Bastion, Stephen King, zaczytanyksiazkoholik.pl

Apokaliptyczny thriller Mistrza Grozy – „Bastion”, Stephen King


Apokaliptyczny thriller Mistrza Grozy. Przerażająca wizja świata po zagładzie biologicznej. Tak kończy się świat… Wystarczy błąd na komputerze w laboratorium Ministerstwa Obrony. Najpierw nadchodzi epidemia. Potem pojawiają się sny… Zaczyna się niewinnie – od zwykłego przeziębienia. Ktoś kichnął, ktoś umarł i nagle Ziemia staje się masowym grobem.

Nieliczni, którzy przetrwali, zaczynają mieć wizje wskazujące im drogę. Każdy musi dokonać wyboru i podążyć własną ścieżką.

Podzielona ludzkość tworzy dwa obozy – Wolną Strefę w Kolorado i dyktaturę w Las Vegas, rządzoną przez psychopatów i kryminalistów, w których epidemia obudziła to, co najgorsze. Ci, którzy wierzą w miłość i braterstwo, mają w starciu z nimi niewielkie szanse. Tyle że konfrontacja między siłami dobra i zła staje się nieunikniona.

Pod koniec 2020 roku miał premierę wyprodukowany przez stację CBS miniserial stworzony na podstawie książki. Wystąpili w nim między innymi Whoopi Goldberg, James Mardsen, Amber Heard oraz Alexander Skarsgård.

Źródło: Wydawnictwo Albatros



Tytuł: Bastion
Tytuł oryginału: The Stand
Autor: Stephen King
Gatunek: fantasy, science fiction
Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 23-02-2021
Ilość stron: 1088
Oprawa: twarda
Cena rynkowa: 54,90 zł
Tłumaczenie: Robert P. Lipski


Dodaj komentarz


Czytaj także

Tancereczka, Joanna Parasiewicz, zaczytanyksiazkoholik.pl

O miłości w czasach piekła – „Tancereczka”, Joanna Parasiewicz

„Ingrid Stern, znakomita pływaczka i liderka Związku Niemieckich Dziewcząt, kocha Wielką Rzeszę – z wzajemnością. Kocha też zazdrośnie Franka Raubera – bez wzajemności. Frank Rauber to zdolny samouk i wynalazca, student Akademii Wojskowej, który założył esesmański mundur. Malka Freiman miała przed sobą wielką karierę primabaleriny. Kiedyś Malka tańczyła z


„Ostatni pociąg”, Meg Waite Clayton

Nie przejdziesz obok tego obojętnie – „Ostatni pociąg”, Meg Waite Clayton

Autorka w książce przedstawiła nam fikcyjnych bohaterów, ale oparła się na prawdziwych wydarzeniach, działaniach Geertruidy Wijsmuller-Meijer z Amsterdamu. Dla dzieci, które ratowała była ciocią Trusią (Tante Truus). Geertruida całe swoje życie poświęciła, ratując tysiące żydowskich dzieci (ponad 10 000) oraz te tzw. niearyjskiego pochodzenia i przewożąc je do Wielkiej Brytanii.