Jan-Adam-Kaczkowski

Ks. Jan Adam Kaczkowski


Urodził się 19 lipca 1977 w Gdyni. Dorastał w Sopocie, gdzie kształcił się w Środowiskowym Liceum Ogólnokształcącym. W 1996 zdał maturę. Studia filozoficzno-teologiczne odbył w Gdańskim Seminarium Duchownym, kończąc je w 2002 z magisterium z teologii. 15 czerwca 2002 otrzymał święcenia prezbiteratu. Został inkardynowany do archidiecezji gdańskiej. W 2007 na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie na podstawie dysertacji Godność człowieka umierającego a pomoc osobom w stanie terminalnym – studium teologiczno-moralne uzyskał doktorat nauk teologicznych. W 2008 ukończył studia podyplomowe z bioetyki na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. W latach 2002–2007 pracował jako wikariusz w parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Pucku. W 2007 po zwolnieniu z obowiązków wikariuszowskich pozostał w parafii w charakterze pomocy duszpasterskiej. Objął funkcję kapelana domu pomocy społecznej i szpitala w Pucku. Od 2004 do 2011 był katechetą w Liceum Ogólnokształcącym w Pucku i w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Rzucewie. W 2010 został wykładowcą bioetyki na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. W 2004 był jednym z założycieli Puckiego Hospicjum Domowego. W latach 2007–2009 koordynował prace budowy Puckiego Hospicjum pw. św. Ojca Pio, a w 2009 został jego dyrektorem i prezesem zarządu. Utworzył program szkoleniowy w zakresie bioetyki chrześcijańskiej. Prowadzący wykłady i warsztaty z tematyki hospicyjnej. Organizator warsztatów z komunikacji i etyki w medycynie dla studentów medycyny i prawa pod nazwą Areopag Etyczny. W wolontariat hospicyjny angażował tzw. trudną młodzież i osoby skazane. Został ambasadorem zorganizowanych w 2016 w Krakowie Światowych Dni Młodzieży. Jako vloger publikował swoje filmy na portalu Boska.TV. Od urodzenia miał lewostronny niedowład i dużą wadę wzroku. Zdiagnozowano u niego nowotwór nerki (wyleczony) i glejaka mózgu. Zmarł 28 marca 2016 w rodzinnym domu w Sopocie. Pochowany został 1 kwietnia 2016 na Cmentarzu komunalnym w Sopocie.

Na podstawie rozmów z nim powstały książki:

  • Szału nie ma, jest rak
  • Życie na pełnej petardzie. Czyli wiara, polędwica i miłość
  • Dasz radę. Ostatnia rozmowa
  • Żyć aż do końca. Instrukcja obsługi choroby
  • Dekalog księdza Jana Kaczkowskiego
  • Grunt pod nogami
  • Ekskluzywny żebrak. Czyli ks. Jan Kaczkowski o tym co najważniejsze
  • Dość katolipy! O Jezusie celebrycie
  • Kaczkówki w sercu i kieszeni
  • Mam pewność istnienia tamtego świata. Najważniejsze myśli księdza Jana
  • Samarytanin, kapelusznice i kot, czyli jak skutecznie pomagać?

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Jan_Kaczkowski_(duchowny)


Dodaj komentarz


Czytaj także

Ryszard Ćwirlej, wszyscy słyszeli jej krzyk, zaczytanyksiazkoholik.pl

Retro kryminał – „Wszyscy słyszeli jej krzyk”, Ryszard Ćwirlej

Mamy rok 1929. „W Poznaniu trwa Powszechna Wystawa Krajowa, prezentująca gospodarczy dorobek dziesięciu lat Niepodległej Polski. Ściągają na nią przybysze z całego kraju, nie tylko ci których interesuje wielka ekspozycja, ale także tacy dla których PeWuKa to możliwość szybkiego wzbogacenia. W mieście dochodzi do serii napadów na targowych gości


Jak zostałam peruwiańską żoną, Mia Słowik, zaczytanyksiazkoholik.pl

Mia Słowik w książce „Jak zostałam peruwiańską żoną” przedstawia nam Amerykę Południową

Mia Słowik to debiutująca autorka humorystycznych relacji podróżniczych. Książka „Jak zostałam peruwiańską żoną” jest właśnie jedną z takich relacji.