blOG KSIĄŻKOWY - Podwójna katastrofa - Jamie McGuire - zaczytanyksiazkoholik.pl

To miał być tylko zakład – „Podwójna katastrofa”, Jamie McGuire


„Podwójna katastrofa” autorstwa Jamie McGuire to trzeci tom popularnego cyklu „Piękna katastrofa” i kontynuacja historii znanej nam z wcześniejszych części. Ta powieść wciąga czytelnika w kolejną porcję miłości, dramatu i emocji, oferując dalszy rozwój postaci i ich relacji.

W „Podwójnej katastrofie” wracamy do świata Abby i Travisa, pary, której losy i burzliwy związek miłosny poznaliśmy w poprzednich tomach. Tym razem toczy się walka o przetrwanie ich związku, ponieważ w obliczu trudności i nowych wyzwań muszą się zmierzyć z demonami przeszłości. Autorka umiejętnie balansuje między dramatem a romantyzmem, tworząc historię pełną napięcia i emocji.

McGuire kontynuuje swoje umiejętności w kreowaniu autentycznych i głębokich postaci. Abby i Travis są dobrze rozwiniętymi bohaterami, którzy nadal rozwijają się w tej części serii. Ich trudne decyzje, wątpliwości i siła miłości nadal były źródłem mojego zainteresowania powieścią. Ponadto, pojawiają się również nowe postacie, które dodają świeżości fabule i wprowadzają nowe dynamiczne relacje.

Budynek i błotnista ziemia, otaczająca mury z cegły i kamienia, stanowiły teraz miejsce przestępstwa. W sprawę zaangażowało się FBI.

Warto wspomnieć, że „Podwójna katastrofa” w niektórych momentach jest przewidywalna. Część wątków i zdarzeń można przewidzieć, co może zniechęcić niektórych czytelników szukających większych zaskoczeń. Mimo to nadal istnieje dużo emocjonalnych zwrotów akcji, które utrzymywały mnie w napięciu.

Styl pisania Jamie McGuire jest wciągający i dynamiczny. Narracja jest płynna, a dialogi są dobrze skonstruowane, co sprawia, że czytanie jest przyjemne i niezwykle absorbuje uwagę. Autorka również umiejętnie buduje atmosferę, dzięki czemu łatwo zanurzałam się w świat bohaterów.

„Podwójna katastrofa” to solidne i satysfakcjonujące zakończenie cyklu „Piękna katastrofa”. Jamie McGuire dostarczyła kolejną dawkę emocji, miłości i dramatycznych zwrotów akcji, które zachwyciły mnie. Choć nie jest to bezbłędna książka, wciąż warta jest uwagi i rekomendacji dla tych, którzy kochają romantyczne powieści z intensywnymi relacjami między bohaterami.

Tytuł: Podwójna katastrofa
Tytuł oryginału: Almost Beautiful
Autor: Jamie McGuire
Cykl: Piękna katastrofa (tom 3)
Gatunek: literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo Albatros
Data wydania: 17-05-2023
Ilość stron: 336
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena rynkowa: 44,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Cycki. Czuła biografia piersi

„Cycki. Czuła biografia piersi”, Corien van Zweden

Pełne, drobne, sterczące lub wiszące z wyraźnymi rozstępami. Są jedyną częścią ciała, która powstaje z niczego i wywołuje sprzeczne emocje: od dumy po wstyd, od obojętności po radość lub smutek.


Dom stu szeptów, Graham Masterton, zaczytanyksiazkoholik.pl

Po dwóch latach ponownie sięgnęłam po horror – „Dom stu szeptów” autorstwa Grahama Mastertona

Allhallows Hall jest rozległą rezydencją w stylu Tudorów, położoną na ponurych i mglistych wrzosowiskach w Dartmoor. Niewielu miałoby odwagę, by tu osiąść. A jednak były naczelnik więzienia, Herbert Russell, zdecydował się na to bez wahania. Teraz, kiedy już nie żyje, posiadłość dziedziczą jego dzieci.