Za drzwiami pałacu

Prawdziwa historia -„Za drzwiami pałacu”, Cay Garcia


Prawdziwa historia osobistej asystentki saudyjskiej księżniczki.

Autorka książki „Za drzwiami pałacu” pisząc pod pseudonimem Cay Garcia, relacjonuje przebieg swojej pracy w pałacu saudyjskiej księżniczki… rozkapryszonej i rozpuszczonej księżniczki… Po kursie dla kamerdynerów zostaje zatrudniona przez Amirę Arabellę jako zarządzająca jej personelem i osobista asystentka. Cay Garcia odkrywa przed nami świat szczelnie zamknięty, życie rodziny królewskiej, pozbawione trosk, a przepełnione luksusem i zbytkami, które dla zwykłego śmiertelnika są niewyobrażalne. Książka jest też niczym przewodnik po Arabii Saudyjskiej, zwyczajach panujących w tym jakże odmiennym od naszego, kraju. Nie chciałabym zdradzać szczegółów – czytając, bardzo często otwierałam szeroko oczy ze zdumienia. Bo to, jak traktowane są kobiety w tamtym świecie, my Europejczycy wiemy. W trakcie lektury można się dowiedzieć o wiele więcej. Nawet dla kogoś, kto jest zainteresowany kulturą i obyczajami Muzułmanów i tamtym światem, życie rodziny królewskiej i jej służby w pałacu jest zapewne wielką niewiadomą. I wiele pomoże odkryć ta książka. Historia jest ciekawa, ale też interesująco jest przedstawiona i dzięki temu książkę się wręcz pochłania. Prawdziwa historia – polecam.

Opis: „Prawda o zamkniętym świecie saudyjskiej arystokracji Za drzwiami pałacu w Rijadzie saudyjska księżniczka Arabella wiedzie typowe życie arabskiej arystokratki. Jej garderobę wypełniają abaje od Chanel i kolekcje drogich torebek, a z szuflad wysypuje się brylantowa biżuteria. Codzienność kobiet z saudyjskiej rodziny królewskiej to baśniowe przyjęcia na pustyni, stoły uginające się od egzotycznych rarytasów i przejażdżki drogimi samochodami. A przynajmniej tak to wygląda na pierwszy rzut oka Autorka tej książki, absolwentka elitarnej szkoły dla kamerdynerów, została osobistą asystentką księżniczki. Aby nie stracić posady, musiała się zmagać z pretensjami rozkapryszonej arystokratki. Jednak gdy poznała ją lepiej, odkryła smutną prawdę o przeszłości księżniczki. Czy to możliwe, że za zasłoną bogactw i splendoru kryje się nieszczęśliwa dziewczyna, która w bezsenne noce marzy o byciu kimś zwyczajnym Za drzwiami pałacu to szokujący obraz życia w rezydencji saudyjskiej księżniczki. Korzystając z własnych doświadczeń, autorka opisuje świat, do którego bardzo nieliczni obcokrajowcy kiedykolwiek uzyskali dostęp. Ze względu na szczegóły, które zdecydowała się ujawnić, dla bezpieczeństwa ukrywa się pod pseudonimem.”

Źródło: Wydawnictwo Znak literanovaTytuł: Za drzwiami pałacu
Tytuł oryginału: Behind Palace Walls. In the service of Saudi princess.
Autor: Cay Garcia
Wydawnictwo: Znak literanova
Data wydania: 11-05-2016
Ilość stron: 270
Oprawa: miękka
Cena okładkowa: 34,90 złDodaj komentarz


Czytaj także

Paweł Famus, KARY, zaczytanyksiazkoholik.pl

Dla fanów fantastyki pozycja obowiązkowa! – „KARY”, Paweł Famus

Niesamowita, kosmiczna przygoda. Międzygalaktyczne konflikty, szczegółowe opisy futurystycznych technologii i non stop akcja – jednym słowem wszystko czego nie powinno zabraknąć w dobrej książce gatunku science fiction.


Nie twój interes- Marzena Hrynisza-zaczytanysksiazkoholik.pl

„Nie twój interes”, Marzena Hryniszak

Mawiają, że ciekawość to pierwszy stopień do piekła. Czasem to wręcz igranie z ogniem, a stawką staje się życie. Noc, podczas której Wojtek Redyński, zwykły pracownik warsztatu samochodowego, niezamierzenie staje się świadkiem przestępstwa, nie tylko przesądza o jego dalszym losie, ale zapoczątkowuje ciąg śmiertelnie niebezpiecznych wydarzeń. Nie tylko dla niego.