Blog książkowy - Fascynujący świat przyrody - Zwierzęca księga rekordów - Katharina Vestre, Linnea Vestre - zaczytanyksiazkoholik.pl

Fascynujący świat przyrody – „Zwierzęca księga rekordów”, Katharina Vestre, Linnea Vestre


„Zwierzęca księga rekordów” to fascynująca podróż przez świat natury, bogato ilustrowana i nasycona ciekawostkami na temat najbardziej niezwykłych zwierząt naszej planety. Autorkami są siostry. Katharina, to znakomita biolożka i badaczka, z wielkim entuzjazmem przenosi nas w świat rekordów zwierzęcych, odkrywając przed nami niezwykłe umiejętności i zdolności różnych gatunków. Linnea natomiast zadbała o wyjątkową oprawę graficzną książki.

Książka wzbogacona jest nie tylko niesamowitymi faktami, ale także pięknymi ilustracjami, które dodają jej estetyki i jeszcze bardziej przyciągają uwagę. Od największych, najdłuższych i najszybszych zwierząt, po te posiadające niezwykłe zdolności adaptacyjne, umiejętność kochania, wydawania dźwięków, ilości oczu, wielkości mózgów, widzenia w ciemnościach czy umiejętności społeczne, każdy rozdział jest pełen zaskakujących informacji.

Sęp plamisty, mieszkają w Afryce, gdzie szybuje ponad górami i łąkami w poszukiwaniu martwych zwierząt. Ten ptak odżywia się zgniłym mięsem i oczyszcza okolicę ze śmierdzącej padliny, zanim choroby zdążą się z niej przenieść na ludzi i zwierzęta. Sęp potrafi świetnie latać i wznosi się na wysokość nawet 11 000 metrów. To znacznie wyżej niż szczyty największych gór na świecie. Na tej wysokości jest tak mało tlenu, że człowiek straciłby zaraz przytomność.

Czytając „Zwierzęcą księgę rekordów”, można poczuć się jak podróżnik, który odkrywa kolejne zakamarki niesamowitego świata przyrody. Książka doskonale łączy edukację z przyjemnością czytania, sprawiając, że nawet najbardziej zawiłe informacje stają się łatwe do zrozumienia i przyswajania.


Albatros to prawdziwy wyścigowiec, który potrafi okrążyć całą Ziemię w jedyne 46 dni! Umie szybować w powietrzu niczym latająca żaglówka. Albatros w zasadzie nie potrzebuje używać skrzydeł, ale mimo to potrafi osiągnąć prędkość nawet 127 kilometrów na godzinę. To więcej niż niejeden pojazd na autostradzie.

„Zwierzęca księga rekordów” to pozycja obowiązkowa dla wszystkich miłośników przyrody, zarówno dla tych młodszych, którzy dopiero zaczynają odkrywać tajniki natury, jak i dla tych bardziej doświadczonych, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę na temat fascynującego świata zwierząt. To, o czym warto wspomnieć to o spisie zwierząt, o których Autorki w książce wspominają, takowy spis wzbogaciły o nazwy naukowe zwierząt. To książka, która zachwyci, zaskoczy i zainspiruje do dalszych poszukiwań w fascynującym świecie przyrody. Polecam z całego serca.

Tytuł: Zwierzęca księga rekordów
Tytuł oryginału: Dyrenes Rekordbok
Autor: Katharina Vestre, Linnea Vestre
Gatunek: popularnonaukowa dziecięca
Wydawnictwo Zysk i S-ka
Data wydania: 21-11-2024
Ilość stron: 80
Oprawa: twarda
Tłumaczenie: Małgorzata Rost
Cena okładkowa: 59,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Alicja Sinicka, służąca, zaczytanyksiazkoholik.pl

„Służąca”, Alicja Sinicka

Miała być pomocą domową. Stała się służącą samego diabła. Julia chciałaby otworzyć firmę sprzątającą. Trafia do domu Państwa Borewskich, w którym
ma za zadanie dbać o porządek. Maria jest zadbaną kobietą po czterdziestce, a Mikołaj atrakcyjnym adwokatem zafascynowanym okresem średniowiecza. Ich syn Kacper zajmuje się pisaniem.


Anna Płowiec - wywiad, zaczytanyksiazkoholik.pl

Kiedy możemy spodziewać się kolejnej powieści autorstwa Anny Płowiec?

Z rozmowy z Anną Płowiec dowiecie się m.in. kto autorkę inspiruje do pracy twórczej, czy ma jakiś autorytet, czy np. to, który moment w pracy nad książką jest najtrudniejszy? Zapraszam do lektury.