Blog książkowy - Stażysta - Marcin Kowal - zaczytanyksiazkoholik.pl

Życie nie kończy się po śmierci… – „Stażysta”, Marcin Kowal


„Stażysta” to powieść autorstwa Marcina Kowala, która opowiada o życiu po śmierci i tajemniczym świecie zmarłych. Główny bohater, Darwin, pracuje jako stażysta w Urzędzie Przeżytych, gdzie zmarłych przygotowuje się do wiecznego spoczynku. Wszystko zmienia się, gdy trzej Przeżyci uciekają z Podziemia, a Darwin zostaje niesłusznie obarczony winą. Równowaga między światami zostaje naruszona, a Darwin jest jedyną osobą, która zdaje sobie sprawę z nadciągającej zagłady. Powieść skupia się na jego próbach powstrzymania katastrofy oraz na jego osobistej podróży poszukiwania sensu i miejsca we wszechświecie.

Wątek zagrożenia równowagi między światami dodaje fabule napięcia i dynamiki. Narracja utrzymuje czytelnika w nieustannym napięciu, a akcja rozwija się w ciekawy sposób, ukazując różnorodność sytuacji, z jakimi zmaga się Darwin w swojej podróży. Książka łączy w sobie elementy fantasy, humoru i refleksji nad egzystencją.

Wieczność to nic innego jak czas upływający w nieskończoność. Odliczając go, wprowadzamy w Urzędzie pewien porządek. Ma to też dodatkowe walory, bo na Powierzchni mierzenie czasu jest czymś naturalnym.

„Stażysta” to fascynująca opowieść, która łączy w sobie elementy fantasy, nadnaturalne i filozoficzne. Autor, Marcin Kowal tworzy oryginalny i intrygujący świat życia po śmierci, przedstawiając go w sposób jednocześnie zabawny i głęboki. Bohaterowie są interesujący i dobrze rozwinięci, a główny wątek opowieści o próbach Darwina powstrzymania nadchodzącej zagłady trzyma czytelnika w napięciu.

Kowal umiejętnie eksploruje tematy związane z sensem życia, śmiercią oraz przeznaczeniem. Czytelnik jest prowadzony przez labirynt upiornej biurokracji Podziemia, gdzie zmarli stoją w kolejce po pieczątki i walczą o miejsce na wieczny odpoczynek. Poznajemy również piekielnego ogara, który z wyglądu przypomina mieszankę psa i niedźwiedzia oraz jest dwukrotnie większy od człowieka. Jaki będzie miał udział w podróży Darwina? Co skrywana w sobie żelazny medalion Darwina, który chłopak posiada, od kiedy tylko pamięta i Dorota, dziewczyna spotkana na Powierzchni?

Windy potrafiły jeździć we wszystkich kierunkach i docierały w wyznaczone miejsce na różne sposoby.

Książka porusza również pytania o to, co tak naprawdę stanowi przygodę i jakie wyzwania kryją się w podróży ku odkrywaniu własnej tożsamości.
Język powieści jest lekki, pełen humoru i ciekawych obserwacji ludzkiej natury. Autor wykorzystuje zabawne sytuacje i dialogi, aby wprowadzić czytelnika w surrealistyczny świat Podziemia. Jednak w miarę jak akcja się rozwija, pojawiają się głębsze refleksje i momenty, które skłaniają do przemyśleń nad istotą życia i śmierci.

„Stażysta” to pasjonująca podróż przez niezwykły świat, który łączy w sobie elementy fantastyki, humoru i filozofii. Książka skłania do głębszych przemyśleń nad znaczeniem życia, sensami oraz tym, co czeka nas po śmierci. Wciągająca fabuła, wyraziste postaci i unikalny świat Podziemia sprawiają, że odniosłam wrażenie, że przeszłam przez pełną emocji i zaskakujących zwrotów akcji podróż. „Stażysta” to nie tylko przyjemna lektura, ale także inspirująca opowieść, która zachęca do refleksji nad własnym życiem i celem podróży każdego człowieka. Z niecierpliwością czekam, aż będę mogła zatracić się w drugim tomie.

Tytuł: Stażysta
Autor: Marcin Kowal
Cykl: Stażysta, tom 1
Gatunek: fantasy, fantastyka, science fiction
Wydawnictwo Empik Go
Data wydania: 01-2023
Ilość stron: 228
Oprawa: miękka


Dodaj komentarz


Czytaj także

Blog książkowy - Dom bez wspomnień - Donato Carrisi - zaczytanyksiazkoholik.pl

Hipnotyzująca zagadka w powieści pt. „Dom bez wspomnień”, Donato Carrisi

Główny bohater, Pietro Gerber jest psychologiem dziecięcym, specjalizującym się w hipnozie – pomaga młodym pacjentom przezwyciężyć traumę i odzyskać wyparte wspomnienia. Podejmuje się zadania, aby przeniknąć do umysłu chłopca, Nico, który odnalazł się w lesie po ośmiu miesiącach od zaginięcia. Nico nie pamięta, co się z nim stało, ale wydaje się, że ktoś


Blog książkowy - Historia (anty)miłosna - Mój chłopak - Michelle Frances

Historia (anty)miłosna – „Mój chłopak”, Michelle Frances

„Mój chłopak” Michelle Frances to thriller psychologiczny, który wciąga od pierwszej strony i prowadzi czytelnika przez labirynt emocji, zaskoczeń i intryg. Autorka, znana m.in. z bestsellerowego thrillera „Ta dziewczyna,” przyciąga nas do historii Amy, kobiety sukcesu, która w obliczu swoich trzydziestych urodzin, mimo spełnienia zawodowego, zaczyna odczuwać pustkę w swoim życiu osobistym.