blOG KSIĄŻKOWY - Podwójna katastrofa - Jamie McGuire - zaczytanyksiazkoholik.pl

To miał być tylko zakład – „Podwójna katastrofa”, Jamie McGuire


„Podwójna katastrofa” autorstwa Jamie McGuire to trzeci tom popularnego cyklu „Piękna katastrofa” i kontynuacja historii znanej nam z wcześniejszych części. Ta powieść wciąga czytelnika w kolejną porcję miłości, dramatu i emocji, oferując dalszy rozwój postaci i ich relacji.

W „Podwójnej katastrofie” wracamy do świata Abby i Travisa, pary, której losy i burzliwy związek miłosny poznaliśmy w poprzednich tomach. Tym razem toczy się walka o przetrwanie ich związku, ponieważ w obliczu trudności i nowych wyzwań muszą się zmierzyć z demonami przeszłości. Autorka umiejętnie balansuje między dramatem a romantyzmem, tworząc historię pełną napięcia i emocji.

McGuire kontynuuje swoje umiejętności w kreowaniu autentycznych i głębokich postaci. Abby i Travis są dobrze rozwiniętymi bohaterami, którzy nadal rozwijają się w tej części serii. Ich trudne decyzje, wątpliwości i siła miłości nadal były źródłem mojego zainteresowania powieścią. Ponadto, pojawiają się również nowe postacie, które dodają świeżości fabule i wprowadzają nowe dynamiczne relacje.

Budynek i błotnista ziemia, otaczająca mury z cegły i kamienia, stanowiły teraz miejsce przestępstwa. W sprawę zaangażowało się FBI.

Warto wspomnieć, że „Podwójna katastrofa” w niektórych momentach jest przewidywalna. Część wątków i zdarzeń można przewidzieć, co może zniechęcić niektórych czytelników szukających większych zaskoczeń. Mimo to nadal istnieje dużo emocjonalnych zwrotów akcji, które utrzymywały mnie w napięciu.

Styl pisania Jamie McGuire jest wciągający i dynamiczny. Narracja jest płynna, a dialogi są dobrze skonstruowane, co sprawia, że czytanie jest przyjemne i niezwykle absorbuje uwagę. Autorka również umiejętnie buduje atmosferę, dzięki czemu łatwo zanurzałam się w świat bohaterów.

„Podwójna katastrofa” to solidne i satysfakcjonujące zakończenie cyklu „Piękna katastrofa”. Jamie McGuire dostarczyła kolejną dawkę emocji, miłości i dramatycznych zwrotów akcji, które zachwyciły mnie. Choć nie jest to bezbłędna książka, wciąż warta jest uwagi i rekomendacji dla tych, którzy kochają romantyczne powieści z intensywnymi relacjami między bohaterami.

Tytuł: Podwójna katastrofa
Tytuł oryginału: Almost Beautiful
Autor: Jamie McGuire
Cykl: Piękna katastrofa (tom 3)
Gatunek: literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo Albatros
Data wydania: 17-05-2023
Ilość stron: 336
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena rynkowa: 44,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Nie uciekaj

Na długie jesienne wieczory – „Nie uciekaj”, Maja Drożdż

Któż nie lubi ciasta/tortu czekoladowego … Robi się problem, kiedy czytasz książkę późnym wieczorem w łóżku i masz do czynienia z opisem, w którym pojawia się tort czekoladowy i nachodzi Cię na niego ochota a jest zbyt późno aby pojechać do cukierni …


Księstwo trzech śmierci - Emilia Ziółkowska - zaczytanyksiazkoholik.pl

„Księstwo Trzech Śmierci”, Emilia Ziółkowska

Marabel pracuje w klubie ze striptizem. Zna swoją wartość i nie każdy z gości klubu może liczyć na zaszczycenie go choćby spojrzeniem, nie mówiąc o prywatnym pokazie. Sytuacja zmienia się, gdy szef nakazuje jej, by zatańczyła dla wyjątkowo ważnych gości. Mara odmawia, mimo że trzej mężczyźni robią na niej spore wrażenie. Tym razem niesubordynacja dziewczyny nie może przejść bez echa.