Thriller psychologiczny - To jeszcze nie koniec-Egan Hughes-zaczytanyksiazkoholik.pl

Thriller psychologiczny autorstwa Egan Hughes pt. „To jeszcze nie koniec”


„Klaustrofobiczny, pokręcony thriller psychologiczny o miłości, traumie i zemście.”

Mia nie miała łatwego małżeństwa. Rob był toksycznym mężem, kontrolującym, stawiającym na swoim, ale mimo wszystko zapewniającym o swojej wielkiej miłości. Jego zapewnienia miały tak naprawdę drugie dno. Z biegiem czasu kobiecie udało się uwolnić z psychopatycznego związku. Nowemu partnerowi, Benowi oszczędza szczegółów dotyczących tego, jak wielką katastrofą było jej małżeństwo. W życiu Mii zaczyna panować spokój i równowaga, jednak wiadomość z policji o tym, iż jej były mąż został zamordowany na własnej łodzi, wywraca jej życie do góry nogami.

Są trzy prawdy: moja prawda, twoja prawda i prawda.

Rob nie był niewiniątkiem. Mia nie była jedyną kobietą, która mogła chcieć się na nim zemścić. Kobiety długo noszą w sercu urazę i chęć zemsty. Policji dużo nie było potrzeba, aby Mia stała się podejrzaną, obok niej pojawia się również ostatnia żona Roba. Każda z kobiet ma swoją wersję wydarzeń. Prowadzący śledztwo detektyw Thornley zdaje sobie sprawę, że nie będzie łatwo dowiedzieć się, kto stoi za zamordowaniem mężczyzny. W całym tym zamieszaniu jest jeszcze ktoś, kto może poważnie zaszkodzić Mii, problem polega na tym, że nie wiadomo, kiedy ta osoba ujawni sekret kobiety i ją pogrąży.

Trzeba mieć odwagę marzyć, a ten, kto chce odkrywać, musi wypłynąć z bezpiecznej przystani.

Mia jak większość kobiet, kiedy jest szaleńczo zakochana, myślała sercem, a nie głową. W trakcie czytania książki poznajemy również zwierzenia pewnej kobiety, która zdradza nam, jak od samego początku do końca wyglądał jej związek z Robem. Wierzy w każdego jego słowo, zapewnienia. Nic innego się dla niej wówczas nie liczyło, tylko to, co mówił ukochany. „To jeszcze nie koniec” to thriller psychologiczny, który prawie do samego końca trzymał mnie w napięciu i próbowałam rozgryźć to, kto jest ofiarą, a kto sprawcą. Powieść opowiada o toksycznej miłości, zemście, traumie po przebytym małżeństwie, jak również trud zaufania nowemu partnerowi. Lubię takie historie. Pozwalają one na kilka godzin odciąć się od codzienności i skupić na wejściu w świat bohaterów. Mimo iż udało mi się przewidzieć zakończenie to i tak uważam powieść za udaną i przyjemną w odbiorze.

Tytuł: To jeszcze nie koniec
Tytuł oryginału: The One That Got Away
Autor: Egan Hughes
Gatunek: kryminał, sensacja, thriller, thriller psychologiczny
Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 29-06-2022
Ilość stron: 416
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena rynkowa: 42,90 zł
Tłumaczenie: Anna DobrzańskaDodaj komentarz


Czytaj także

Patroni 2021, literatura, zaczytanyksiazkoholik.pl

Sejm wybrał patronów roku 2021

27 listopada br. Polski Sejm ogłosił patronów 2021 roku. Są to wyjątkowo zasłużone postaci polskiej literatury: Stanisław Lem, Cyprian Kamil Norwid, Tadeusz Różewicz oraz Krzysztof Kamil Baczyński. Wybór właśnie tych pisarzy związany jest z ich datami urodzin: w przyszłym roku obchodzimy setną rocznicę urodzin Baczyńskiego, Lema i Różewicza oraz dwusetną rocznicę urodzin Norwida.


Il professore. Włoska miłość, Weronika Tomala, zaczytanyksiazkoholik.pl

Weronika Tomala, „Il professore. Włoska miłość”

Kiedy profesor sztuki włoskiej Matteo Bartollini zawitał na naszej uczelni, był niczym długo wyczekiwany bóg. Inteligentny, poważany, a do tego piekielnie przystojny. Miał wszystko: wiedzę, ambicje, sympatię studentów i… piękną żonę. Jedna wyprawa do Florencji zmieniła wszystko. To właśnie tam udało mi się zobaczyć w nim więcej. To tam odkryłam, że jego życie nie jest idealne.