na Podlasiu” autorstwa Agnieszki Panasiuk. W pierwszym tomie poznaliśmy Antonię, w drugim Cecylię. Trzy kobiety. Trzy odmienne losy. Historie rozgrywają się na Południowym Podlasiu w drugiej połowie XIX stulecia. Są to również opowieści o mieście i jego mieszkańcach.

Historia miłosna z biblioteką w tle. To nie fabuła książki
Poznali się i zakochali w sobie w bibliotece. Po śmierci przekazali instytucji ponad milion dolarów, co stanowi jeden z najwyższych darów w najnowszej historii bibliotek. Losy Carol i Victora Nunn to opowieść nie tylko o uczuciu między dwojgiem ludzi, ale także o niezwykłej miłości do książek!