Blog książkowy - LIsty z wielkopolski - Piotr Goszczycki - zaczytanyksiazkoholik.pl

Podróż w świat intymnych listów – „Listy z Wielkopolski” autorstwa Piotra Goszczyckiego


Książka „Listy z Wielkopolski” autorstwa Piotra Goszczyckiego to niezwykła i pełna pasji podróż w świat listów. Osobiście nie byłoby tej publikacji, gdyby nie zaangażowanie autora, który jest między innymi pasjonatem podróżowania koleją.

Już sam test na pierwszej stronie brzmi: „Napisz do mnie list”, przyciąga uwagę i wskazuje na nietypowy sposób przedstawienia historii. Piotr Goszczycki postanowił przemierzyć Wielkopolskę, podziwiając malownicze krajobrazy i spotykając szczerych ludzi. Efektem tej podróży są listy, które autor wysłał do różnych osób, z nadzieją na niebanalne odpowiedzi.

Niewątpliwie należy podziwiać wszystkich autorów, którzy odważyli się podjąć sztukę epistolografii, czyli sztuki pisania listów. W dzisiejszych czasach, gdzie dominują skróty, szybkie formy komunikacji, emotikony, etc., takie intymne spotkanie poprzez listy jest wyjątkowe. Przyjemnie zaskakuje fakt, że taka forma kontaktu z drugim człowiekiem wciąż istnieje.

Ważnym aspektem tej książki jest również współdziałanie różnych środowisk dla celu nadrzędnego – promocji regionu. Autorzy listów wyrażają swoją sympatię i uwielbienie dla Wielkopolski, a nawet dla ogólnie pojętej polskości. Książka emanuje dumnym przywiązaniem do tej ziemi, co dodaje jej olbrzymi wartości.

„Listy z Wielkopolski” nie tylko dostarczają wiedzy o historii regionu, ale także pełne są emocji i oddania. Czytelnik odkrywa fascynujący świat i rośnie w nim uczuciowo. To niezwykłe dzieło, które nie tylko edukuje, ale także inspiruje do odkrywania własnych korzeni i więzi z ojczyzną.

Polecam lekturę „Listów z Wielkopolski”. To książka, która wciąga, porusza i pobudza wyobraźnię. Dzięki niej można poczuć się częścią tej bogatej historii i przyjrzeć się Wielkopolsce z nowej perspektywy.


W przypadku zainteresowania zakupem książki proszę o kontakt z Literacka PKP-Jazda literacka@pkp-jazda.pl


Tytuł: Listy z wielkopolski
Autor: Piotr Goszczycki
Gatunek: literatura piękna
Wydawnictwo Komograf
Data wydania: 2016
Ilość stron: 124
Oprawa: miękka


Dodaj komentarz


Czytaj także

Łowca snów

Coś z dreszczykiem – „Łowca snów” autorstwa Stephena Kinga

Jest to powieść o kosmitach, która napisana jest z pozycji wnikliwego obserwatora długoletniej tradycji obecności tej tematyki w mediach i popkulturze. Jest to typowa dla tego autora powieść. Wystarczy przyjrzeć się trochę fabule, a czujemy się jak w domu.


Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci to Święto, obchodzone 2 kwietnia – w dniu urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena, zostało ustanowione w 1967 roku przez Międzynarodową Izbę ds. Książek dla Młodych Ludzi.