Blog książkowy - Witajcie w księgarni Hyunam-Dong - Hwang Bo-reum - zaczytanyksiazkoholik.pl

W świecie książek i kawy – „Witajcie w księgarni Hyunam-Dong”


Książka „Witajcie w księgarni Hyunam-Dong” wciągnęła mnie w magiczny świat literatury, przyjaźni, ludzkich losów i odkrywania siebie na nowo. Hwang Bo-reum stworzyła opowieść pełną ciepła, emocji i nadziei, która porusza i inspiruje.

Koreański bestseller, który w ciągu zaledwie pięciu miesięcy sprzedał się w ponad 110 tysiącach egzemplarzy, a teraz podbija serca zachodnich czytelników!

Główną bohaterką jest Yeong-ju, kobieta, która postanawia odmienić swoje życie i zrealizować swoje marzenie o prowadzeniu własnej księgarni. Jej podróż od wypalenia zawodowego i emocjonalnego po odkrycie nowego sensu życia w prowadzeniu księgarni Hyunam-Dong jest nie tylko fascynująca, ale także inspirująca. Początkowo nie ma pojęcia jak prowadzić biznes i popełnia sporo błędów, które na szczęście szybko udaje jej się naprawić. Yeong-ju kocha książki od zawsze. Jeśli znajdowała w życiu coś, na czym mogłaby się skupić, cel zmuszał ją do działania.

… Lokal się zmienia. Z każdą kolejną ich wizytą, stawał się przytulniejszy, przekształcał się w przestrzeń, do której przypadkowi przechodnie bez większego zastanowienia chcieli zaglądać.

Księgarnia zaczęła zyskiwać coraz większe grono klientów, a Yeong-ju nie wiedziała, w co pierwsze włożyć ręce. Jedni chcieli kawę, inni mieli pytania co do oferty, a na głowie miała jeszcze inne zajęcia. Postanowiła poszukać baristy, który odciążyłby ją w przygotowywaniu kaw dla klientów księgarni. Zatrudniła Min-juna.

Często klienci prosili ją o rady, a kobieta miewała z tym problem. W jaki sposób doradzić, jakie zadać klientowi pytania w związku z badaniem potrzeb, etc. Zastanawiała się: „nawet jeśli książka nie spełni wstępnych oczekiwań odbiorców, czy jej lektura może ostatecznie okazać się przyjemnym i wartościowym doświadczeniem?” Moim zdaniem tak.

Hwang Bo-reum doskonale ukazuje proces transformacji bohaterki, która dzięki swojej księgarni znajduje sens i spełnienie. Kobieta wprowadza nowe elementy do życia księgarni, takie jak organizowanie spotkań autorskich czy kółko czytelnicze. Tego typu zmiany przynoszą świeżość i ożywienie do jej codzienności. Hwang Bo-reum wzbogaca fabułę o różnorodne postaci, m.in. baristę Min-juna, które wpływają na życie Yeong-ju, tworząc bogaty i barwny obraz małej społeczności księgarni.

Język użyty w książce jest delikatny i pełen subtelnych niuansów, co sprawia, że czytanie staje się nie tylko przyjemnością, ale także głębokim doświadczeniem. Autorka doskonale balansuje między momentami wzruszenia, radości i refleksji. Sprawia, że książka ma uniwersalny przekaz dla czytelników z różnych środowisk i doświadczeń życiowych. Hwang Bo-reum nie tylko kreśli piękne portrety postaci, ale także bawi się literaturą, wplatając do fabuły odniesienia do klasyków literackich oraz dyskutując o znaczeniu czytania i pisania. W powieści została ukazana jeszcze jedna kwestia, która wzbudziła moje zainteresowanie. Tuż obok książek, jak już wspomniałam, bohaterka oferowała kawę, i to właśnie kawa, jest takim cichym przyjacielem książki. Wraz z baristą, możemy zgłębiać wiedzę na temat tego napoju, napoju, który często towarzyszy nam podczas czytania książek.

„Witajcie w księgarni Hyunam-Dong” to nie tylko powieść, która porusza serce i umysł, przypominając nam o mocy literatury i ludzkiej solidarności. To również historia o odwadze, odnalezieniu się i znalezieniu spokoju w otoczeniu literatury, które wielu z nas sobie ceni. To książka dla miłośników literatury, którzy znajdą w niej wiele ukrytych skarbów i inspirujących myśli.

Tytuł: Witajcie w księgarni Hyunam-Dong
Tytuł oryginału: 어서 오세요, 휴남동 서점입니다 (ang. Welcome to the Hyunam-Dong Bookshop)
Autor: Hwang Bo-reum
Gatunek: literatura piękna
Wydawnictwo Albatros
Data wydania: 24-01-2024
Ilość stron: 416
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Tłumaczenie: Dominika Chybowska-Jang
Cena okładkowa: 49,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Głodna Góra, Jola M. Mroszczyk, zaczytanyksiazkoholik.pl

„Głodna Góra”, Jola M. Mroszczyk

Życie w otoczeniu gór Caha płynie swoim rytmem. Przyroda olśniewa, a roztaczające się piękno wpływa na życie mieszkających tu ludzi. Mimo trudnej przeszłości i niespełnionych marzeń Maks i Elen odnajdują swoje miejsce na ziemi, stając się dla siebie wsparciem. Głodna Góra jest także celem rodzinnej wyprawy Richarda, jego żony i dzieci. Zatrzymują się w domu braci O’Sullivan. Jakie tajemnice odkryje przed nimi okolica?


Młody człowiek i może, czyli o najmłodszych pisarkach i pisarzach

Dojrzali pisarze często wyznają, że o napisaniu książki marzyli od najmłodszych lat, ale nie wierzyli wówczas w siebie, pracowali nad warsztatem i wytrwale czekali na swoją szansę. Są jednak i tacy, którzy czekać nie chcieli i stworzyli swoje dzieła bardzo wcześnie, w wieku kilkunastu – a nawet kilku lat.