Mroczne tajemnice - „Tabu" autorstwa Bernadety Prandzioch

Mroczne tajemnice – „Tabu” autorstwa Bernadety Prandzioch


Każde miasteczko ma swoje mroczne tajemnice. Zapraszam na Mazury!

W mniejszych czy większych miejscowościach znajdzie się zawsze jakaś mroczna tajemnica. Każdy z nas wie coś, czego nie powinien nigdy zobaczyć lub usłyszeć. Ilu ludzi, tyle sekretów. Niekiedy naprawę nie warto milczeć, zwłaszcza kiedy cierpią na tym niewinni ludzie. Książka Bernadety Prandzioch „Tabu” jest swoistego rodzaju kryminałem, lekkim w odbiorze, ale jednocześnie wciągającym i trzymającym w napięciu do samego końca. Tabu to, to o czym się nie mówi lub co jest zakazane. I z taką historią mamy tutaj do czynienia. Wiktor Janosz, który w związku z problemami rodzinnymi i zawodowymi przeprowadza się do Węgorzewa, gdzie toczy się cała akcja. Rozpoczyna pracę w szpitalu psychiatrycznym. Pewnego dnia jest świadkiem próby samobójczej jednego z pacjentów – Zygmunta Milewskiego. Po uspokojeniu i unieruchomieniu pacjenta słyszy od niego słowa „Ja nie chciałem … nie mogę, nic sam … to oni … to oni…” Zaczyna drążyć temat, weryfikować sposób leczenia Zygmunta. Swoim zachowaniem i wtrącaniem się naraża się lekarzowi prowadzącemu tegoż pacjenta, a jednocześnie ordynatorowi – Dębskiemu, któremu nie podoba się zbytnia wścibskość Wiktora. Uwagi i zapewnienia ordynatora szpitala, względem Milewskiego nie uspokajają Janosza, a wręcz budzą dodatkową ciekawość względem pacjenta. Zaczyna grzebać w przeszłości pacjenta, szukać drugiego dna, zadawać pytania mieszkańcom miasteczka … Jego działania nie są zbyt przychylnie przyjmowane przez lokalną społeczność, zaczynają go traktować z dystansem i wmawiać mu, że widzi coś, czego nie ma.

Czy można ufać człowiekowi choremu psychicznie i brać na serio to, co mówi? Jaką tajemnicę kryje spokojne miasteczko? Czy Wiktorowi uda się dojść do prawdy? Czy nie przypłaci życiem zbytniego wtrącania się w nie swoje sprawy? Jaką rolę w tym wszystkim pełni burmistrz, ordynator szpitala i jego kolega policjant Roman? Książka warta polecenia!Tytuł: Tabu
Autor: Bernadeta Prandzioch
Wydawnictwo: Dom Wydawniczy REBIS
Data wydania: 13-08-2019
Ilość stron: 336
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena okładowa: 34,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Doktor Śmierć. Sidney Gottlieb i najmroczniejsze eksperymenty CIA

„Doktor Śmierć”, Stephen Kinzer

Chemik Sidney Gottlieb sprawiał wrażenie łagodnego, zrównoważonego i oddanego nauce badacza. Kiedy CIA powierzyło mu tajny projekt MK-Ultra, poświęcony metodom kontrolowania ludzkiego umysłu, ujawniła się jego prawdziwa natura. Kierował testami w tajnych więzieniach na trzech kontynentach. Uczył się od nazistów eksperymentujących na jeńcach w obozach koncentracyjnych i dorównywał im okrucieństwem.


szuflandia

W Łodzi stanęła Szuflandia – wypożyczalnia 24/7 – pierwsza w Polsce biblioteka samoobsługowa

W zadaszonym przejściu przy rynku Manufaktury w Łodzi, w okolicy wejścia do kina, stanęła Szuflandia – wypożyczalnia czynna 24 godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu. To pierwsza taka samoobsługowa biblioteka w Polsce. Zasady korzystania z automatycznej wypożyczalni są praktycznie takie same jak w przypadku stacjonarnych bibliotek – korzystanie ze zbiorów jest bezpłatne.