Walka dobra ze słem - Bellator - Weronika Kacprzak - zaczytanyksiazkoholik.pl

Walka dobra ze złem – „Bellator”, Weronika Kacprzak


„Bellator” autorstwa Weroniki Kacprzak to podróż w mroczny, magiczny świat, gdzie zagrożenie czai się na każdym kroku. Opowieść rozgrywa się w malowniczej osadzie Wellneice, która wydaje się oderwana od reszty świata, spokojna i idylliczna. Lokalni mieszkańcy nigdy nie zostawali włączeni w regionalne konflikty, co sprawiało, że nie pozyskali sobie wrogów w sąsiednich królestwach. Nikt nie przejmował się tym, co działo się w spokojnej osadzie schowanej w gęstym lesie, podobnie jak oni sami nie mieli pojęcia o tym, co działo się poza granicami wyznaczonymi przez drzewa. Mimo wszystko Wellneice co roku jest narażone na inwazję tajemniczych napastników zwanych „upiorami”. Te złowieszcze postacie wdzierają się do domostw i porywają dzieci, wprowadzając chaos i przerażenie. Rodzice bali się o swoich synów, bo to właśnie chłopców rozbójnicy wzięli sobie na cel.

Jednym z porwanych jest Frank Norrie, wraz z innymi uprowadzonymi młodzieńcami, wkracza do Zakazanego Lasu pod okiem tajemniczych napastników. Autor opisuje to miejsce jako pełne niebezpieczeństw, gdzie czyhają różnego rodzaju demony, wodnice i zmory. Nawet obecność Leśnych Karłów nie daje poczucia bezpieczeństwa. Czytelnik jest wtłoczony w serce akcji, w którym razem z bohaterami stawia czoło przerażającym istotom.

Autorce udało się moim zdaniem świetnie wykreować postacie, które ewoluują i rozwijają się w miarę rozwoju fabuły. Frank i jego przyjaciele są głównymi bohaterami, którym towarzyszymy w trudnej podróży przez Zakazany Las. Ich przygody są wciągające, a czytelnik zostaje wciągnięty w to, co dzieje się na kartach książki.

Weronika Kacprzak umiejętnie wplata w fabułę elementy magii i nadprzyrodzone, co nadaje opowieści głębi i tajemniczości. Tajemniczy szmaragd, zwierciadło o zdolnościach przepowiadania przyszłości oraz wojna magów tworzą fascynujący kontekst dla wydarzeń w książce.

„Bellator” to także historia walki dobra ze złem, gdzie bohaterowie muszą wybrać broń i stanąć naprzeciwko mrocznych sił. To również historia o odwadze, przyjaźni i walce ze złem. Czytając zostajemy wciągnięci w wir wojny magów, czując napięcie i emocje, które towarzyszą jej kulminacji.

Powieść „Bellator” to zapierająca dech w piersiach podróż do świata magii, przygód i niebezpieczeństwa. Autorka potrafi wykreować tajemniczy klimat, który trzyma czytelnika w napięciu do samego końca. To historia, która zachwyci zarówno młodszych, jak i starszych czytelników, i z pewnością pozostawi po sobie silne wrażenie. Polecam ją wszystkim miłośnikom literatury fantasy i przygodowej, którzy szukają emocjonującej lektury.

Tytuł: Bellator
Autor: Weronika Kacprzak
Gatunek: fantastyka młodzieżowa, fantasy, fantastyka
Wydawnictwo AlterNatywne
Data wydania: 27-07-2023
Ilość stron: 447
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 69,99 zł
Patronat medialny bloga


Dodaj komentarz


Czytaj także

Mała, Madame Tussaud, Edward Carey, zaczytanyksiazkoholik.pl

Hart ducha w książce pt. „Mała. Światu znana jako Madame Tussaud”, Edward Carey

Edward Carey daje nam „olśniewającą, pełną cierpkiej ironii i oryginalną powieść o ambitnej sierocie, która w dziwnych, niespokojnych czasach przeistacza się w legendarną Madame Tussaud”.


Blog książkowy - Jedenaste nie dotykaj. Moja historia przemocy - Laura Priestess - zaczytanyksiazkoholik.pl

„Jedenaste nie dotykaj. Moja historia przemocy”, Laura Priestess

„Jedenaste nie dotykaj. Moja historia przemocy” to niezwykle wzruszająca i odważna lektura, która pozwala czytelnikowi zanurzyć się w trudnym temacie przemocy wobec dzieci i jej wpływu na ich życie. Autorka, Laura Priestess, pisząca pod pseudonimem, dzieli się swoimi własnymi przeżyciami i doświadczeniami, odkrywając najintymniejsze zakamarki