Blog książkowy - LIsty z wielkopolski - Piotr Goszczycki - zaczytanyksiazkoholik.pl

Podróż w świat intymnych listów – „Listy z Wielkopolski” autorstwa Piotra Goszczyckiego


Książka „Listy z Wielkopolski” autorstwa Piotra Goszczyckiego to niezwykła i pełna pasji podróż w świat listów. Osobiście nie byłoby tej publikacji, gdyby nie zaangażowanie autora, który jest między innymi pasjonatem podróżowania koleją.

Już sam test na pierwszej stronie brzmi: „Napisz do mnie list”, przyciąga uwagę i wskazuje na nietypowy sposób przedstawienia historii. Piotr Goszczycki postanowił przemierzyć Wielkopolskę, podziwiając malownicze krajobrazy i spotykając szczerych ludzi. Efektem tej podróży są listy, które autor wysłał do różnych osób, z nadzieją na niebanalne odpowiedzi.

Niewątpliwie należy podziwiać wszystkich autorów, którzy odważyli się podjąć sztukę epistolografii, czyli sztuki pisania listów. W dzisiejszych czasach, gdzie dominują skróty, szybkie formy komunikacji, emotikony, etc., takie intymne spotkanie poprzez listy jest wyjątkowe. Przyjemnie zaskakuje fakt, że taka forma kontaktu z drugim człowiekiem wciąż istnieje.

Ważnym aspektem tej książki jest również współdziałanie różnych środowisk dla celu nadrzędnego – promocji regionu. Autorzy listów wyrażają swoją sympatię i uwielbienie dla Wielkopolski, a nawet dla ogólnie pojętej polskości. Książka emanuje dumnym przywiązaniem do tej ziemi, co dodaje jej olbrzymi wartości.

„Listy z Wielkopolski” nie tylko dostarczają wiedzy o historii regionu, ale także pełne są emocji i oddania. Czytelnik odkrywa fascynujący świat i rośnie w nim uczuciowo. To niezwykłe dzieło, które nie tylko edukuje, ale także inspiruje do odkrywania własnych korzeni i więzi z ojczyzną.

Polecam lekturę „Listów z Wielkopolski”. To książka, która wciąga, porusza i pobudza wyobraźnię. Dzięki niej można poczuć się częścią tej bogatej historii i przyjrzeć się Wielkopolsce z nowej perspektywy.


W przypadku zainteresowania zakupem książki proszę o kontakt z Literacka PKP-Jazda literacka@pkp-jazda.pl


Tytuł: Listy z wielkopolski
Autor: Piotr Goszczycki
Gatunek: literatura piękna
Wydawnictwo Komograf
Data wydania: 2016
Ilość stron: 124
Oprawa: miękka


Dodaj komentarz


Czytaj także

Alessandro Boscarino , K2. Historia najtrudniejszej góry świata, zaczytanyksiazkoholik.pl

Najpierw marzenie, później wyczyn – „K2. Historia najtrudniejszej góry świata”, Alessandro Boscarino

Alessandro Boscarino przygotował dzieło jedyne w swoim rodzaju. Za sprawą map, wspaniałych archiwalnych zdjęć i szczegółowo opisanych tras przedstawia sto lat wyzwań podejmowanych pośród lodu: od XIX-wiecznych ekspedycji naukowców i kartografów do wyczynu Waltera Bonattiego i tragarza z ludu Hunza,


Shinrin-yoku

Książka, która zapada w pamięć – „Shinrin-yoku. Sztuka i teoria kąpieli leśnych”

To książka, która rozprawia o istocie spędzania czasu wśród lasu. Uświadomi Ci, jak istotne jest to dla naszego zdrowia, spokoju duszy, wyciszenia i ukojenia. Qing Li jest ekspertem w dziedzinie medycyny leśnej. Jego wieloletnie badania dowiodły, że przebywanie w lesie, czy wdychanie odpowiednich olejków eterycznych