Blog książkowy - Mapa i ciało. Niezwykłe podróże lekarza - Jonathan Reisman - zaczytanyksiazkoholik.pl

Podróż przez ciało i świat w książce pt. „Mapa i ciało. Niezwykłe podróże lekarza”


W niezwykłej podróży przez ciało i świat, dr Reisman splata opowieść o ludzkim organizmie z unikalnym spojrzeniem na życie, kulturę i świat przyrody. Jakie są wspólne punkty tej makro i mikroskali? Jakie powiązania znajdziemy między ciałem a naturą?

Książka „Mapa i ciało. Niezwykłe podróże lekarza” autorstwa Jonathana Reismana bez wątpienia przyciąga uwagę każdego zainteresowanego medycyną, anatomią i tajemnicami ludzkiego ciała. Ta pełna wiedzy podróż przez niezwykłe aspekty anatomii człowieka zapewnia fascynujące spojrzenie na nasze wnętrze i odkrywa tajemnice, które zazwyczaj pozostają niewidoczne dla naszego zwykłego spojrzenia.

Studia medyczne to jak szybkie randki z wewnętrznymi organami, a ja zakochiwałem się w każdym z nich.

Jonathan Reisman, będący sam lekarzem, internistą i pediatrą doskonale łączy swoje doświadczenie kliniczne z pasją do nauki i zdolnością przekazywania wiedzy. Jego styl pisania jest przystępny i przemyślany, co sprawia, że nawet skomplikowane zagadnienia anatomiczne stają się łatwe do zrozumienia dla czytelnika o różnym stopniu wiedzy medycznej. Autor prowadzi nas przez różne części ciała, zaczynając od gardła, idąc poprzez serce, wątrobę, mózg, skórę czy palce i krew. Odsłania przed czytelnikiem fascynujące fakty, ciekawostki i wspomnienia z własnej praktyki.

Aby dogłębnie pojąć tajemnice ludzkiego ciała, podobnie jak świat przyrody, należy zrozumieć ekologię.

Jednym z największych atutów tej książki jest jej doskonałe zbilansowanie pomiędzy naukowymi informacjami a ludzkimi często zwyczajnych pacjentów historiami. Jonathan Reisman nie tylko przedstawia nam faktograficzne dane na temat anatomicznych struktur, ale również dzieli się swoimi osobistymi doświadczeniami i refleksjami związanych z ciałem pacjentów, których znalazł na swojej drodze. To właśnie te historie nadają tej książce wyjątkowego charakteru i sprawiają, że czujemy się bliżej autorа, jakbyśmy towarzyszyli mu w podróży odkrywania.

Świat ukryty wewnątrz nas zasługuje na taką samą uwagę i zachwyt jak otaczający nas świat przyrody. Przede wszystkim prawdziwa historia ciała to podwójna historia i ciała, i naszego życia.

„Mapa i ciało. Niezwykłe podróże lekarza” to zdecydowanie jedna z tych książek, które mogą zainteresować zarówno fachowców z dziedziny medycyny, jak i osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z anatomią bądź są zwyczajnie zainteresowane tym tematem. Jonathan Reisman udowadnia, że nauka może być pasjonująca i dostępna dla wszystkich, a jego opowieść odkrywa fascynujące tajemnice i piękno, które tkwi wewnątrz nas samych. Ta książka to inspirująca podróż przez niezwykłe dziedziny ludzkiego ciała, która na długo pozostaje w mojej pamięci.

Tytuł: Mapa i ciało. Niezwykłe podróże lekarza
Autor: Jonathan Reisman
Gatunek: reportaż
Wydawnictwo Kompania Mediowa
Data wydania: 20-04-2023
Ilość stron: 292
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Tłumaczenie: Teresa Tomczyńska
Cena rynkowa: 49,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

mopsy- Justyna Bednarek-zaczytanyksiazkoholik.pl

„Smopsy”, Justyna Bednarek

Wściekły Jaromir z Arkony tropi bestie, czyli smoki. Udało mu się już zlokalizować trzy sztuki. Teraz tylko musi je wyłapać! Tymczasem smoki, społeczne, łagodne stworzenia, zaprzyjaźniły się z wiedźmą Świętosławą, która otacza je swoją magiczną opieką. Ani trochę nie mają ochoty na walkę z jakimś Jaromirem! Pozostaje im ucieczka – Świętosława otwiera im korytarz czasu… Przewrotna i komiczna historia o sile złości i sile przyjaźni, która potrafi przenosić góry.


Rozmowa z Marcelem Woźniakiem

Zapraszam Was dzisiaj na rozmowę z Marcelem Woźniakiem. Znajdziecie w niej odpowiedzi m.in. na to dlaczego padł wybór na Gabrielę Gargaś, nad czym pracuje na UMK w Toruniu czy to, co daje mu największą satysfakcję.