Mroczne tajemnice - „Tabu" autorstwa Bernadety Prandzioch

Mroczne tajemnice – „Tabu” autorstwa Bernadety Prandzioch


Każde miasteczko ma swoje mroczne tajemnice. Zapraszam na Mazury!

W mniejszych czy większych miejscowościach znajdzie się zawsze jakaś mroczna tajemnica. Każdy z nas wie coś, czego nie powinien nigdy zobaczyć lub usłyszeć. Ilu ludzi, tyle sekretów. Niekiedy naprawę nie warto milczeć, zwłaszcza kiedy cierpią na tym niewinni ludzie. Książka Bernadety Prandzioch „Tabu” jest swoistego rodzaju kryminałem, lekkim w odbiorze, ale jednocześnie wciągającym i trzymającym w napięciu do samego końca. Tabu to, to o czym się nie mówi lub co jest zakazane. I z taką historią mamy tutaj do czynienia. Wiktor Janosz, który w związku z problemami rodzinnymi i zawodowymi przeprowadza się do Węgorzewa, gdzie toczy się cała akcja. Rozpoczyna pracę w szpitalu psychiatrycznym. Pewnego dnia jest świadkiem próby samobójczej jednego z pacjentów – Zygmunta Milewskiego. Po uspokojeniu i unieruchomieniu pacjenta słyszy od niego słowa „Ja nie chciałem … nie mogę, nic sam … to oni … to oni…” Zaczyna drążyć temat, weryfikować sposób leczenia Zygmunta. Swoim zachowaniem i wtrącaniem się naraża się lekarzowi prowadzącemu tegoż pacjenta, a jednocześnie ordynatorowi – Dębskiemu, któremu nie podoba się zbytnia wścibskość Wiktora. Uwagi i zapewnienia ordynatora szpitala, względem Milewskiego nie uspokajają Janosza, a wręcz budzą dodatkową ciekawość względem pacjenta. Zaczyna grzebać w przeszłości pacjenta, szukać drugiego dna, zadawać pytania mieszkańcom miasteczka … Jego działania nie są zbyt przychylnie przyjmowane przez lokalną społeczność, zaczynają go traktować z dystansem i wmawiać mu, że widzi coś, czego nie ma.

Czy można ufać człowiekowi choremu psychicznie i brać na serio to, co mówi? Jaką tajemnicę kryje spokojne miasteczko? Czy Wiktorowi uda się dojść do prawdy? Czy nie przypłaci życiem zbytniego wtrącania się w nie swoje sprawy? Jaką rolę w tym wszystkim pełni burmistrz, ordynator szpitala i jego kolega policjant Roman? Książka warta polecenia!Tytuł: Tabu
Autor: Bernadeta Prandzioch
Wydawnictwo: Dom Wydawniczy REBIS
Data wydania: 13-08-2019
Ilość stron: 336
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena okładowa: 34,90 złDodaj komentarz


Czytaj także

Alicja Sinicka, służąca, zaczytanyksiazkoholik.pl

„Służąca”, Alicja Sinicka

Miała być pomocą domową. Stała się służącą samego diabła. Julia chciałaby otworzyć firmę sprzątającą. Trafia do domu Państwa Borewskich, w którym
ma za zadanie dbać o porządek. Maria jest zadbaną kobietą po czterdziestce, a Mikołaj atrakcyjnym adwokatem zafascynowanym okresem średniowiecza. Ich syn Kacper zajmuje się pisaniem.


Druga szansa

Nie tylko dla młodzieży – „Druga szansa”, Sarah Dessen

Sarah Dessen w swojej fantastycznie napisanej książce łączy dwa samotne serca i wysyła je w pełną przygód podróż. Książka sklasyfikowana jest dla młodzieży, chociaż moim zdaniem śmiało może po nią sięgnąć każdy, bez względu na wiek i płeć. Zresztą, kto nam zabroni!