Prawda. Krótka historia wciskania kitu

Koniecznie od deski do deski – „Prawda. Krótka historia wciskania kitu”


Imponujące kłamstwa i kłamcy, których aż chce się szanować! „Prawda. Krótka historia wciskania kitu”.

Jak to naprawdę jest z tym kłamstwem? Kiedy się narodziło? Czy fake newsy to wymysł naszego okresu? Nie tylko na te pytania, ale też na wiele innych odpowiedzi znajdziemy w książce Toma Phillipsa „Prawda. Krótka historia wciskania kitu”. Książka o prawdzie – albo ściślej mówiąc o tym, co nią nie jest. Autor przytacza wiele przykładów kłamstw na przestrzeni wieków, np. prezydenta USA Donalda Trumpa. Jego wskaźnik nieuczciwości wydaje się wzrastać.

Granicę 5000 kłamstw prezydent Trump przekroczył 7.09.2018 r., dzięki szczególnie intensywnej nawałnicy bredni, kiedy to według „Post” w ciągu zaledwie 120 minut! wygłosił co najmniej 125 fałszywych! albo wprowadzających w błąd oświadczeń.

Donald Trump miał rozrzut w kłamaniu. W dzisiejszych czasach mamy do czynienia z wciskaniem kitu na potęgę. Autor pisze „prawda zawsze ma jednego ojca, kłamstwa zaś są bękartami tysiąca mężczyzn i są płodzone wszędzie” – ja się zgadzam z tym stwierdzeniem. Związek pomiędzy zdolnościami poznawczymi i oszukiwaniem komplikuje się w momencie, kiedy dorastamy. Dzieci zaczynają kłamać niedługo po tym, jak zaczynają mówić – około 2,5 roku.

Najczęściej prawda jest przekręcana w momencie, kiedy możemy coś na czymś zarobić. Jeśli chcecie wiedzieć jaki wpływ na kłamstwo ma Wikipedia – polecam zajrzeć do książki.

Książka bardzo przyjemna w czytaniu przytacza przykłady wielkich kłamców na przestrzeni dziejów i to, dlaczego dopuszczali się ich i jak ludzie w to wierzyli. Nie wierzmy we wszystko, co usłyszymy i przeczytamy.Tytuł: Prawda. Krótka historia wciskania kitu
Tytuł oryginału: Truth: A Brief History of Total Bullsh*t
Autor: Tom Phillips
Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 25-03-2020
Ilość stron: 320
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena okładowa: 36,99 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Wiecznie młodzi, czyli pokolenie mocy, Joanna Pogorzelska, zaczytanyksiazkoholik.pl

„Wiecznie młodzi, czyli pokolenie mocy”, Joanna Pogorzelska

Starość? Jaka starość! Ja dopiero zaczynam żyć! Power Generation. Pokolenie mocy. To właśnie oni – polscy pięćdziesięciolatkowie. Silni, energiczni, optymistyczni. Z apetytem na życie i wielkimi planami. Wbrew stereotypom. To ludzie, którzy mają prawdziwy power i udowadniają, że życie jest piękne bez względu na wiek.


https://www.facebook.com/patrycjastrzalkowska.autor/

Dlaczego książki Patrycji Strzałkowskiej odniosły sukces?

Książki Patrycji Strzałkowskiej szybko stają się bestsellerami, a fanów jej twórczości wciąż przybywa.