
Prawdziwa historia – „Dziewczynka, która się nie uśmiechała”
Czasem odrobina magii może pomóc rozwiązać niejeden problem… Prawdziwa historia.
Są takie książki, które wzruszają nas i cenimy bohatera za to, jak postępuje. Taka jest powieść Shane’a Dunphy. „Dziewczynka, która się nie uśmiechała” to prawdziwa historia. Autor opisał w niej część swojej przeszłości, która nie należała do najłatwiejszych. Muszę podkreślić, że książka ta nie jest dla każdego. Jeśli lubisz książki, przy której chcesz się pośmiać i po prostu dobrze bawić, to zanim sięgniesz po nią, zastanów się, czy jesteś gotów zawitać do świata agresji, do świata dzieci, które potrzebują znacznie więcej uwagi. Podsumowując, „Dziewczynka, która się nie uśmiechała”, to niezwykle poruszająca powieści o uzdrawiającej sile miłości i życzliwości. To książka o odnajdywaniu siebie poprzez troskę o innych. Pokazuje, że czasem nawet odrobina cierpliwości i determinacji może rozwiązać niejeden problem.
Opis: „Prawdziwa historia jednego człowieka, który zmienił życie grupy dzieci specjalnej troski.
Wzruszające wspomnienia mężczyzny, który prowadził przedszkole dla dzieci z niepełnosprawnością fizyczną i intelektualną. Gdy Shane Dunphy zaczynał pracę w ośrodku wychowawczym dla dzieci Małe Urwisy, nie miał pojęcia, z czym przyjdzie mu się zmierzyć. Od wielu lat nie pracował w instytucjach opieki przedszkolnej, a gdy przybył na miejsce, od razu się okazało, że dwie pracujące tam kobiety, Susan i Tush, są już na skraju wytrzymałości i zamierzają zrezygnować z pracy, zaś same dzieci są rozpuszczone i nie słuchają nikogo. W centrum tego chaosu Shane natyka się na Tammy, śliczną jak laleczka pięciolatkę, która dla wszystkich stanowi zagadkę. Dziewczynka nie mówi, ani nawet się nie uśmiecha, ale wykazuje oznaki niezwykłej inteligencji.”
Źródło: Grupa Wydawnicza Foksal
Tytuł: Dziewczynka, która się nie uśmiechała
Tytuł oryginału: The girl, who was not smiling
Autor: Shane Dunphy
Wydawnictwo: Grupa Wydawnicza Foksal
Data wydania: 29-01-2014
Ilość stron: 344
Oprawa: miękka
Cena okładowa: 34,90 zł
Dodaj komentarz
Czytaj także

„Wiecznie młodzi, czyli pokolenie mocy”, Joanna Pogorzelska
Starość? Jaka starość! Ja dopiero zaczynam żyć! Power Generation. Pokolenie mocy. To właśnie oni – polscy pięćdziesięciolatkowie. Silni, energiczni, optymistyczni. Z apetytem na życie i wielkimi planami. Wbrew stereotypom. To ludzie, którzy mają prawdziwy power i udowadniają, że życie jest piękne bez względu na wiek.

Przekręt świata mody – „W pogoni za torebką” autorstwa Michaela Tonello
Torebka Birkin od Hermesa, cóż … któż nie chciałby jej posiadać. Jest tylko jeden problem, jest strasznie droga (wartości samochodu) i czeka się na niektóre modele nawet 2 lata, o ile wpisze się na listę oczekujących na nią. Latał po różnych krajach, odwiedzał różne butiki Hermesa i poznawał różne typy sprzedawców: Naiwna, Rzeźniczka, Nieuleczalny Romantyk, Babcia, Pierwsza Naiwna.