Wyspa zaginionych dziewcząt - Alex Marwood - zaczytanyksiazkoholik.pl

Piekło raju – „Wyspa zaginionych dziewcząt”, Alex Marwood


„Wyspa zaginionych dziewcząt” to powieść autorstwa Alex Marwood, która przenosi czytelnika w mroczny świat pełen tajemnic i zagadek.

Fabuła skupia się na zaginięciu dziewczynek na tajemniczej wyspie. Marwood mistrzowsko konstruuje historię, rzucając czytelnika w wir emocji i niepewności. Każda strona odsłania nowe elementy układanki, a tempo narracji nie pozwala oderwać się od lektury. Zagadki, które napotykają bohaterowie, prowadzą nas przez gęstą sieć intryg i sekretów, trzymając nas w napięciu do samego końca.

Jednym z największych atutów tej powieści są postacie, które są niezwykle dobrze rozwinięte i wiarygodne. Marwood kreuje bohaterów pełnych głębokich emocji, wewnętrznych konfliktów i tajemniczych przeszłości. Czuje się ich ból, lęki i pragnienie odkrycia prawdy. Sposób, w jaki autorka łączy ich losy i ukazuje ich wzajemne relacje, jest godny podziwu.

Jest skupiona. Jej serce bije powoli i miarowo, krew krąży w ciele spokojnie i łagodnie.

„Wyspa zaginionych dziewcząt” jest również moim zdaniem mistrzowsko napisana pod względem stylu i opisów. Marwood umiejętnie tworzy atmosferę tajemniczości i grozy, oddając zarówno piękno, jak i mroczne strony opisywanej wyspy. Jej język jest płynny i przemyślany, co sprawia, że czytanie staje się prawdziwą przyjemnością.

Nieprzyzwoite bogactwo, seks i zbrodnie – historia jak z pierwszych stron gazet.

Po zakończeniu lektury tej powieści czuję, że przeżyłam niezapomnianą podróż przez nieznane zakątki ludzkiej psychiki i emocji. „Wyspa zaginionych dziewcząt” to zaskakująca, intrygująca i wciągająca opowieść o tajemnicy, zagubieniu i konsekwencjach przeszłości. Alex Marwood udowadnia, że jest mistrzynią w tworzeniu powieści trzymających w napięciu, które zostają w pamięci na długo po zakończeniu lektury. Marwood doskonale buduje atmosferę tajemnicy i niepewności, przenosząc czytelnika na tajemniczą wyspę, gdzie zaginęły dziewczynki. Czytając tę książkę, czułam się, jakbym sama błądziła po nieznanych ścieżkach, próbując rozwiązać zagadkę i odkryć prawdę. Każdy rozdział odsłaniał nowe fakty i zaskakujące zwroty akcji, nie pozwalając mi oderwać się od lektury. Alex Marwood potwierdza swoje umiejętności jako mistrzyni gatunku i udowadnia, dlaczego jest tak cenioną autorką thrillerów psychologicznych.

Jeśli jesteś miłośnikiem thrillerów psychologicznych pełnych zaskakujących zwrotów akcji i głębokich postaci, gorąco polecam sięgnąć po „Wyspę zaginionych dziewcząt”. To powieść pełna wstrząsających momentów, które poruszają najgłębsze struny czytelniczej duszy.

Tytuł: Wyspa zaginionych dziewcząt
Tytuł oryginału: The Island of Lost Girls
Autor: Alex Marwood
Gatunek: kryminał, sensacja, thriller
Wydawnictwo Albatros
Data wydania: 17-05-2023
Ilość stron: 480
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena rynkowa: 47,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Remigiusz Mróz -Joanna Chyłka-zaczytanyksiazkoholik.pl-blog

Chyłka musi oskarżać – „Egzekucja” i „Skazanie” , Remigiusz Mróz

„Jak daleko posunie się Chyłka, by odzyskać to, co straciła?” W posłowie „Egzekucji” Remigiusz Mróz zaznacza nam, że ten tom poświęcił bardziej na kwestie osobiste naszych bohaterów niż zawodowe. Była to miła odmiana po bieganiu z Kordianem i Chyłką po salach sądowych. Joanna w tym tomie musi wybronić Szczerbińskiego, który jest oskarżany o zastrzelenie


"Gorsza Siostra", Justyna Bednarek, Jagna Kaczanowska

„Gorsza Siostra”, Justyna Bednarek, Jagna Kaczanowska

Ida ma 25 lat, męża Tomka i dwuletnią córeczkę – Dziunię. Przed rokiem wykryto u kobiety białaczkę. Choroba postępuje szybko i jest wyniszczająca. Mama Idy, Urszula, jest przerażona, chce ocalić życie córki za wszelką cenę! Tylko przeszczep może uratować Idzie życie, a niestety, żaden z członków rodziny nie może być dawcą szpiku.