Dziewczynka, która się nie uśmiechała

Prawdziwa historia – „Dziewczynka, która się nie uśmiechała”


Czasem odrobina magii może pomóc rozwiązać niejeden problem… Prawdziwa historia.

Są takie książki, które wzruszają nas i cenimy bohatera za to, jak postępuje. Taka jest powieść Shane’a Dunphy. „Dziewczynka, która się nie uśmiechała” to prawdziwa historia. Autor opisał w niej część swojej przeszłości, która nie należała do najłatwiejszych. Muszę podkreślić, że książka ta nie jest dla każdego. Jeśli lubisz książki, przy której chcesz się pośmiać i po prostu dobrze bawić, to zanim sięgniesz po nią, zastanów się, czy jesteś gotów zawitać do świata agresji, do świata dzieci, które potrzebują znacznie więcej uwagi. Podsumowując, „Dziewczynka, która się nie uśmiechała”, to niezwykle poruszająca powieści o uzdrawiającej sile miłości i życzliwości. To książka o odnajdywaniu siebie poprzez troskę o innych. Pokazuje, że czasem nawet odrobina cierpliwości i determinacji może rozwiązać niejeden problem.

Opis: „Prawdziwa historia jednego człowieka, który zmienił życie grupy dzieci specjalnej troski.
Wzruszające wspomnienia mężczyzny, który prowadził przedszkole dla dzieci z niepełnosprawnością fizyczną i intelektualną. Gdy Shane Dunphy zaczynał pracę w ośrodku wychowawczym dla dzieci Małe Urwisy, nie miał pojęcia, z czym przyjdzie mu się zmierzyć. Od wielu lat nie pracował w instytucjach opieki przedszkolnej, a gdy przybył na miejsce, od razu się okazało, że dwie pracujące tam kobiety, Susan i Tush, są już na skraju wytrzymałości i zamierzają zrezygnować z pracy, zaś same dzieci są rozpuszczone i nie słuchają nikogo. W centrum tego chaosu Shane natyka się na Tammy, śliczną jak laleczka pięciolatkę, która dla wszystkich stanowi zagadkę. Dziewczynka nie mówi, ani nawet się nie uśmiecha, ale wykazuje oznaki niezwykłej inteligencji.”

Źródło: Grupa Wydawnicza FoksalTytuł: Dziewczynka, która się nie uśmiechała
Tytuł oryginału: The girl, who was not smiling
Autor: Shane Dunphy
Wydawnictwo: Grupa Wydawnicza Foksal
Data wydania: 29-01-2014
Ilość stron: 344
Oprawa: miękka
Cena okładowa: 34,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Szpice i psy w typie pierwotnym

Album dla miłośników psów – „Szpice i psy w typie pierwotnym”

Psy Pierwotne – w taki sposób określa się najstarsze, zachowane do dzisiaj rasy psów. Materiał genetyczny u takich ras różni się od genów przodka psów – wilka w najmniejszym stopniu w porównaniu z rasami historycznie młodszymi.


Wylecz się sam

Przewodnik – „Wylecz się sam. Megadawki witamin”

Chcesz wiedzieć w jaki sposób wyleczyć zapalenie stawów, cukrzycę, depresję, astmę, czkawkę czy kilkadziesiąt innych chorób? Jaką rolę w organizmie pełni witamina C, D czy E? Jak zredukować stres? Czy warto mieć szafkę pełną leków?