Katarzyna Michalewicz

Katarzyna Michalewicz


Wielu z Was spodobała się książka „Sekrety Żony Mandaryna” tak więc dzisiaj kilka zdań o pisarce, od samej pisarki.

Mieszkam we Wrocławiu. Jestem doktorantką historii na Uniwersytecie Wrocławskim. Prowadzę także zajęcia z ,,Historii Japonii” na wrocławskiej sinologii i koreanistyce, działam we wrocławskiej Sekcji Azjatyckiej Polskiego Towarzystwa Ludoznawczego, a także od czasu do czasu piszę m.in. dla ,,Świata Wiedzy Historia” i ,,Joemonster”. Od wielu lat interesuję się Chinami i Japonią, a szczególnie losami Polaków w Chinach, a obecnie także…marketingiem i polityką historyczną. Niedawno, jako self-publisher, zadebiutowałam powieścią przygodowo-historyczną: ,,Sekrety Żony Mandaryna”, chociaż samą historię napisałam…pięć lat temu (łatwiej książkę napisać, niż na nią zarobić i wydać). Na okładce książki znajduje się oryginalny obraz średniowiecznego malarza Zhou Wenju, a w środku opowieść ,,ilustruje” 10 klimatycznych zdjęć chińskich antyków. Zapraszam wszystkich serdecznie na stronę www.sekrety-zony-mandaryna.pl, gdzie znajdują się fragmenty powieści, informacje o Polonii w Chinach, a także zdjęcia z kilku sesji, którą zorganizowałam wraz ze Znajomymi, z pomocą Uniwersytetu Wrocławskiego, wrocławskiego Ogrodu Botanicznego oraz Instytutu Konfucjusza. Moja książka została nominowana przez Internautów do ,,Najlepszej Książki Historycznej II półrocza 2019″ organizowanej przez Histmag oraz Granice.pl.

Pani Katarzynie życzę wszystkiego co najlepsze oraz realizacji planów pisarskich.


Dodaj komentarz


Czytaj także

Mroczne jezioro, Natasha Preston, zaczytanyksiazkoholik.pl

„Mroczne jezioro” autorstwa Natashy Preston

Przyjaciółki Esme i Kayla w dzieciństwie spędziły razem cudowne wakacje w Obozie nad jeziorem. W tym roku wracają tam po dziewięciu latach jako opiekunki i bardzo się z tego cieszą. Dziewczynki, którymi mają się zajmować, przypominają im je same sprzed lat – jakie były radosne i beztroskie, zanim… coś się wydarzyło.


Autostopem przez życie

Dla fanów podróży – „Autostopem przez życie”, Przemysław Skokowski

Czy trzeba mieć miliony, żeby podróżować po świecie? Niekoniecznie. Czasami wystarczy wielka pasja, odwaga i konsekwencja.