Po co komu krzyż - Jerzy Stasiewicz - zaczytanyksiazkoholik.pl

Daje do myślenia – „Po co komu krzyż”, Jerzy Stasiewicz


Książka „Po co komu krzyż” autorstwa Jerzego Stasiewicza stawia ważne i aktualne pytanie już w samym tytule. Autor poddaje to pytanie dogłębnej analizie zarówno w dramacie, jak i poezji, co czyni je jeszcze bardziej donośnym i przemyślanym. Nie trzeba się zagłębiać w treść książki, aby zacząć rozważać własny los, życie i cierpienie. Stasiewicz przedstawia krzyż jako coś sacrum, jako wartość nadrzędną, jako „Chrystusowe cierpienie”. Jednak czy ktokolwiek z nas, czytelników, jest gotów jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie? Autor wyraża wątpliwości co do możliwości takiej odpowiedzi. Człowiek nie jest w stanie porównać swoich ziemskich wędrówek do cierpień Boga, choć „życie na ziemi to bezustanne cierpienie”.

Jerzy Stasiewicz jest doskonałym badaczem przeszłości. Przybliża czytelnikom miniony czas i próbuje odnaleźć siebie wśród tamtych ludzi, tamtych wydarzeń i zdarzeń. Jego poezja zachęca nas do podobnego postępowania. W dzisiejszym świecie, pełnym pośpiechu i braku wartości, trudno jest odnaleźć to, co jest naprawdę ważne.

Stasiewicz zwraca uwagę na konieczność rozliczenia się z przeszłością i przygotowania się na spotkanie z Bogiem. Jednak zabiegani codziennością często nie myślimy o śmierci i życiu po drugiej stronie. Autor uświadamia nam, że losy ludzkie to nie tylko to, co dzieje się tu i teraz. Jerzy Stasiewicz jest świadomy naszej ludzkiej ułomności i zdaje sobie sprawę, że wiele osób unika myślenia o śmierci i życiu wiecznym. Jego wiersze skłaniają do refleksji i prowokują pytanie o znaczenie krzyża.

Książka „Po co komu krzyż” jest pełna głębokich przemyśleń i prowokujących treści. Stasiewicz umiejętnie sięga do historii i wspomnień, ukazując nam, że życie to nie tylko bieżące wydarzenia, ale także wieczne poszukiwanie wartości. Autor z ogromną estymą podchodzi do tematu i zmusza nas do zadawania sobie pytania o istotę krzyża w naszym życiu.

Odpowiedź na pytanie „po co komu krzyż?” nie jest jednoznaczna, ale lektura tej książki skłania do głębszego zastanowienia się nad tym tematem. Jest to lektura, która porusza serce i umysł, a jednocześnie jest pełna pięknej poezji i refleksji. „Po co komu krzyż” to książka, którą warto przeczytać i która na pewno daje do myślenia.


W przypadku zainteresowania zakupem książki proszę o kontakt z Literacka PKP-Jazda literacka@pkp-jazda.pl


Tytuł: Po co komu krzyż
Autor: Jerzy Stasiewicz
Wydawnictwo: Komograf
Ilość stron: 128
Oprawa: miękka


Dodaj komentarz


Czytaj także

Forrest Gump - Winston Groom - zaczytanyksiazkoholik.pl

„Forrest Gump”, Winston Groom

„Forrest Gump” to fenomenalna powieść, na podstawie której nakręcono jeden z najsłynniejszych filmów. Poznajcie Forresta Gumpa, sympatycznego i zaskakująco łebskiego bohatera tej nadzwyczajnej odysei komicznej. Forrest najpierw – dość przypadkowo – zostaje gwiazdą drużyny futbolowej Uniwersytetu Alabama, później jedzie do Wietnamu, gdzie staje się bohaterem wojennym, robi też karierę jako światowej klasy pingpongista


Blog książkowy - Wojna nowego wieku - Agresja Rosji przeciw Ukrainie 2022-2023 - Andrzej Małkiewicz - Piotr Szymaniec - zaczytanyksiazkoholik.pl

„Wojna nowego wieku? Agresja Rosji przeciw Ukrainie 2022-2023″, Andrzej Małkiewicz, Piotr Szymaniec

„Wojna nowego wieku? Agresja Rosji przeciw Ukrainie 2022-2023″ stanowi obszerny i szczegółowy zapis tragicznych wydarzeń, które rozegrały się na Ukrainie w latach 2022-2023, czyli pierwszym roku walk. Autorzy wnikliwie analizują genezę konfliktu, uwarunkowania prawnomiędzynarodowe i światowe konsekwencje, starając się