Na wakacje - "Wakacyjne przyjaciółki", Luanne Rice

Na wakacje – „Wakacyjne przyjaciółki”, Luanne Rice


Prawdziwe przyjaźnie – tak jak prawdziwa miłość – są to po – by trwały wiecznie.

Dzisiaj mam dość starą książkę, bo wydaną … ponad 15 lat temu. Korzystając z okazji, że są jeszcze wakacje, przedstawiam Wam książkę Luanne Rice „Wakacyjne przyjaciółki”.

Historia rozpoczęła się pewnego lata, gdy trójka dziewczyn – Stevie, Madeline oraz Emma, znalazła nić porozumienia i to niejedną! Nazwały się wakacyjnymi przyjaciółkami, ponieważ ich spotkania miały miejsce właśnie o tej porze roku. Między nimi wytworzyła się silna więź i choć każda borykała się ze swoimi problemami, miała tajemnice, przyjaźń trwała. Do czasu… Dziewczynki dorosły i każda prowadziła własne życie … Kilkanaście lat później do miasteczka wrócił mąż zmarłej Emmy wraz ze swoją córeczką – Nell. Dziewczynka postanawia odnaleźć jedną z przyjaciółek mamy, mieszkającą w niebieskim domu, który budził postrach wśród innych dzieci.

Czy powrót do przeszłości pomoże uporać się dziecku ze śmiercią i wspomnieniami mamy? Jak to się odbije na Stevie? … Książka niestety jest już trudno dostępna, ale może na jakiś aukcjach uda się ją Wam znaleźć. A Czy Wy mieliście prawdziwe przyjaźnie podczas wakacyjnych wyjazdów?


Tytuł: Wakacyjne przyjaciółki
Tytuł oryginału: Beach Girls
Autor: Luanne Rice
Wydawnictwo: Książnica
Data wydania: 01-01-2008
Data 1. wyd. pol.: 01-01-2004
Ilość stron: 320
Oprawa: twarda
Cena okładowa: 29,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Mały Oświęcim. Dziecięcy obóz w Łodzi

„Mały Oświęcim. Dziecięcy obóz w Łodzi”, Jolanta Sowińska-Gogacz, Błażej Torański

Obóz przy ulicy Przemysłowej – obóz koncentracyjny dla polskich dzieci, utworzony na terenie łódzkiego getta. Trafiały tam dzieci od drugiego do szesnastego roku życia. Zmuszano je do pracy ponad siły, bito, głodzono i „wychowywano” morderczymi ćwiczeniami czy polewaniem zimną wodą i zmuszaniem do stania na mrozie.


Po drugiej stronie różdżki - Tom Felton -zaczytanyksiazkoholik.pl

„Po drugiej stronie różdżki”, Tom Felton

#1 na liście bestsellerów „New York Timesa” natychmiast po premierze! Bestseller „Sunday Timesa”! Fenomen Tik Toka! Najlepsza książka wspomnieniowa 2022 roku amerykańskiej sieci księgarń Barnes & Noble. Książka ze wstępem Emmy Watson. Lektura obowiązkowa dla każdego Potteromaniaka. Ulubiony czarny charakter. Naczelny przeciwnik Harry’ego Pottera. Wychowanek Slytherinu. Tom Felton, lepiej znany jako Draco Malfoy, wkracza na scenę.