Adam Kay, zaczytanyksiazkoholik.pl

Adam Kay


Urodziny 12 czerwca 1980 w Brighton. Adam Kay to nagradzany artysta komediowy, pisarz, autor scenariuszy telewizyjnych i filmowych oraz były lekarz.

Kay dorastał w żydowskiej rodzinie, a swoją początkową karierę medyczną wybrał z powodu praktykowania tego zawodu przez swojego ojca.

Mieszka w Londynie. Jego książka „Będzie bolało” stała się w Wielkiej Brytanii numerem jeden na listach bestsellerów, a prawa do jej przekładu zostały sprzedane już do 17 krajów.

Książki:
– „Będzie bolało”
– „Świąteczny dyżur”

Fot. TIM ANDERSON/MIRRORPIX, https://www.thetimes.co.uk/
Źródło: www.insignis.pl/autorzy/adam-kay/


Dodaj komentarz


Tagi:

Czytaj także

Edward Carey

Edward Carey

Edward Carey jest pisarzem i ilustratorem, który urodził się w North Walsham, w hrabstwie Norfolk w Anglii, podczas kwietniowej burzy śnieżnej. Podobnie jak jego ojciec i dziadek, obaj byli oficerami Królewskiej Marynarki Wojennej. Uczęszczał do Pangbourne Nautical College, gdzie najbliżej rodzinnego powołania był grając kapitana Andy’ego w szkolnej produkcji Showboat. Następnie dołączył do National Youth Theatre i studiował dramaturgię na Uniwersytecie w Hull.


Piękna katastrofa - Jamie McGuire - zaczytanyksiazkoholik.pl

„Piękna katastrofa”, Jamie McGuire

„Piękna katastrofa” w polskich kinach już 28 kwietnia! W roli Travisa zobaczymy Dylana Sprouse’a,  a w postać Abby wcieli się Virginia Gardner. Bestseller „New York Timesa” i „USA Today”. To pełna namiętności i pasji opowieść o bardzo grzecznej dziewczynce i bardzo niegrzecznym chłopcu, który niebezpiecznie ją pociąga. Najgorętsza miłość rodzi się zawsze na przekór zdrowemu rozsądkowi.