Był sobie koń - Lew Tołstoy, Eugeniusz Małaczewski, Rudyard Kipling, Mieczysław Rościszewski, W. H. H. Murray, George Bird Grinnell, Ernest Thomson Seton - zaczytanyksiazkoholik.pl

„Był sobie koń”, praca zbiorowa


„Był sobie koń” to historie autorów (Lew Tołstoy, Eugeniusz Małaczewski, Rudyard Kipling, Mieczysław Rościszewski, W. H. H. Murray, George Bird Grinnell, Ernest Thomson Seton) zafascynowanych pięknem zwierzęcia pozostającego od wieków wiernym towarzyszem człowieka nawet w najtrudniejszych momentach.

Pędzące po stepach, walczące u boku żołnierzy, przynoszące swym jeźdźcom chwałę, a niekiedy ocalenie. Oto poruszające, niekiedy dramatyczne opowieści o najpiękniejszym zwierzęciu, stawiającym czoło najrozmaitszym przeciwnościom.

Niniejszy zbiór obejmuje historie z wielu gatunków, rozgrywające się w różnych czasach i okolicznościach – przygodowe, obyczajowe, wojenne, western. Jest tu rozpędzona gonitwą opowieść o niezłomnym mustangu, którego żaden kowboj nie mógł okiełznać. Ciepła powiastka o burym kucyku, który ocalił swojego pana przed wyśmianiem i głodem, a ostatecznie zapewnił mu przyszłość w dobrobycie i szacunku. Porywający wycinek wojny secesyjnej, a nawet relacja z meczu w polo z perspektywy… wierzchowca!

Źródło: Wydawnictwo Replika

Tytuł: Był sobie koń
Autor: Lew Tołstoy, Eugeniusz Małaczewski, Rudyard Kipling, Mieczysław Rościszewski, W. H. H. Murray, George Bird Grinnell, Ernest Thomson Seton
Gatunek: literatura obyczajowa
Wydawnictwo Replika
Data wydania: 26-03-2024
Ilość stron: 304
Oprawa: miękka
Tłumaczenie: Tomasz Nowak, Gustaw Daniłowski
Cena okładkowa: 44,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Siła wieku

Dająca do myślenia – „Siła wieku”, Carl Honoré

W książce przeczytamy, dlaczego budzi w nas lęk perspektywa własnej starości. Młody znaczy lepszy. Dlaczego trwamy w przekonaniu, że starość to przekleństwo, tracimy swoją atrakcyjność, radość, energię, jesteśmy coraz słabsi, coraz mniej zdrowi, coraz trudniej nas kochać czy coraz mniejszy z nas pożytek.


Perska niepewność, Laila Shukri, zaczytanyksiazkoholik.pl

Laila Shukri, „Perska niepewność”

Znana z „Perskiej kobiecości” Joanna, po kolejnym nagłym wyjeździe z Bali, gdzie planowała wspólną przyszłość z Richardem, zmuszona jest do życia z nieustannie gnębiącym ją mężem. Nagły wybuch pandemii i związane z tym ograniczenia znacznie pogarszają jej sytuację. Ponadto długi brak kontaktu z Richardem powoduje, że ogarnia ją zwątpienie co do stałości jego uczuć. Czy wielka miłość okaże się tylko ułudą?