Blog książkowy - Bez planu B - Andrew i Lee Child - zaczytanyksiazkoholik.pl

„Bez planu B”, Andrew i Lee Child


Jedno tragiczne zdarzenie. Dwóch świadków. Dwa sprzeczne zeznania. Jak przebiegło moje pierwsze spotkanie z twórczością Andrew i Lee Child?

„Bez planu B” to powieść sensacyjna autorstwa Andrew i Lee Child, która z pewnością zainteresuje miłośników gatunku. Fabuła książki skupia się na Jacku Reacherze, byłym oficerze wojsk specjalnych, który został oskarżony o przestępstwo, którego nie popełnił. Reacher jest zmuszony do ucieczki i samotnej walki o swoją niewinność.

Kiedy tylko Jack Reacher pojawia się w spokojnym miasteczku w Kolorado, przestaje być spokojnie. I to nie jego zasługa. Przypadkowa kobieta ginie pod kołami autobusu. Zdaniem Reachera to nie był przypadek. Widział, jak kobieta została pchnięta, więc mowa o zabójstwie, ale inni świadkowie twierdzą, że kobieta popełniła samobójstwo. Okaże się jednak, że jest to część większego planu, którego odpowiedź znajduje się w Winson w stanie Missisipi. Mimo iż Jack Reacher trochę pokrzyżował oprawcom plany, mają oni swój plan B, w którym nie zawahają się usunąć każdego, kto stanie im na drodze do realizacji celu. Na domiar złego, Reacher nie zmierza sam do miejsca docelowego, zmierzają jeszcze dwie inne osoby: piętnastoletni chłopak oraz żądny zemsty biznesmen. Co się wydarzy, kiedy wszyscy spotkają się w jednym miejscu? Co tam zastaną?

Jednym z głównych atutów książki jest szybkie tempo narracji, które trzyma czytelnika w napięciu przez cały czas. Akcja rozgrywa się z licznymi zwrotami akcji i nieoczekiwanymi wydarzeniami. Wiele scen jest bardzo intensywnych i brutalnych, co dodaje powieści jeszcze więcej emocji.

Postać Jacka Reachera jest jednym z głównych powodów, dla których ta książka jest tak interesująca. Reacher jest nie tylko ekspertem w dziedzinie wojsk specjalnych, ale także inteligentnym i przebiegłym detektywem, który potrafi przewidzieć ruchy swoich wrogów i wykorzystać ich słabości. Jednym z nielicznych słabych punktów książki jest to, że czasami akcja wydaje się nieco przesadzona i nierealistyczna. Jednak dla fanów gatunku sensacyjnego, to nie powinno stanowić większego problemu.

„Bez planu B” to wciągająca powieść sensacyjna, która z pewnością dostarczy wiele emocji i wrażeń dla miłośników tego gatunku. Akcja jest szybka, postacie są dobrze wykreowane, a zwroty akcji trzymają czytelnika w napięciu do samego końca. Polecam tę książkę wszystkim, którzy lubią dobrą, szybką akcję i mocne emocje. Dodam jeszcze, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby sięgnąć po nią, nie czytając wcześniejszych części z Jackiem Reacherem. Ja tam zrobiłam i nie żałuję, nie czułam, abym coś straciła.

Tytuł: Bez planu B
Tytuł oryginału: No plan B
Autor: Andrew Child, Lee Child
Cykl: Jack Reacher (tom 27)
Gatunek: kryminał, sensacja, thriller
Wydawnictwo Albatros
Data wydania: 12-04-2023
Ilość stron: 384
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Tłumaczenie: Łukasz Praski
Cena rynkowa: 44,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Złe uroki. Rozpoznawanie, oczyszczanie i uzdrawianie z klątw oraz odpieranie czarów i ataków psychicznych - Katrina Rasbold-Zaczytanyksiazkoholik.pl

„Złe uroki. Rozpoznawanie, oczyszczanie i uzdrawianie z klątw oraz odpieranie czarów i ataków psychicznych”, Katrina Rasbold

Magia niezbędna do zarządzania wszystkimi rodzajami klątw! Każdy może stać się celem ataku parapsychicznego – niezależnie od tego, czy jest to zamierzony atak, czy przypadkowe


Poza anteną. Gdy gaśnie czerwona lampka, Kamil Baleja, zaczytanyksiazkoholik.pl

Medialna rzeczywistość w krzywym zwierciadle w „Poza anteną. Gdy gaśnie czerwona lampka”, Kamil Baleja

„Brzmi intrygująco? Zapnij pasy, bo to dopiero początek! Pierwsza taka książka, która zabierze Cię za kulisy największych rozgłośni radiowych w Polsce. Wybuchowa mieszanka humoru znanego z porannych audycji i refleksji nad trudną drogą na szczyt. Medialna rzeczywistość w krzywym zwierciadle, wpadki, które nigdy