Uwięziona - B.A. Paris - zaczytanyksiazkoholik.pl - blog

„Uwięziona” autorstwa B.A. Paris — dodaję do ulubionych!


B.A. Paris zyskała sławę swoją debiutancką powieścią pt. „Za zamkniętymi drzwiami”, która to przez wiele tygodni utrzymywała się na liście bestsellerów „New York Timesa”. W Wielkiej Brytanii sprzedano ponad milion egzemplarzy tego tytułu. Idąc za ciosem, autorka co chwila raczy uszczęśliwiać swoich fanów nowymi powieściami. Najnowsza nosi tytuł „Uwięziona”. Powieść ta łączy w sobie elementy powieści sensacyjnej i thrillera psychologicznego.

Małżeństwo, które staje się pułapką. Porwanie, które może być ratunkiem.

Amelie nie miała lekkiego życia. Jako nastolatka była już sierotą, bez rodziny i przyjaciół. Aby nie wpaść w ręce opieki społecznej, postanowiła uciec do Londynu i zacząć nowe życie. Z dala od przeszłości i smutnych wspomnień.

Szczęście zaczęło jej sprzyjać, poznała przyjaciół, którzy dali jej szansę na nowe życie. Udało jej się zdobyć posadę w redakcji luksusowego magazynu, a także poślubiła jego właściciela, miliardera Neda Hawthorpe’a. Ich związek miał być jednak tylko układem, na pewien czas, który miał pomóc w realizacji pewnych spraw każdej ze stron, ale tylko oni o tym wiedzieli. Niestety Amelie przekonała się, że Ned Hawthorpe nie jest tym, za kogo się podaje, na światło dzienne zaczęły wychodzić rzeczy, których się dopuścił, a ich małżeństwo okazało się dla niej pułapką.

Pewnego dnia dziewczyna budzi się w ciemnym pokoju bez okien. Nie może z niego wyjść. Nie wie, gdzie się znajduje, dlaczego i kto ją w nim umieścił. Słyszy natomiast krzyki swojego męża. Kim są porywacze? Skąd wzięło się u niej uczucie, że w ciemnym pokoju, w którym trzymają ją porywacze, czuje się bezpieczniejsza niż w domu przy boku męża?

„Uwięziona” jest moją czwartą przeczytaną książką autorstwa B.A. Paris. „Uwięziona” porusza temat samotności, strachu, zbyt dużego zaufania, intrygi, kłamstwa, niepewności. Wszystkie emocje, jakie odczuwamy w trakcie lektury, a przede wszystkim odczuwa nasza bohaterka, są bardzo silne. Amelie walczy o lepsze jutro, o to, by układ z Nedem pozwolił jej spełnić swoje marzenie, czyli pójść na studia prawnicze i pomagać takim osobom, jakim była ona i jej ojciec, których nie stać na batalie sądowe z wielkimi instytucjami. Książka opowiada o niezwykle trudnej sytuacji kobiety i jej walki o wolność. Autorka skutecznie buduje napięcie i prowadzi czytelnika do zaskakującego zakończenia. „Uwięziona” jest z pewnością lekturą dla miłośników thrillerów i powieści psychologicznych, którzy lubią się bać i śledzić zawiłe intrygi.

Tytuł: Uwięziona
Tytuł oryginału: The Prisoner
Autor: B.A. Paris
Gatunek: kryminał, sensacja, thriller, thriller psychologiczny
Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 25-01-2023
Ilość stron: 352
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Tłumaczenie: Robert Waliś
Cena rynkowa: 44,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Przypadki chodzą parami

„Przypadki chodzą parami” Marty Radomskiej – czytanie przez łzy

Marta Radomska w swojej najnowszej książce „Przypadki chodzą parami” po raz kolejny raczy nas świetnym humorem i zabawą w trakcie czytania. Majkę Kostrzewską, jej brata Michała czy też przyjaciółkę Lulu znamy z wcześniejszych części.


Do jutra, Jeffery Deaver, zaczytanyksiazkoholik.pl

Coś z dreszczykiem – „Do jutra”, Jeffery Deaver

Podczas pogoni za dwoma młodymi mężczyznami oskarżonymi o straszliwe przestępstwa, Colter Shaw natrafia na wskazówkę dotyczącą kolejnej tajemnicy. Aby ocalić życie młodej kobiety – a być może także innych osób – wyrusza na bezdroża stanu Waszyngton, by zbadać pewną sekretną organizację. Społeczność postawiła sobie za cel pocieszać pogrążonych w żałobie zmarłych. Jednak czy za fasadą nie kryje się niebezpieczny kult