
„Dziewczyna z gór. Ogień”, Małgorzata Warda
Kontynuacja losów bohaterów powieści „Dziewczyna z gór. Tropy” i „Dziewczyna z gór. Śniegi”.
Jakub w ciężkim stanie zostaje aresztowany w zimowych ukraińskich Bieszczadach i szybko okazuje się, że w areszcie będzie musiał walczyć o przetrwanie. Na Nadii silne piętno odciskają góry i relacje z ich mieszkańcami. Żadne z nich nie ma pojęcia, że za chwilę ich życie bezpowrotnie się zmieni. W lasach na pograniczu Ukrainy i Polski żyje bowiem Polla, która od lat nie zetknęła się z cywilizacją i dla której taniec z ogniem jest ucieczką od traumatycznych wspomnień. Nieuchronnie zbliża się moment, kiedy drogi Jakuba i Nadii przetną się z jej losem.
Porywająca, trzymająca w napięciu historia przenosząca nie tylko na odległe górskie szlaki, lecz także w głąb duszy każdego z bohaterów.
Małgorzata Warda – pisarka z Gdyni. Dwukrotnie nominowana do nagrody głównej Festiwalu Literatury Kobiecej; w 2013 r. otrzymała nagrodę za powieść o wykluczeniu, a trzy lata później odebrała grand prix tego festiwalu. Laureatka nagrody IBBY 2015 dla najlepszej książki młodzieżowej za powieść „5 sekund do Io”. Jest także autorką tekstów piosenek. Z wykształcenia rzeźbiarka.
Źródło: Wydawnictwo Prószyński i S-ka
Tytuł: Dziewczyna z gór. Ogień
Autor: Małgorzata Warda
Cykl: Dziewczyna z gór (tom 3)
Gatunek: kryminał, sensacja, thriller
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 11-10-2022
Ilość stron: 408
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 43,00 zł
Dodaj komentarz
Czytaj także

„Dziewczyny do boju!” autorstwa Kaelyn Rich – ” to dość skomplikowane …
Ta książka jest dla dziewczyn, które mają coś do powiedzenia, dziewczyn, które chcą coś z siebie wyrzucić, dziewczyn, które są gotowe użyć swojego głosu, by skończyć z niesprawiedliwością. Kiedy mówimy, boimy się, że nasze słowa nie zostaną usłyszane lub nie będą dobrze przyjęte. Ale kiedy milczymy, nadal się boimy. Więc lepiej mówić.

Dla fanów powieści historycznych – „Na Podlasiu. Antonia”
Olga Fiodorowa Wołgogradowa Antonii Gillard oraz jej przyjaciółce Krystynie Błęckiej wymówiła posadę nauczycielek w Warszawskim Instytucie Wychowania Panien. Zaważyło na tym to, że potajemnie uczyły polskiego, polskiej historii oraz geografii. W latach 1869 w całym zaborze pod rygorem więzienia był zakaz nauczania języka, literatury, historii czy geografii polski.