Vakho. Wilcze szczenię, Marek Boszko Rudnicki, zaczytanyksiazkoholik.pl

Dla osób o mocnych nerwach – „Vakho. Wilcze szczenię”, Marek Boszko Rudnicki


O Bitwie Warszawskiej słyszeli wszyscy, jednak nie każdy wie, co naprawdę działo się na kresach.

Polska zniknęła z map, lecz nie z serc Polaków zamieszkujących kresy. Czy przyszedł czas na jej odrodzenie? Janek na polecenie dziadka wyrusza na polowanie, podczas gdy we dworze narasta niepokój.

Janek na polecenie dziadka wyrusza na polowanie, podczas gdy we dworze narasta niepokój. Gdy chłopak wraca, staje się świadkiem makabrycznych wydarzeń we wsi dworskiej: gwałtów, tortur, morderstw, rabunków, podpaleń. Nie wie, co stało się z jego rodziną i służbą. Postanawia ukryć się w borze, gdzie z łap niedźwiedzia ratuje młodą wilczycę, zyskując tym samym wierną towarzyszkę. Honor i wychowanie nie pozwalają mu trwać w bezczynności. Najpierw w pojedynkę, a później przy wsparciu tych, którym uratował życie, odpłaca się bolszewikom. Z niedoświadczonego młodzieńca niepostrzeżenie staje się mężczyzną, dowódcą wzbudzającego strach najeźdźców Wilczego Pułku.

Źródło: Wydawnictwo Nowoczesne

Marek Boszko Rudnicki nie zawiódł mnie po raz kolejny. Pierwszą powieścią jego autorstwa, którą przeczytałam były „Szpony diabła”. Ten, kto dłużej mnie obserwuje, wie, że powieści historyczne nie przechodzą obok mnie obojętnie. Powieść „Vakho. Wilcze szczenię” wydana została również na rynku amerykańskim pt. „Vakho. The wolf’s cub” więc tym bardziej wzbudza zainteresowanie i rodzi się pytanie, co w niej takiego niezwykłego, że podbija rynek zagraniczny. Autor wie, jak wciągnąć czytelnika w swoją opowieść, aby ten nie odłożył książki, dopóki nie pozna zakończenia. Czytając, musimy nastawić się na brutalne sceny, ale z drugiej strony czytając książki historyczne, gdzieś z tyłu głowy musimy mieć to, że będą pojawiały się makabryczne wątki. Polecam osobom o mocnych nerwach.



Tytuł: Vakho. Wilcze szczenię
Autor: Marek Boszko Rudnicki
Gatunek: powieść historyczna
Wydawnictwo: Nowoczesne
Data wydania: 26-07-2021
Ilość stron: 411
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 51,99 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Okruchy gorzkiej czekolady. Rachunek nieprawdopodobieństwa, Elżbieta Sidorowicz, zaczytanyksiazkoholik.pl

„Okruchy gorzkiej czekolady. Rachunek nieprawdopodobieństwa”, Elżbieta Sidorowicz

W poprzednich tomach cyklu „Okruchy gorzkiej czekolady” poznaliśmy historię Ani, jej traumy po stracie rodziców i próby odbudowania swego zniszczonego świata. Choć z początku wydawało się to niemożliwe, jednak do grona jej przyjaciół dołączył Paweł Jeż, matematyk z piekła rodem, nazywany przez


Robert Noble -zaczytanyksiążkoholik.pl

O Nagualu Julianie i świecie Czarowników z Robertem Noble

Wywiady z autorami książek, zwłaszcza tych, które poruszają trudne, nie zawsze zrozumiałe dla nas kwestie są doskonałym sposobem na rozjaśnienie nam, czytelnikom konkretnych zagadnień. Tak też jest z rozmową z Robertem Noble, założycielem Instytutu mającego na celu szerzenie wiedzy dotyczącej świadomości, który w swoich odpowiedziach tłumaczy mi rzeczy, które okazały się dla mnie trudne, niezrozumiałe w trakcie lektury „Nagual Julian”.