Dziewczyna z gór - Małgorzata Warda - Ogień - zaczytanyksiazkoholik.pl - blog

Uroki Bieszczad – „Dziewczyna z gór. Ogień”, Małgorzata Warda


„Dziewczyna z gór. Ogień” to kontynuacja losów bohaterów powieści „Dziewczyna z gór. Tropy” oraz „Dziewczyna z gór. Śniegi”.

Jakub, biologiczny ojciec Nadii został znaleziony przez nią i jej chłopaka w ukraińskich Bieszczadach. Kiepski stan zdrowia spowodowany chorobą nowotworową nie pozwolił mu uciec z dala od całego zamieszania. Trafia do więzienia, gdzie musi walczyć o przetrwanie.

Dla Nadii jest to równie ciężki czas. Nie może ułożyć dobrych relacji z matką, która szczerze nienawidzi Jakuba za to, co zrobił lata temu. Kobieta żyje w gniewie i nienawiści. Chce dla niego jak najwyższego wyroku kary, a przedterminowe zwolnienie chce z całych sił zablokować. Mieszkańcy dają Nadii odczuć swoje niezadowolenie, ma problem utrzymać z nimi relacje sprzed zatrzymania Jakuba przez policję. Na jaw wychodzi, kto jest prawdziwym przyjacielem.

Ludzkie emocje nie podlegają prostym zasadom winy i kary.

W czasie kiedy Nadia i Jakub walczą ze światem, w lasach na pograniczu Ukrainy i Polski żyje Polla. Dziewczyna mieszka w miejscu odciętym od świata, kocha taniec z ogniem. Poznajemy traumatyczne przeżycia dziewczyny, jej bliskich i historię tego, skąd się wzięła w przyczepie w lesie.

W pewnym momencie losy tej trójki splatają się i żadne z nich nie jest w stanie przewidzieć, co się wydarzy. Ich życia odmienią się diametralnie.

Po przeczytaniu tomu pierwszego i drugiego: „Dziewczyna z gór. Tropy” oraz „Dziewczyna z gór. Śniegi”, nie mogłam przejść obojętnie obok tomu trzeciego „Dziewczyna z gór. Ogień”. Małgorzata Warda zachowała z poprzednich tomów atrakcyjność bohaterów, widzimy, jak następują w nich zmiany, jak radzą sobie z zaistniałymi sytuacjami, jak mierzą się z brakiem zaufania ze strony najbliższego otoczenia. Książkę czyta się szybko z niezwykłą ciekawością, co będzie dalej. Autorka pozwala nam momentami odetchnąć od wartkich akcji i wycisza czytelnika, dając mu wytchnienie równie wciągającymi fragmentami. Pisarka w całej serii pięknie pokazała górski krajobraz, surowiznę otoczenia, trud życia z dala od cywilizacji w górskiej chatce. Z jednej strony trud, z drugiej piękno. Bliskość natury, zwierząt, zwłaszcza wilków – to, co ujęło i zafascynowało Nadię, a czego nie potrafiła zrozumieć jej matka. Jeśli szukacie ciekawej serii, której akcja toczy się w górach, gdzie w trakcie lektury zależy Wam, aby poczuć się jakbyście stali obok bohaterów i wraz z nimi brali udział we wszelkich wydarzeniach – to cała seria „Dziewczyna z gór” powinna przypaść Wam do gustu.

Tytuł: Dziewczyna z gór. Ogień
Autor: Małgorzata Warda
Cykl: Dziewczyna z gór (tom 3)
Gatunek: kryminał, sensacja, thriller
Wydawnictwo Prószyński i S-ka
Data wydania: 11-10-2022
Ilość stron: 408
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena rynkowa: 43,00 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Przyjdzie pogoda na szczęście, Wioletta Piasecka, zaczytanyksiazkoholik.pl

Nie należy tracić nadziei – „Przyjdzie pogoda na szczęście”, Wioletta Piasecka

„Wioletta Piasecka zdaje się mówić, że nie należy tracić nadziei. Nawet najtrudniejsze doświadczenia da się przekuć w siłę, a z łez rozpaczy może wyrosnąć szczęście. Jeśli zawiedli Cię bliscy, ta książka jest dla Ciebie. Jeśli przytłacza Cię codzienność i poszukujesz nowej drogi


Opowieść o sekretach - Elena. Niechciane dziecię - S. J. Grochal - zaczytanyksiazkoholik.pl

Opowieść o sekretach – „Elena. Niechciane dziecię”, S. J. Grochal

„Elena. Niechciane dziecię” to książka, która wciąga czytelnika w mroczną i przerażającą opowieść pełną sekretów i tajemnic. Autor, S. J. Grochal, zgrabnie snuje historię, która w równym stopniu trzyma w napięciu, co prowokuje do refleksji nad naturą ludzkich lęków i traum. Główną bohaterką jest jedenastoletnia Lena, która przypadkowo odkrywa tajemniczą pozytywkę na strychu