Endometrioza, leczenie dietą, zaczytanyksiazkoholik.pl, Hanna Stolińska

Wszystko, co musisz wiedzieć o endometriozie – „Endometrioza. Leczenie dietą”, Hanna Stolińska


Na wstępie książki dr Hanna Stolińska przybliża nam genezę endometriozy. Po ponad dwóch dekadach intensywnych badań możemy powiedzieć z całą pewnością, że choroba ta bardzo wyniszcza organizm i wywołuje przewlekły stan zapalny, stanowi też najczęstszą przyczynę ciągłego bólu miednicy u kobiet w wieku rozrodczym.

Czym zatem jest ta endometrioza?

Endometriozą nazywa się zespół objawów spowodowanych procesem zapalnym zależnym od poziomu estrogenów, toczącym się głównie w tkankach miednicy, w tym w jajnikach.

Moim zdaniem książka świetnie wprowadzenia w pochodną endometriozy. Autorka, która jest doktorem nauk o zdrowiu i dietetykiem klinicznym pozwoliła mi znacznie bardziej poznać tę chorobę. Wiedziałam, że jest coś takiego jak endometrioza, ale nie zdawałam sobie sprawy, jak poważna ona jest. Na łamach książki oprócz ogromnej wiedzy na jej temat (przyczyn, objawów, diagnostyki, metod leczenia) otrzymujemy 170 przepisów z dietą roślinną. Przedstawiona w niej dieta jest stosowana przez samą dr Stolińską i potwierdzona badaniami naukowymi, a nie jej jak sama określiła „widzimisię”. Osobiście kocham tego typu książki, gdyż zawsze oprócz wiedzy wyniosę jakieś nowe przepisy. Nie mniej czytając tego typu literaturę, zawsze musimy wcześniej nasze zdrowie i dietę skonsultować z lekarzem.Tytuł: Endometrioza. Leczenie dietą
Autor: Hanna Stolińska
Gatunek: książki kulinarne, kucharskie
Wydawnictwo: Zwierciadło
Data wydania: 15-09-2021
Ilość stron: 328
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena rynkowa: 44,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Zakładnik - Clare Mackintosh - zaczytanyksiazkoholik.pl

„Zakładnik”, Clare Mackintosh

Możesz ocalić setki żyć… albo te, które znaczą najwięcej. Lot Londyn – Sydney. Na pokładzie stewardesa Mina próbuje zapomnieć o problemach z pięcioletnią córką i rozpadającym się małżeństwie. Krótko po starcie otrzymuje jednak bardzo niepokojący list od anonimowego pasażera – ktoś informuje ją, że samolot nigdy nie dotrze do celu…


"Zagubiony ptak", Jowita Kosiba

„Zagubiony ptak”, Jowita Kosiba

W snach Klaudii, dwudziestodziewięcioletniej absolwentki wydziału sztuk pięknych, regularnie pojawia się stary dwór, otoczony umarłym ogrodem. Dziewczyna nie przywiązuje większej wagi do tych iluzorycznych wizji aż do dnia, w którym zobaczy ów dwór na jawie. Zaintrygowana, postanawia wszcząć prywatne śledztwo na temat jego przeszłości.