
„Tajemnica rzekomego małżonka”, Jeff Cohen , E.J. Copperman
Zwariowany jak Monk, przenikliwy jak Poirot.
Samuel Hoenig, miłośnik baseballu i Beatlesów, postanowił wykorzystać swój niezwykły dar, zespół Aspergera, aby odpowiadać na pytania wymagające wyjątkowej wnikliwości i logicznego myślenia. Otworzył nawet biuro, w którym przyjmuje osoby zainteresowanie korzystaniem z jego usług.
Pewnego dnia zgłasza się do niego klientka z dosyć nietypową sprawą. Chce dowiedzieć się czegoś więcej na temat… własnego męża, a raczej poznać prawdziwą tożsamość mężczyzny podającego się za niego. Samuel Hoenig zgadza się kobiecie pomóc, licząc na to, że w sprawach związanych z delikatną materią małżeńską, o której sam zbyt wiele nie wie, będzie mógł skorzystać z pomocy swej dawnej współpracowniczki, niezastąpionej Janet Washburn.
Z początku całkiem nieźle im idzie, potem jednak znajdują we własnym biurze… ciało rzeczonego małżonka. Samuel dochodzi do wniosku, że ktoś sobie z nim pogrywa, więc tym chętnie zgadza się udzielić odpowiedzi na kolejne pytanie: kto zabił rzekomego męża?
E.J. Copperman to pseudonim literacki Jeffa Cohena, pochodzącego z New Jersey autora zabawnych powieści kryminalnych. Cohen publikuje również teksty w licznych tytułach prasowych, m.in. „New York Timesie”, „Entertainment Weekly” i innych.
Źródło: Wydawnictwo Prószyński i S-ka
Tytuł: Tajemnica rzekomego małżonka
Tytuł oryginału: The Question Of The Unfamiliar Husband
Autor: Jeff Cohen , E.J. Copperman
Gatunek: kryminał, sensacja, thriller
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 20-07-2021
Ilość stron: 368
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 39,99 zł
Tłumaczenie: Magda Witkowska
Patronat medialny bloga
Książka, która porusza temat tabu – „Tajemnica rzekomego małżonka”, Jeff Cohen , E.J. Copperman
Dodaj komentarz
Czytaj także

„Zbrodnie Lwów”, M.M.
Zwykła wyprawa z przyjaciółmi, na którą Rio nawet nie ma specjalnie ochoty, odmienia jej życie. W wyniku niefortunnego zbiegu okoliczności dziewczyna zostaje sama w środku nocy na stacji benzynowej, gdzie staje się świadkiem zdarzeń, których widzieć nie powinna. Odtąd jest zdana na łaskę i niełaskę zabójców.

Marta Byczkowska-Nowak, „Którędy na wolność? Historia pierwszej dziewczyny, która uciekła z Auschwitz”
Powieść inspirowana prawdziwą historią Janiny Nowak, pierwszej kobiety, której udało się uciec z KL Auschwitz. Jej ucieczka była powodem utworzenia pierwszej kompanii karnej dla kobiet