Na wakacje - "Wakacyjne przyjaciółki", Luanne Rice

Na wakacje – „Wakacyjne przyjaciółki”, Luanne Rice


Prawdziwe przyjaźnie – tak jak prawdziwa miłość – są to po – by trwały wiecznie.

Dzisiaj mam dość starą książkę, bo wydaną … ponad 15 lat temu. Korzystając z okazji, że są jeszcze wakacje, przedstawiam Wam książkę Luanne Rice „Wakacyjne przyjaciółki”.

Historia rozpoczęła się pewnego lata, gdy trójka dziewczyn – Stevie, Madeline oraz Emma, znalazła nić porozumienia i to niejedną! Nazwały się wakacyjnymi przyjaciółkami, ponieważ ich spotkania miały miejsce właśnie o tej porze roku. Między nimi wytworzyła się silna więź i choć każda borykała się ze swoimi problemami, miała tajemnice, przyjaźń trwała. Do czasu… Dziewczynki dorosły i każda prowadziła własne życie … Kilkanaście lat później do miasteczka wrócił mąż zmarłej Emmy wraz ze swoją córeczką – Nell. Dziewczynka postanawia odnaleźć jedną z przyjaciółek mamy, mieszkającą w niebieskim domu, który budził postrach wśród innych dzieci.

Czy powrót do przeszłości pomoże uporać się dziecku ze śmiercią i wspomnieniami mamy? Jak to się odbije na Stevie? … Książka niestety jest już trudno dostępna, ale może na jakiś aukcjach uda się ją Wam znaleźć. A Czy Wy mieliście prawdziwe przyjaźnie podczas wakacyjnych wyjazdów?


Tytuł: Wakacyjne przyjaciółki
Tytuł oryginału: Beach Girls
Autor: Luanne Rice
Wydawnictwo: Książnica
Data wydania: 01-01-2008
Data 1. wyd. pol.: 01-01-2004
Ilość stron: 320
Oprawa: twarda
Cena okładowa: 29,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Urodziłam dziecko szejka

„Urodziłam dziecko szejka”, Marcin Margielewski

Ola, młoda i oddana pracy pielęgniarka, dostaje pracę jako opiekunka niepełnosprawnej córki saudyjskich arystokratów. Na miejscu okazuje się jednak, że pani domu ma dla niej zupełnie inne zadanie niż to, na które wskazywał kontrakt. Dziewczyna wpada w misterną pułapkę intryg trzęsącej arabską rodziną matrony i znajduje się w sytuacji bez wyjścia. W tym oszustwie cel jest jeden – macierzyństwo za wszelką cenę.


Zośka, tom 2, przepustka do szczęścia, Anna Stryjewska, zaczytanyksiazkoholik.pl

„Zośka. Przepustka do szczęścia”, autorstwa Anny Stryjewskiej

„Zośka. Przepustka do szczęścia” pióra Anny Stryjewskiej, kontynuacja powieści „Zośka. Dopóki biło serce”. To inspirowana prawdziwymi wydarzeniami o powieść o dziewczynie z niewielkiej polskiej wsi, która wbrew wszystkiemu i wszystkim podążyła za swoimi marzeniami. Tłem tej poruszającej historii są Łódź i Katowice na przełomie lat 60. i 70.