Blog książkowy - Styria - Mariusz Maszczyk - zaczytanyksiazkoholik.pl

W niewielkiej wsi w Beskidach – „Styria”, Mariusz Maszczyk


Akcja książki toczy się w niewielkiej wsi w Beskidach, gdzie główny bohater, Piotr Nowacki, były policjant po przejściach, już nie pierwszej młodości przeprowadza reporterskie śledztwo. Choć jest to dla niego niechętny obowiązek, to szybko zostaje wciągnięty w mroczną przeszłość wioski. Wraz z postępem śledztwa, tajemnice związane z latami powojennymi wychodzą na jaw, a mieszkańcy wsi muszą zmierzyć się z przeszłością, którą dotychczas przemilczali.

Warto zwrócić uwagę na postać córki autora listu, która również odgrywa istotną rolę w fabule. To właśnie ona przyciąga uwagę Nowackiego i staje się jednym z kluczowych elementów, który przyczynia się do odkrycia tajemnic wioski.

Mariusz Maszczyk, autor powieści potrafi zaskakiwać czytelnika nie tylko wątkiem kryminalnym, ale także opisami klimatu i atmosfery wsi. Czytelnik przenosi się w czasie i przestrzeni, odkrywając historię i obyczaje małej społeczności. Wraz z postępem akcji, napięcie rośnie, a tajemnice wioski stają się coraz bardziej mroczne i intrygujące.

„Styria” to solidnie napisana powieść kryminalna, która wciąga czytelnika w świat tajemnic i intryg. Przenosząc nas w czasie i przestrzeni, autor wplata w fabułę opisy klimatu i atmosfery wsi, co sprawia, że czytelnik czuje się, jakby był częścią opowieści. Poznajemy również zarys historyczny terenów, po których porusza się nasz bohater, opisy Karpat, Rycerki Górnej, szlaków handlowych, szlaków górskich, którymi przechadza się Piotr Nowacki, czy lokalnej gwary.

„Styria” to powieść kryminalna, która wciąga czytelnika od pierwszych stron. Opowieść wraz z każdą stroną nabiera tempa i staje się coraz bardziej intrygująca. Gorąco polecam tę książkę miłośnikom kryminałów oraz fanom literatury obyczajowej, chcących nie tylko poznać nowego autora na mapie Polski, ale również zatracić się w niezwykłych historycznych opisach i odkryć znaczenie tytułu tejże powieści.

Tytuł: Styria
Autor: Mariusz Maszczyk
Gatunek: kryminał
Wydawnictwo AlterNatywne
Data wydania: 16-01-2023
Ilość stron: 215
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 35,99 zł
Patronat medialny bloga


Dodaj komentarz


Czytaj także

Wywiad - Agata Kołakowska

Dlaczego Agata Kołakowska zdecydowała się otworzyć własne wydawnictwo?

Agata Kołakowska, autorka dziewiętnastu powieści m.in. „Ballady o dwóch miastach”, „Ślepej miłości”, „Pokrewnych dusz” czy „Wyroku na miłość” da nam się dzisiaj bliżej poznać. Z rozmowy dowiemy się m.in. czy któraś z postaci z książek autorki jest jej wyjątkowo bliska, które z osiągnięć twórczych dało p. Agacie największą satysfakcję i dlaczego, czy to, co inspiruje pisarkę


Studentka, Tess Gerristen, Gary Braver, zaczytanyksiazkoholiki.pl

Duet Tess Gerritsen i Gary Braver ze swoją najnowszą powieścią – „Studentka”

Taryn Moore, młodziutka studentka wyskoczyła z okna swojego balkonu i zginęła na miejscu. Dlaczego to zrobiła, skoro lada moment miała rozpocząć upragnione studia doktoranckie? W pierwszej kolejności podejrzanym staje się jej były chłopak Liam, natomiast detektyw bostońskiej policji Frankie Loomis zaczyna podejrzewać również przyjaciela Taryn, który się w niej