Wiktor Forst, Zaczytany Ksiażkoholik

Seria z komisarzem Forstem – Remigiusz Mróz


Tyle z Was wzdychało do książkowego Forsta, że nie mogłam dłużej z nim czekać. Seria Remigiusz Mróz z komisarzem składa się z 5-ciu tomów: Ekspozycja, Przewieszenie, Trawers, Zerwa i Deniwelacja. Zdecydowana większość akcji dzieje się w naszych i Słowackich Tatrach, Zakopanem, Kościelisku. Moje ukochane góry. Wciąga niesamowicie, sama łapałam się na tym, że sprawdzam na mapie, gdzie dana akcja dokładnie się dzieje. Nasz tytułowy Wiktor zmaga się w każdej części z okrucieństwem w najczystszej postaci. Między innymi ze śmiercią byłej ukochanej, którą nadal kocha, a która stała się pionkiem w grze. Wiele razy musi zmagać się z przeciwnościami losu i nadstawiać karku, dosłownie karku. Chcąc rozwiązać sprawę, trafia do najgorszego więzienia, jakie tylko mógł sobie wymarzyć, ale udaje mu się z niego wydostać, aby dalej prowadzić śledztwo. W międzyczasie napada w nałóg narkotykowy, a sam alkohol już wcześniej stanowił dla niego problem. Jak sobie ze wszystkim poradził? Czy rozwiązał śledztwo? Książkę czytało się przyjemnie, historia wciągnęła mnie niesamowicie i nie jedna noc była nieprzespana przez Forsta.


Tytuł: Ekspozycja
Autor: Remigiusz Mróz
Cykl: Komisarz Forst (tom 1)
Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 12-08-2015
Ilość stron: 480
Oprawa: miękka
Cena okładowa: 36,90 zł


Tytuł: Przewieszenie
Autor: Remigiusz Mróz
Cykl: Komisarz Forst (tom 2)
Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 13-01-2013
Ilość stron: 462
Oprawa: miękka
Cena okładowa: 36,90 zł


Tytuł: Trawers
Autor: Remigiusz Mróz
Cykl: Komisarz Forst (tom 3)
Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 18-05-2016
Ilość stron: 600
Oprawa: miękka
Cena okładowa: 36,90 zł


Tytuł: Deniwelacja
Autor: Remigiusz Mróz
Cykl: Komisarz Forst (tom 4)
Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 10-05-2017
Ilość stron: 496
Oprawa: miękka
Cena okładowa: 39,90 zł


Tytuł: Zerwa
Autor: Remigiusz Mróz
Cykl: Komisarz Forst (tom 5)
Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 09-05-2018
Ilość stron: 496
Oprawa: miękka
Cena okładowa: 39,90 złDodaj komentarz


Czytaj także

Weronika Tomala-Jakby jutra miało nie być-zaczytanyksiazkoholik.pl

„Jakby jutra miało nie być” autorstwa Weroniki Tomali

Miłość, potajemne spotkania, obsesja. Czy prawdziwe uczucie ma szansę przetrwać, kiedy wokół czai się zło? Niewielką miejscowość, w której wszyscy się znają, obiega wiadomość o powrocie z zagranicznej misji Adama Wejchera, młodego żołnierza. Adam ma za sobą trudną przeszłość – kiedy jego żona popełniła samobójstwo, wielu podejrzewało go o dokonanie morderstwa. Przystojnego żołnierza ma na oku pewna siebie Malwina.


Joanna Dulewicz, zaczytanyksiazkoholik.pl

Joanna Dulewicz

Joanna Dulewicz to absolwentka filologii angielskiej i zarządzania. Lektorka i tłumaczka. Koordynatorka międzynarodowych projektów europejskich. Doktorantka literaturoznawstwa na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Prowadzi badania naukowe w obszarze children studies oraz piśmiennictwa autobiograficznego. Autorka kilkudziesięciu publikacji naukowych i popularnonaukowych.