Thriller psychologiczny - To jeszcze nie koniec-Egan Hughes-zaczytanyksiazkoholik.pl

Thriller psychologiczny autorstwa Egan Hughes pt. „To jeszcze nie koniec”


„Klaustrofobiczny, pokręcony thriller psychologiczny o miłości, traumie i zemście.”

Mia nie miała łatwego małżeństwa. Rob był toksycznym mężem, kontrolującym, stawiającym na swoim, ale mimo wszystko zapewniającym o swojej wielkiej miłości. Jego zapewnienia miały tak naprawdę drugie dno. Z biegiem czasu kobiecie udało się uwolnić z psychopatycznego związku. Nowemu partnerowi, Benowi oszczędza szczegółów dotyczących tego, jak wielką katastrofą było jej małżeństwo. W życiu Mii zaczyna panować spokój i równowaga, jednak wiadomość z policji o tym, iż jej były mąż został zamordowany na własnej łodzi, wywraca jej życie do góry nogami.

Są trzy prawdy: moja prawda, twoja prawda i prawda.

Rob nie był niewiniątkiem. Mia nie była jedyną kobietą, która mogła chcieć się na nim zemścić. Kobiety długo noszą w sercu urazę i chęć zemsty. Policji dużo nie było potrzeba, aby Mia stała się podejrzaną, obok niej pojawia się również ostatnia żona Roba. Każda z kobiet ma swoją wersję wydarzeń. Prowadzący śledztwo detektyw Thornley zdaje sobie sprawę, że nie będzie łatwo dowiedzieć się, kto stoi za zamordowaniem mężczyzny. W całym tym zamieszaniu jest jeszcze ktoś, kto może poważnie zaszkodzić Mii, problem polega na tym, że nie wiadomo, kiedy ta osoba ujawni sekret kobiety i ją pogrąży.

Trzeba mieć odwagę marzyć, a ten, kto chce odkrywać, musi wypłynąć z bezpiecznej przystani.

Mia jak większość kobiet, kiedy jest szaleńczo zakochana, myślała sercem, a nie głową. W trakcie czytania książki poznajemy również zwierzenia pewnej kobiety, która zdradza nam, jak od samego początku do końca wyglądał jej związek z Robem. Wierzy w każdego jego słowo, zapewnienia. Nic innego się dla niej wówczas nie liczyło, tylko to, co mówił ukochany. „To jeszcze nie koniec” to thriller psychologiczny, który prawie do samego końca trzymał mnie w napięciu i próbowałam rozgryźć to, kto jest ofiarą, a kto sprawcą. Powieść opowiada o toksycznej miłości, zemście, traumie po przebytym małżeństwie, jak również trud zaufania nowemu partnerowi. Lubię takie historie. Pozwalają one na kilka godzin odciąć się od codzienności i skupić na wejściu w świat bohaterów. Mimo iż udało mi się przewidzieć zakończenie to i tak uważam powieść za udaną i przyjemną w odbiorze.

Tytuł: To jeszcze nie koniec
Tytuł oryginału: The One That Got Away
Autor: Egan Hughes
Gatunek: kryminał, sensacja, thriller, thriller psychologiczny
Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 29-06-2022
Ilość stron: 416
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena rynkowa: 42,90 zł
Tłumaczenie: Anna Dobrzańska


Dodaj komentarz


Czytaj także

Później, Stephen King, zaczytanyksiazkoholik.pl

„Później”, Stephen King

Jamie od najmłodszych lat widuje zmarłych. I nie przypomina to tego, co znamy ze słynnego filmu z Bruce’em Willisem. Jamie może zobaczyć to, czego nikt inny nie widzi, i poznać sekrety, których nikt inny nie zna. Ale cena, jaką musi płacić za swoje nadnaturalne zdolności, jest bardzo wysoka. O czym doskonale wie matka Jamiego, która namawiała go, aby nikomu nie mówił, co potrafi. Taki dar nie może długo jednak pozostać niezauważony. I Jamie wkrótce będzie musiał pomagać nowojorskiej policji w śledztwie w sprawie, w której pewien morderca


Zasłużyć na szczęście - Anna Karpińska - zaczytanyksiazkoholik.pl

„Zasłużyć na szczęście”, Anna Karpińska

Szczęście nie zawsze jest nam dane, ale zawsze warto o nie zawalczyć. Ta opowieść zaczyna się w Wigilię i w Wigilię się kończy. Nie oznacza to jednak, że akcja rozgrywa się wyłącznie w świątecznej atmosferze przy wigilijnym stole. Główne bohaterki, Roma i Marcelina, zanim zasiądą do wspólnej wieczerzy z gośćmi, będą musiały przejść długą i trudną drogę. Mimo różnicy