Będzie bolało

Brytyjski bestseller – „Będzie bolało”, Adam Kay


Sekretny dziennik młodego lekarza. Brytyjski bestseller – „Będzie bolało”, Adam Kay

Książkę „Będzie bolało” autorstwa Adama Kay’a otrzymałam na święta Bożego Narodzenia. Jeśli interesuje Was to, jak wyglądają dyżury lekarza i jego życie w szpitalu (np. na oddziale ginekologiczno-położniczym) i poza nim, ale przede wszystkim lubisz się pośmiać (chociaż są też smutne momenty) to warto przeczytać. Niekiedy książka powoduje taki wybuch śmiechu, że siedzący ktoś obok nas może się dziwnie spojrzeć.

O książce:
„Witaj w świecie 97-godzinnych tygodni pracy. W świecie decyzji, od których zależy życie. W świecie nieustannego tsunami płynów ustrojowych. W świecie, w którym dziennie zarabiasz mniej niż szpitalny parkometr. Pożegnaj się więc z bliskimi i przyjaciółmi…
…i witaj w świecie lekarza stażysty!
Spisywana potajemnie po niekończących się dyżurach, bezsennych nocach i przepracowanych weekendach książka komika i byłego lekarza Adama Kaya „Będzie bolało” to szczery do bólu opis jego walki na pierwszej linii frontu brytyjskiej służby zdrowia. Z zabawnych, przerażających i wzruszających zapisków Kaya dowiecie się wszystkiego, co chcieliście wiedzieć (i czego wolelibyście nie wiedzieć) o życiu lekarzy na oddziale i poza nim.”

Źródło: Wydawnictwo Insignis



Tytuł: Będzie bolało
Tytuł oryginału: This is Going to Hurt. Secret Diaries of a Junior Doctor
Autor: Adam Kay
Wydawnictwo: Insignis
Data wydania: 06-06-2018
Ilość stron: 312
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena okładowa: 34,99 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

MEZALIANS - Elżbieta Pytlarz - zaczytanyksiazkoholik.pl

„Mezalians”, Elżbieta Pytlarz

Warszawa końca XIX wieku. Miesza się ze sobą dawne ziemiaństwo, inteligencja, damy półświatka, Rosjanie i żydowska finansjera. Jedni tracą majątki i rozpamiętują nieudane powstanie styczniowe, inni się dorabiają. Jedni mozolnie wspinają się po drabinie społecznej, inni z niej spadają. Na tym tle rozgrywa się historia wymuszonego związku pomiędzy młodym przystojnym arystokratą Henrykiem Długopolskim, a uchodzącą za brzydką, ale bogatą córką bankiera żydowskiego pochodzenia – Emilią Złotkiewiczówną.


Kopciuszek i szklany sufit, Laura Lane, Ellen Haun, zaczytanyksiazkoholik.pl

Dawno, dawno temu … – „Kopciuszek i szklany sufit”, Laura Lane, Ellen Haun

Większość z nas zna takie bajki jak „Mała syrenka”, „Śpiąca Królewna”, „Śnieżka i siedmiu krasnoludków”, „Mulan” czy „Piękna i bestia”. Autorki w książce „Kopciuszek i szklany sufit” zamieściły dwanaście całkiem nowych wersji tych bajek. Parodie. Zyskały one przez to wymiar feministyczny. Czy dobrze? To już każdy sam musi sobie odpowiedzieć na to pytanie.