Czarna walizka. Drugi raz do tej samej rzeki-Katarzyna Ryrych-zaczytanyksiazkoholik.pl

„Czarna walizka. Drugi raz do tej samej rzeki” autorstwa Katarzyny Ryrych


Trzeci tom cyklu „Czarna walizka” Katarzyny Ryrych, poprzednie tomy to: „Wszystko dla ciebie” i „Dalej niż daleko”.

Czy można wejść po raz drugi do tej samej rzeki? Czy da się przywrócić dawny czas, łudząc się, że wszystko pozostało po staremu?

Ewelina zabiera Adama w podróż sentymentalną do Europy. Ich wyprawa okazuje się traumatyczną wędrówką w poszukiwaniu związanych z rodziną Brodskich miejsc, które nie są już takie, jakie były kiedyś.
Bo gdzie naprawdę jest dom córki Mikołaja i Marii? W Odessie, znanej tylko z opowiadań dziadków? We Lwowie, gdzie dorastała, czy w Krakowie, który musiała opuścić?
Co się stało z odeską rezydencją Brodskich? Czy pałacyk na Wysokim Zamku przetrwał? Willą w Krakowie opiekuje się teraz ekscentryczna pani Gertruda, która, co donosi w liście ktoś życzliwy, prowadzi się niemoralnie i przyjmuje pod swoim dachem mężczyznę.
Na domiar złego daje o sobie znać klątwa Gabriela, jak nazywa chorobę psychiczną matki Ewelina. Tym razem to nie Gabriel, lecz Wielki Duch przemawia do jej córki podczas podróży na północ, do rezerwatu, gdzie mieszkają rodzice męża Lynn, Actona.
Czy warto było otwierać czarną walizkę, która skrywa w sobie jeszcze niejedną tajemnicę?

Źródło: Wydawnictwo Prószyński i S-ka

Tytuł: Czarna walizka. Drugi raz do tej samej rzeki
Autor: Katarzyna Ryrych
Cykl: Czarna walizka, tom 3
Gatunek: literatura polska
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 22-11-2022
Ilość stron: 264
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 39,99 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Dubaj krwią zbudowany, Marcin Margielewski, zaczytanyksiazkoholik.pl

„Dubaj krwią zbudowany”, Marcin Margielewski

Porażający los ludzi, którzy poświęcają swoje życie, by inni mogli swoje wieść w luksusie. Biedni, brudni, umęczeni i kompletnie niewidzialni dla bogatych mieszkańców i turystów odwiedzających Dubaj. Setki tysięcy robotników pracujących przy budowie zachwycających świat budynków każdego dnia ryzykują życie w ciężkich warunkach i śmiertelnym upale. Transportowani do pracy jak bydło, mieszkający w przypominających ciężkie więzienie obozach. Tracą zdrowie, a często życie


Kolumb

Na długie zimowe wieczory – „Kolumb A.D. 2100”, Mariusz Kaniewski

Technologia w Ameryce oraz Europie wkradła się w każdy zakamarek życia i pozbawiła ludzi pracy. Większość utrzymuje się z wypłacanej przez rząd pensji, po drodze szukając jakiegokolwiek zajęcia, lecz tylko nieliczni dostępują przywileju pracy.