Tysiąc obsesji

Wspólne dzieło Gabrieli Gargaś oraz Marcela Woźniaka – „Tysiąc obsesji”


Czy pierwsza wspólna powieść Gabrieli Gargaś oraz Marcela Woźniaka „Tysiąc obsesji” to udana historia? A może wspólnym pisaniem ciężko stworzyć nowy bestseller, co w pojedynkę pisarzom się udało?

Dzisiaj mam dla Was romans. Książka napisana wspólnie przez Gabrielę Gargaś oraz Marcela Woźniaka – „Tysiąc obsesji”. Jakoś do tej pory nie znałam twórczości tych pisarzy i nie wiem, czy dzisiaj recenzowana książka jest lepsza, czy gorsza gatunkowo od innych. Chętnie bym od Was się tego dowiedziała.

Jakoś ostatnio mam wrażenie, że sporo książek jest o podobnej fabule: on, ona … i ktoś trzeci, stąd też przed pisarzami stoi nie ,łatwe zadanie, aby nadać książce taki charakter, aby przyciągnęła i co najważniejsze zainteresowała czytelnika… Tutaj na szczęście oprócz romansu pomiędzy Aniką a Robertem mamy też wątek kryminalny, uwielbiany przeze mnie. Anika to młoda matka, która nie miała łatwego życia. Tworzy szczęśliwy związek z Kacperkiem – narzeczonym, z którym planują za kilka miesięcy ślub. Podczas wyjazdu do Torunia na konferencję w dziwnych okolicznościach, gdyż w ciemnym korytarzu hotelowym (awaria światła) poznaje Roberta (pachnącego cudownymi perfumami Gio). Od razu tych dwoje coś do siebie ciągnie. Nie mniej ich spotkanie w hotelu kończy się tylko na tym incydencie – a czytając, już wybiegałam do przodu, że będzie jakaś akcja w pokoju. Ale nie. Ponownie na siebie „wpadają” w pracy Aniki, kiedy to Robert okazuje się dobrym znajomym jej szefa i przyszedł go niego w interesach. Robert jak się okaże, ma żonę i syna. Czy Anikę i Roberta połączy mimo wszystko płomienny romans? Czy uda jej się to utrzymać w tajemnicy przed narzeczonym? Jak wspominałam na początku, w książce występuje wątek kryminalny. Jaką w tym wszystkim rolę będzie miał Kacper, narzeczony Aniki? Kto ujdzie z życiem, a kto się z nim pożegna?
Jeśli nurtują Was pytania i zaciekawiłam chociaż trochę książką, to sięgajcie po nią np. w przerwie Świątecznej.Tytuł: Tysiąc obsesji
Autor: Gabriela Gargaś, Marcel Woźniak
Wydawnictwo: Literackie
Data wydania: 30-10-2019
Ilość stron: 464
Oprawa: miękka
Cena okładowa: 39,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Młody człowiek i może, czyli o najmłodszych pisarkach i pisarzach

Dojrzali pisarze często wyznają, że o napisaniu książki marzyli od najmłodszych lat, ale nie wierzyli wówczas w siebie, pracowali nad warsztatem i wytrwale czekali na swoją szansę. Są jednak i tacy, którzy czekać nie chcieli i stworzyli swoje dzieła bardzo wcześnie, w wieku kilkunastu – a nawet kilku lat.


Zamruczę ci, Agata Bieńko, zaczytanyksiazkoholik.pl

Premierowo komedia erotyczna „Zamruczę ci” autorstwa Agaty Bieńko

Paula jest malarką, maluje obrazy, murale. Dziewczyna nie narzeka na brak zleceń. Jest piękna i nie zdaje sobie sprawy ze swojej urody. Niestety prześladuje ją pech. Kłótnie z mamą i młodszą siostrą, trzy nieudane związki. Jej współlokatorka Zośka uważa, że to przez to, iż rozjechała czarnego kota. Przyjaciółka dwoi się i troi, aby odpędzić od Pauli nieszczęście.