Blog książkowy - Przyjaciółka - B.A. Paris - zaczytanyksiazkoholik.pl

B.A. Paris ze swoją najnowszą powieścią pt. „Przyjaciółka”


„Przyjaciółka” to kolejna niezwykle wciągająca powieść B.A. Paris. Autorka, znana z takiego bestsellera jak „Za zamkniętymi drzwiami”, tym razem zabrała mnie do domu Iris i Gabriela, gdzie pozory idyllicznego życia szybko zostają zachwiane tragicznym wypadkiem.

Para ma wszystko, czego można sobie życzyć: piękny dom, udaną córkę Beth i lojalnych przyjaciół Laure i Pierre. Jednak, gdy śmierć szesnastoletniego Charliego wstrząsa ich spokojną egzystencją, zaczynają wyłaniać się mroczne tajemnice i napięcia. Gabriel, będąc świadkiem wypadku chłopca, staje się powiernikiem ostatnich jego słów, co prowadzi go do głębokiego poczucia winy.

Jej obsesja na punkcie kamieniołomu – wielokrotne prośby o pokazanie miejsca, w którym zginął Charlie Ingram – również potwierdzała, że doszło do nieszczęśliwego wypadku.

Wraz z pojawieniem się Laure, przyjaciółki zdradzonej i porzuconej przez męża, atmosfera staje się jeszcze bardziej napięta. Iris i Gabriel starają się zapewnić jej poczucie bezpieczeństwa, ale Laure zaczyna wykazywać dziwne zachowania, co pogłębia obawy bohaterów i podsyca podejrzenia. Iris zaczyna niepokoić zachowanie przyjaciółki, która zawzięcie nosi jej ubrania i nie odstępuje ją na krok.

Dodatkowo poznajemy nowych sąsiadów, Esme, Hugha oraz ich ogrodnika Josepha, którzy przynoszą ze sobą swoje własne tajemnice i napięcia. Z każdą stroną narracji, B.A. Paris buduje atmosferę nieufności i wzajemnych podejrzeń, prowadząc przez labirynt emocji i sekretów każdego z bohaterów.

„Przyjaciółka” niezwykle skutecznie trzyma w napięciu aż do samego finału. Wierzę, że Autorce uda się zaskoczyć nawet najbardziej wymagających miłośników thrillerów psychologicznych, serwując zakończenie, które można nazwać jedynie niesamowitym. Jakie sekrety wyjdą na jaw?

Całokształt tej historii pozostawia z mieszaniną emocji – od zaskoczenia po zafascynowanie. B.A. Paris, znana z mistrzowskiego budowania napięcia i zaskakujących zwrotów akcji, nie zawiodła mnie również w przypadku „Przyjaciółki”, pozostawiając z wrażeniem, że każda strona może kryć kolejną nieoczekiwaną prawdę.

Tytuł: Przyjaciółka
Tytuł oryginału: The Guest
Autor: B.A. Paris
Gatunek: kryminał, sensacja, thriller
Wydawnictwo Albatros
Data wydania: 13-03-2024
Ilość stron: 352
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Tłumaczenie: Maria Gębicka-Frąc
Cena okładkowa: 47,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Przypadki chodzą parami

„Przypadki chodzą parami” Marty Radomskiej – czytanie przez łzy

Marta Radomska w swojej najnowszej książce „Przypadki chodzą parami” po raz kolejny raczy nas świetnym humorem i zabawą w trakcie czytania. Majkę Kostrzewską, jej brata Michała czy też przyjaciółkę Lulu znamy z wcześniejszych części.


Podsumowanie czytelnicze – kwiecień 2022, recenzje

Podsumowanie czytelnicze – kwiecień 2022

Czas biegnie nieubłaganie … Zaczął się maj, co jednoznacznie oznacza podsumowanie zrecenzowanych w kwietniu książek. Jak wypadł u Was kwiecień? Jakie perełki odkryliście?