Katarzyna Michalewicz

Katarzyna Michalewicz


Wielu z Was spodobała się książka „Sekrety Żony Mandaryna” tak więc dzisiaj kilka zdań o pisarce, od samej pisarki.

Mieszkam we Wrocławiu. Jestem doktorantką historii na Uniwersytecie Wrocławskim. Prowadzę także zajęcia z ,,Historii Japonii” na wrocławskiej sinologii i koreanistyce, działam we wrocławskiej Sekcji Azjatyckiej Polskiego Towarzystwa Ludoznawczego, a także od czasu do czasu piszę m.in. dla ,,Świata Wiedzy Historia” i ,,Joemonster”. Od wielu lat interesuję się Chinami i Japonią, a szczególnie losami Polaków w Chinach, a obecnie także…marketingiem i polityką historyczną. Niedawno, jako self-publisher, zadebiutowałam powieścią przygodowo-historyczną: ,,Sekrety Żony Mandaryna”, chociaż samą historię napisałam…pięć lat temu (łatwiej książkę napisać, niż na nią zarobić i wydać). Na okładce książki znajduje się oryginalny obraz średniowiecznego malarza Zhou Wenju, a w środku opowieść ,,ilustruje” 10 klimatycznych zdjęć chińskich antyków. Zapraszam wszystkich serdecznie na stronę www.sekrety-zony-mandaryna.pl, gdzie znajdują się fragmenty powieści, informacje o Polonii w Chinach, a także zdjęcia z kilku sesji, którą zorganizowałam wraz ze Znajomymi, z pomocą Uniwersytetu Wrocławskiego, wrocławskiego Ogrodu Botanicznego oraz Instytutu Konfucjusza. Moja książka została nominowana przez Internautów do ,,Najlepszej Książki Historycznej II półrocza 2019″ organizowanej przez Histmag oraz Granice.pl.

Pani Katarzynie życzę wszystkiego co najlepsze oraz realizacji planów pisarskich.


Dodaj komentarz


Czytaj także

Tajemnica rzekomego małżonka”, Jeff Cohen , E.J. Copperman

Książka, która porusza temat tabu – „Tajemnica rzekomego małżonka”, Jeff Cohen , E.J. Copperman

„Samuel Hoenig, miłośnik baseballu i Beatlesów, postanowił wykorzystać swój niezwykły dar, zespół Aspergera, aby odpowiadać na pytania wymagające wyjątkowej wnikliwości i logicznego myślenia. Otworzył nawet biuro, w którym przyjmuje osoby zainteresowanie korzystaniem z jego usług.


Szepty dzieciństwa - Anna Sakowicz - zaczytanyksiazkoholik.pl - blog

Potrzeba normalnego życia – „Szepty dzieciństwa” autorstwa Anny Sakowicz

Jak bardzo nasze dzieciństwo może odbić się na naszym dorosłym życiu? W „Szeptach dzieciństwa” przeczytamy o na pozór zwyczajnej rodzinie. Jednak, kiedy bohaterów zaczynamy poznawać bliżej, okazuje się, że bardzo chcieliby wieść normalne życie, ale na przeszkodzie stoi im kilka „drobiazgów”. Baśka to trzydziestokilkuletnia kobieta, pracująca na kasie w