Tysiąc obsesji

Wspólne dzieło Gabrieli Gargaś oraz Marcela Woźniaka – „Tysiąc obsesji”


Czy pierwsza wspólna powieść Gabrieli Gargaś oraz Marcela Woźniaka „Tysiąc obsesji” to udana historia? A może wspólnym pisaniem ciężko stworzyć nowy bestseller, co w pojedynkę pisarzom się udało?

Dzisiaj mam dla Was romans. Książka napisana wspólnie przez Gabrielę Gargaś oraz Marcela Woźniaka – „Tysiąc obsesji”. Jakoś do tej pory nie znałam twórczości tych pisarzy i nie wiem, czy dzisiaj recenzowana książka jest lepsza, czy gorsza gatunkowo od innych. Chętnie bym od Was się tego dowiedziała.

Jakoś ostatnio mam wrażenie, że sporo książek jest o podobnej fabule: on, ona … i ktoś trzeci, stąd też przed pisarzami stoi nie ,łatwe zadanie, aby nadać książce taki charakter, aby przyciągnęła i co najważniejsze zainteresowała czytelnika… Tutaj na szczęście oprócz romansu pomiędzy Aniką a Robertem mamy też wątek kryminalny, uwielbiany przeze mnie. Anika to młoda matka, która nie miała łatwego życia. Tworzy szczęśliwy związek z Kacperkiem – narzeczonym, z którym planują za kilka miesięcy ślub. Podczas wyjazdu do Torunia na konferencję w dziwnych okolicznościach, gdyż w ciemnym korytarzu hotelowym (awaria światła) poznaje Roberta (pachnącego cudownymi perfumami Gio). Od razu tych dwoje coś do siebie ciągnie. Nie mniej ich spotkanie w hotelu kończy się tylko na tym incydencie – a czytając, już wybiegałam do przodu, że będzie jakaś akcja w pokoju. Ale nie. Ponownie na siebie „wpadają” w pracy Aniki, kiedy to Robert okazuje się dobrym znajomym jej szefa i przyszedł go niego w interesach. Robert jak się okaże, ma żonę i syna. Czy Anikę i Roberta połączy mimo wszystko płomienny romans? Czy uda jej się to utrzymać w tajemnicy przed narzeczonym? Jak wspominałam na początku, w książce występuje wątek kryminalny. Jaką w tym wszystkim rolę będzie miał Kacper, narzeczony Aniki? Kto ujdzie z życiem, a kto się z nim pożegna?
Jeśli nurtują Was pytania i zaciekawiłam chociaż trochę książką, to sięgajcie po nią np. w przerwie Świątecznej.Tytuł: Tysiąc obsesji
Autor: Gabriela Gargaś, Marcel Woźniak
Wydawnictwo: Literackie
Data wydania: 30-10-2019
Ilość stron: 464
Oprawa: miękka
Cena okładowa: 39,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Złamana nadzieja - Paweeł Famus -z aczytanyksiazkoholik.pl

„Złamana nadzieja”, Paweł Famus

To już ostatnia z ksiąg historii alternatywnej serii Progres Wsteczny. Wojna się przedłuża, chociaż jej najważniejsze momenty zostają zachowane, gdyż uważam, że wojnę i tak musiały wygrać Stany Zjednoczone. Wedle ich polityki to, gdzie znaleźli się Polacy, nie miało znaczenia. Najbardziej liczą się straty, jakie ponieśli alianci, i z tej perspektywy zmienia się ich nastawienie do pokonanych.


Blog książkowy - Homo artist - Michał Jakub Krym - zaczytanyksiazkoholik.pl

Jak należy traktować gatunek ludzki? – „Homo artist”, Michał Jakub Krym

Michał Jakub Krym we wstępie swojej książki nakreśla nam, dlaczego podjął się napisania felietonów, co one dla niego znaczą oraz dlaczego tytuł książki to właśnie Homo artist, a nie np. Homo sapiens. Autor zawarł w niej swoje poglądy i przekonania, w sumie taka jest rola felietonów, że są utrzymywane w osobistym tonie, lekkiej formie i wyrażające punkt widzenia autora.