Blog książkowy - Tajemnice przeszłości - Kobieta, którą byłam - Kerry Fisher - zaczytanyksiazkoholik.pl

Tajemnice przeszłości – „Kobieta, którą byłam”, Kerry Fisher


„Kobieta, którą byłam” to pełna emocji podróż przez zawiłe ścieżki relacji, tajemnic i odnowy ciała i duszy, która zostawiała mnie z nadzieją na lepsze jutro.

Główną bohaterką jest Kate Jones. Kobieta z tajemniczą przeszłością, która zmienia nazwisko i przeprowadza się z córką, pragnąc zacząć wszystko od nowa. Nowy dom na Parkview Road nie przynosi jednak oczekiwanego spokoju. Za sąsiadki ma przebojowe, spełnione życiowo kobiety: Giselę i Sally. Kate nie może odnaleźć się w ich towarzystwie, boi się, że ktoś ją rozpozna. Ciężko jest się jej otworzyć, Daisy własnej córce również na to nie pozwala. Nastolatce zaczyna jednak ciążyć wieczna ucieka i pragnie dla siebie i swojej matki normalności, życia bez strachu. Czy będzie im to dane? Przed czym uciekają?

Błagam, powiedz, że jej nie napisałaś, że to strój babci? – jęknęłam. – Ani że jesteśmy Polkami?

Kerry Fisher umiejętnie ukazuje kontrast między pozornie idealnymi życiami sąsiadek a rzeczywistością, której każda z nich musi stawić czoło, a publikowane posty na Facbebooku nie pokazują całej prawdy. Głębokie relacje, które Kate buduje z Giselą i Sally odsłaniają nie tylko tajemnice bohaterów, ale także sprawiają, że zadajemy sobie pytanie o własne wyobrażenia o lojalności, zaufaniu i szczęściu, analizując jednocześnie to, jak to, co publikujemy w mediach społecznościowych ma się do rzeczywistości, w której na co dzień funkcjonujemy.

Powieść jest niesamowicie przemyślana, a postacie są realne i złożone. Fisher prowadziła mnie przez labirynt emocji, w którym nie ma łatwych odpowiedzi ani czarno-białych sytuacji. Zamiast tego odkrywamy, że prawdziwa siła tkwi w relacjach między ludźmi i w zdolności do wybaczania.

Język autorki jest płynny i przyciągający, co sprawia, że trudno oderwać się od lektury. Opisy sytuacji, miejsc i uczuć są tak realistyczne, że łatwo może się z nimi utożsamić, przenosząc się w świat bohaterów.

„Kobieta, którą byłam” to powieść, która porusza serce i umysł jednocześnie. Zaskakująca, pełna napięcia i nieoczekiwanych zwrotów akcji, jest godna uwagi dla każdego, kto poszukuje nie tylko rozrywki, ale także głębszych przemyśleń na temat ludzkiej natury i relacji międzyludzkich. To lektura, która zostaje z czytelnikiem na długo po jej zakończeniu. Polecam tę książkę wszystkim miłośnikom emocjonalnych i wnikliwych historii, które poruszają serce i umysł jednocześnie.

Tytuł: Kobieta, którą byłam
Tytuł oryginału: The Woman I Was Before
Autor: Kerry Fisher
Gatunek: literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 02-2022
Ilość stron: 448
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Tłumaczenie: Agnieszka Sobolewska
Cena okładkowa: 42,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Ewa

Nie zawiodłam się – „Ewa”, WM. Paul Young

Idąc za ciosem i znając już „Chatę” oraz „Rozdroża” autorstwa WM. Paula Young’a postanowiłam sięgnąć po książkę pt. „Ewa”. Zupełnie inna niż „Chata”, ale wcale mi to nie przeszkadzało. Książka wręcz idealna dla każdej kobiety. Baśniowa opowieść o początkach świata, o Bożej miłości, Trójcy Świętej i miłosierdziu.


"Five Nights At Freddy's. Srebrne oczy.", Cawthon Scott

„Five Nights At Freddy’s. Srebrne oczy”, komiks, Cawthon Scott

Oto gratka dla fanów gry Five Nights at Freddy’s – graficzna wersja kultowej powieści srebrne oczy! mrożący krew w żyłach komiks wbije w fotel nawet najodważniejszego czytelnika