Najciemniejsze odcienie czerwieni - Alicja Nowak - zaczytanyksiazkoholik.pl

„Najciemniejsze odcienie czerwieni”, Alicja Nowak


Osiemnastoletnia Chiara Federica Bonverte budzi się w lesie. Nie pamięta, jak się tam znalazła. Nie pamięta, gdzie mieszkała wcześniej. Nie pamięta swojej rodziny. Nie pamięta niczego.

Błądząc, trafia do gotyckiej rezydencji zamieszkałej przez pięcioro rodzeństwa – trzech braci, dwie siostry – oraz ich wuja. Rodzina jest może nieco dziwna, ale życzliwa. Chiara może się wykąpać, przebrać; zostaje poczęstowana obfitą kolacją, podczas której dowiaduje się, że dopóki nie wróci jej pamięć, może zostać w rezydencji.

Im dłużej Chiara tam mieszka, tym więcej rodzi się pytań w jej głowie. Kim właściwie jest? Co się z nią stało? Z jakiego powodu ciągle źle się czuje i wymiotuje? Czemu gospodarze nie jedzą z nią śniadań? Dlaczego nie może spać w nocy? Jakie tajemnice skrywają mieszkańcy rezydencji?

Źródło: Wydawnictwo Nowoczesne

Tytuł: Najciemniejsze odcienie czerwieni
Autor: Alicja Nowak
Gatunek: fantasy, fantastyka, young adult
Wydawnictwo Nowoczesne
Data wydania: 23-06-2023
Ilość stron: 141
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 28,99 zł
Patronat medialny bloga


Dodaj komentarz


Czytaj także

Zaginiona - Lisa Gardner - zaczytanyksiazkoholik.pl - blog

Jak daleko się posuniesz, by odzyskać ukochaną osobę? – „Zaginiona”, Lisa Gardner

Pewnej nocy zostaje znaleziony przy drodze samochód. Niby nic, gdyby nie to, że auto ma cały czas włączony silnik, otwarte drzwi od strony kierowcy a na siedzeniu leży damska torebka. Okazuje się, że samochodem jechała Rainie Conner, żona Pierce’a Quincy’ego, z którą jest w separacji. Po Rainie nie ma ani śladu. Czyżby w końcu dogonił ją jeden z duchów z burzliwej


Ballada o dwóch miastach, Agata Kołakowska, zaczytanyksiazkoholik.pl

„Ballada o dwóch miastach”, Agata Kołakowska

„Ballada o dwóch miastach” to nietuzinkowa opowieść dla tych wszystkich, którzy pragną żyć w zgodzie ze sobą. Melancholia przeplata się w niej z żartem i ironią, polityka z wątkiem kryminalnym, marzenia z miłością i obawą. Czy bohaterom tej historii urosną skrzydła?