Katarzyna Michalewicz

Katarzyna Michalewicz


Wielu z Was spodobała się książka „Sekrety Żony Mandaryna” tak więc dzisiaj kilka zdań o pisarce, od samej pisarki.

Mieszkam we Wrocławiu. Jestem doktorantką historii na Uniwersytecie Wrocławskim. Prowadzę także zajęcia z ,,Historii Japonii” na wrocławskiej sinologii i koreanistyce, działam we wrocławskiej Sekcji Azjatyckiej Polskiego Towarzystwa Ludoznawczego, a także od czasu do czasu piszę m.in. dla ,,Świata Wiedzy Historia” i ,,Joemonster”. Od wielu lat interesuję się Chinami i Japonią, a szczególnie losami Polaków w Chinach, a obecnie także…marketingiem i polityką historyczną. Niedawno, jako self-publisher, zadebiutowałam powieścią przygodowo-historyczną: ,,Sekrety Żony Mandaryna”, chociaż samą historię napisałam…pięć lat temu (łatwiej książkę napisać, niż na nią zarobić i wydać). Na okładce książki znajduje się oryginalny obraz średniowiecznego malarza Zhou Wenju, a w środku opowieść ,,ilustruje” 10 klimatycznych zdjęć chińskich antyków. Zapraszam wszystkich serdecznie na stronę www.sekrety-zony-mandaryna.pl, gdzie znajdują się fragmenty powieści, informacje o Polonii w Chinach, a także zdjęcia z kilku sesji, którą zorganizowałam wraz ze Znajomymi, z pomocą Uniwersytetu Wrocławskiego, wrocławskiego Ogrodu Botanicznego oraz Instytutu Konfucjusza. Moja książka została nominowana przez Internautów do ,,Najlepszej Książki Historycznej II półrocza 2019″ organizowanej przez Histmag oraz Granice.pl.

Pani Katarzynie życzę wszystkiego co najlepsze oraz realizacji planów pisarskich.


Dodaj komentarz


Czytaj także

Bliźniaczka, Natasha Preston, zaczytanyksiazkoholik.pl

Coś z dreszczykiem – „Bliźniaczka”, Natasha Preston

Poznajemy bliźniaczki: Iris oraz Ivy. Dziewczynki po tym jak ich rodzice się rozwiedli zostały rozdzielone. Iris zamieszkała z matka a Ivy z ojcem. Miały wówczas po 10 lat. Pewnego razu matka dziewczynek ginie – spada z mostu podczas codziennego biegania. Po sześciu latach rozłąki są skazane na ponowne zamieszkanie razem. Czy im się to uda?


Bezwład

Debiut literacki Jessicy Barry – „Bezwład”

Kiedy życie jest kłamstwem, a prawda może zabić! Katastrofa lotnicza to dopiero początek walki o życie. Debiutancka powieść Jessiki Barry wciąga już od pierwszego zdania. Powieść z gatunki thrillera, trzymająca w napięciu do samego końca, pełna tajemnicy, intryg oraz niespodziewanych zwrotów akcji.