Adam Kay, zaczytanyksiazkoholik.pl

Adam Kay


Urodziny 12 czerwca 1980 w Brighton. Nagradzany artysta komediowy, pisarz, autor scenariuszy telewizyjnych i filmowych oraz były lekarz.

Kay dorastał w żydowskiej rodzinie, a swoją początkową karierę medyczną wybrał z powodu praktykowania tego zawodu przez swojego ojca.

Mieszka w Londynie. Jego książka „Będzie bolało” stała się w Wielkiej Brytanii numerem jeden na listach bestsellerów, a prawa do jej przekładu zostały sprzedane już do 17 krajów.

Książki:
– „Będzie bolało”
– „Świąteczny dyżur”

Fot. TIM ANDERSON/MIRRORPIX, https://www.thetimes.co.uk/
Źródło: www.insignis.pl/autorzy/adam-kay/


Dodaj komentarz


Tagi:

Czytaj także

„Pętliczek", Piotr Brencz

„Pętliczek”, Piotr Brencz

„Pętliczek” to oszczędna i balansująca na granicy obnażenia proza, która pod płaszczykiem starej jak świat historii złamanego serca, pyta czy w swoim doświadczeniu jesteśmy wyjątkowi czy pospolici. Spokojne życie u jej boku. Rutyna. Ziarno niepewności, które kiełkuje coraz wyżej. Chęć zmian i gorzkie rozczarowanie, gdy te nastają. Nowa rzeczywistość a w niej samotność, która dzień po dniu niepostrzeżenie rozrasta się jak nowotwór.


Obłędy-Angela Santini-zaczytanyksiazkoholik.pl

„Obłędy”, Angela Santini

Porzucona Andrea Cherry leczy złamane serce i układa swoje życie od nowa. Los przecież nigdy nie był dla niej łaskawy, a przeszłość powróciła, gdy dziewczyna oddała swoje serce temu jedynemu. Ale czy można złamać coś, co już od dawna jest złamane? I czy można żyć, nie znając odpowiedzi na najważniejsze pytanie: kim jest ojciec mojego dziecka?