Blog książkowy - Mapa i ciało. Niezwykłe podróże lekarza - Jonathan Reisman - zaczytanyksiazkoholik.pl

Podróż przez ciało i świat w książce pt. „Mapa i ciało. Niezwykłe podróże lekarza”


W niezwykłej podróży przez ciało i świat, dr Reisman splata opowieść o ludzkim organizmie z unikalnym spojrzeniem na życie, kulturę i świat przyrody. Jakie są wspólne punkty tej makro i mikroskali? Jakie powiązania znajdziemy między ciałem a naturą?

Książka „Mapa i ciało. Niezwykłe podróże lekarza” autorstwa Jonathana Reismana bez wątpienia przyciąga uwagę każdego zainteresowanego medycyną, anatomią i tajemnicami ludzkiego ciała. Ta pełna wiedzy podróż przez niezwykłe aspekty anatomii człowieka zapewnia fascynujące spojrzenie na nasze wnętrze i odkrywa tajemnice, które zazwyczaj pozostają niewidoczne dla naszego zwykłego spojrzenia.

Studia medyczne to jak szybkie randki z wewnętrznymi organami, a ja zakochiwałem się w każdym z nich.

Jonathan Reisman, będący sam lekarzem, internistą i pediatrą doskonale łączy swoje doświadczenie kliniczne z pasją do nauki i zdolnością przekazywania wiedzy. Jego styl pisania jest przystępny i przemyślany, co sprawia, że nawet skomplikowane zagadnienia anatomiczne stają się łatwe do zrozumienia dla czytelnika o różnym stopniu wiedzy medycznej. Autor prowadzi nas przez różne części ciała, zaczynając od gardła, idąc poprzez serce, wątrobę, mózg, skórę czy palce i krew. Odsłania przed czytelnikiem fascynujące fakty, ciekawostki i wspomnienia z własnej praktyki.

Aby dogłębnie pojąć tajemnice ludzkiego ciała, podobnie jak świat przyrody, należy zrozumieć ekologię.

Jednym z największych atutów tej książki jest jej doskonałe zbilansowanie pomiędzy naukowymi informacjami a ludzkimi często zwyczajnych pacjentów historiami. Jonathan Reisman nie tylko przedstawia nam faktograficzne dane na temat anatomicznych struktur, ale również dzieli się swoimi osobistymi doświadczeniami i refleksjami związanych z ciałem pacjentów, których znalazł na swojej drodze. To właśnie te historie nadają tej książce wyjątkowego charakteru i sprawiają, że czujemy się bliżej autorа, jakbyśmy towarzyszyli mu w podróży odkrywania.

Świat ukryty wewnątrz nas zasługuje na taką samą uwagę i zachwyt jak otaczający nas świat przyrody. Przede wszystkim prawdziwa historia ciała to podwójna historia i ciała, i naszego życia.

„Mapa i ciało. Niezwykłe podróże lekarza” to zdecydowanie jedna z tych książek, które mogą zainteresować zarówno fachowców z dziedziny medycyny, jak i osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z anatomią bądź są zwyczajnie zainteresowane tym tematem. Jonathan Reisman udowadnia, że nauka może być pasjonująca i dostępna dla wszystkich, a jego opowieść odkrywa fascynujące tajemnice i piękno, które tkwi wewnątrz nas samych. Ta książka to inspirująca podróż przez niezwykłe dziedziny ludzkiego ciała, która na długo pozostaje w mojej pamięci.

Tytuł: Mapa i ciało. Niezwykłe podróże lekarza
Autor: Jonathan Reisman
Gatunek: reportaż
Wydawnictwo Kompania Mediowa
Data wydania: 20-04-2023
Ilość stron: 292
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Tłumaczenie: Teresa Tomczyńska
Cena rynkowa: 49,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Iwona Żytkowiak, epizody z życia mojej mamy, zaczytanyksiazkoholik.pl

Coś wyjątkowego – „Epizody z życia mojej mamy”, Iwona Żytkowiak

Powieść składa się z 12 portretów mamy. Każdy portret to inna historia opowiedziana przez najmłodszego z dzieci, Ksawerego. Jego punkt widzenia świata oraz mamy ulegał zmianie wraz z tym jak sam dorastał. Poznajemy historie o przyjaciołach, o niechcianej ciąży, o jodze, tańcu… I wielu innych kwestiach życia codziennego mamy.


Czy wśród polskich autorów i autorek książek panuje równouprawnienie?

Czy wśród polskich autorów i autorek książek panuje równouprawnienie? Poznaj wyniki badania

Badacze z Instytutu Nauk o Informacji i Mediach Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Wydziału Informatyki i Telekomunikacji Politechniki Wrocławskiej przeprowadzili badania rozkładu płci autorów polskich i niemieckich – przyjrzano się milionom