Miłość leczy rany

Zastanawiałam się czy po nią ponownie sięgać – „Miłość leczy rany”, Katarzyna Bonda


Bonda zabiera nas w powieść inspirowaną prawdziwą historią.

Jestem chyba jedną z ostatnich osób, które dopiero co przeczytały nową powieść Katarzyny Bondy „Miłość leczy rany” (tom 1 z cyklu Wiara, Nadzieja, Miłość). Książka jest pisana dwutorowo, posiada dwa plany czasowe i inspirowana jest prawdziwą historią miłosną Polki (Tośki) i Kazacha (Igora). Hmm … nigdy nie odtrąca mnie grubość książki, ale tutaj musiałam podejść do niej dosłownie 3 razy, przeplatając w tym czasie innymi, czego staram się unikać jak ognia, nie mniej chciałam jej dać szansę i do trzech razy sztuka i zachwyciłam. Pięknie i szczegółowo zostały przedstawione w niej zwyczaje, kultura i przesądy panujące w kraju, z którego uciekł do Polski Kerej – Igor. Zachęcam Was do przeczytania i wyciągnięcia własnych wniosków.

Opis:
„W roku 1994 na terenie Kazachstanu młody wojownik, Kerej, ma poważne kłopoty. Aby uchronić rodzinę i zachować honor, który liczy się bardziej niż cokolwiek innego, musi się sprzeciwić lokalnemu gangowi. Udaje mu się to, za morderstwo zostaje skazany na śmierć. Aby uniknąć takiego losu, opuszcza kraj, porzucając najbliższych, i postanawia żyć w ukryciu. A szuka go nie tylko Interpol, ale i najlepsi płatni zabójcy. Tymczasem trzy lata później w Polsce Tośka, wyjątkowo piękna studentka, poznaje na dyskotece Igora. Dziewczyna jest świeżo po nieudanym związku, dlatego też łatwo zakochuje się w tajemniczym mężczyźnie. Kilka lat później para przeżywa stabilizację. Igor świetnie odnajduje się w roli uzdrowiciela oraz instruktora jogi. Cieniem kładzie się na nim mroczna przeszłość. Czy człowiek, którego szanuje i lubi cała okolica, może mieć coś wspólnego z masakrą, jaka rozegrała się niegdyś w Kazachstanie? Jak wiele w stanie jest znieść prawdziwa miłość?”Tytuł: Miłość leczy rany. Tom 1.
Autor: Katarzyna Bonda
Cykl: Wiara, Nadzieja, Miłość
Wydawnictwo: MUZA
Data wydania: 30-10-2019
Ilość stron: 416
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena okładowa: 49,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Pocałunki w Londynie, Catherine Rider, zaczytanyksiazkoholik.pl

Catherine Rider, „Pocałunki w Londynie”

Czy istnieje coś bardziej magicznego niż rozświetlony bożonarodzeniowymi lampkami Londyn? Jason i Cassie spotykają się w tym mieście przypadkiem. Łączy ich wyjątkowa wrażliwość na sztukę i piękno, a także na niezwykłą aurę Bożego Narodzenia. On, Amerykanin, marzy o karierze aktorskiej, ona, Brytyjka, ma przykre doświadczenia związane ze światem teatru.


Pentagram

Jo Nesbø nadciąga – „Pentagram”

Przyznam szczerze, że początek książki był dla mnie ciężki, nie wiem, czy wynikało to z tego, iż nie czytałam wcześniejszych tomów, czy po prostu Jo Nesbo tak już ma … Kiedy już mnie wciągnęła, to autor potrafił mnie zaskoczyć. Zostawia mnóstwo fałszywych tropów, tak że zagadka jest prawie niemożliwa do odgadnięcia, a czytelnik głowi się i troi, aby wysnuć jakieś podejrzenia