Wyspa zaginionych dziewcząt - Alex Marwood - zaczytanyksiazkoholik.pl

Piekło raju – „Wyspa zaginionych dziewcząt”, Alex Marwood


„Wyspa zaginionych dziewcząt” to powieść autorstwa Alex Marwood, która przenosi czytelnika w mroczny świat pełen tajemnic i zagadek.

Fabuła skupia się na zaginięciu dziewczynek na tajemniczej wyspie. Marwood mistrzowsko konstruuje historię, rzucając czytelnika w wir emocji i niepewności. Każda strona odsłania nowe elementy układanki, a tempo narracji nie pozwala oderwać się od lektury. Zagadki, które napotykają bohaterowie, prowadzą nas przez gęstą sieć intryg i sekretów, trzymając nas w napięciu do samego końca.

Jednym z największych atutów tej powieści są postacie, które są niezwykle dobrze rozwinięte i wiarygodne. Marwood kreuje bohaterów pełnych głębokich emocji, wewnętrznych konfliktów i tajemniczych przeszłości. Czuje się ich ból, lęki i pragnienie odkrycia prawdy. Sposób, w jaki autorka łączy ich losy i ukazuje ich wzajemne relacje, jest godny podziwu.

Jest skupiona. Jej serce bije powoli i miarowo, krew krąży w ciele spokojnie i łagodnie.

„Wyspa zaginionych dziewcząt” jest również moim zdaniem mistrzowsko napisana pod względem stylu i opisów. Marwood umiejętnie tworzy atmosferę tajemniczości i grozy, oddając zarówno piękno, jak i mroczne strony opisywanej wyspy. Jej język jest płynny i przemyślany, co sprawia, że czytanie staje się prawdziwą przyjemnością.

Nieprzyzwoite bogactwo, seks i zbrodnie – historia jak z pierwszych stron gazet.

Po zakończeniu lektury tej powieści czuję, że przeżyłam niezapomnianą podróż przez nieznane zakątki ludzkiej psychiki i emocji. „Wyspa zaginionych dziewcząt” to zaskakująca, intrygująca i wciągająca opowieść o tajemnicy, zagubieniu i konsekwencjach przeszłości. Alex Marwood udowadnia, że jest mistrzynią w tworzeniu powieści trzymających w napięciu, które zostają w pamięci na długo po zakończeniu lektury. Marwood doskonale buduje atmosferę tajemnicy i niepewności, przenosząc czytelnika na tajemniczą wyspę, gdzie zaginęły dziewczynki. Czytając tę książkę, czułam się, jakbym sama błądziła po nieznanych ścieżkach, próbując rozwiązać zagadkę i odkryć prawdę. Każdy rozdział odsłaniał nowe fakty i zaskakujące zwroty akcji, nie pozwalając mi oderwać się od lektury. Alex Marwood potwierdza swoje umiejętności jako mistrzyni gatunku i udowadnia, dlaczego jest tak cenioną autorką thrillerów psychologicznych.

Jeśli jesteś miłośnikiem thrillerów psychologicznych pełnych zaskakujących zwrotów akcji i głębokich postaci, gorąco polecam sięgnąć po „Wyspę zaginionych dziewcząt”. To powieść pełna wstrząsających momentów, które poruszają najgłębsze struny czytelniczej duszy.

Tytuł: Wyspa zaginionych dziewcząt
Tytuł oryginału: The Island of Lost Girls
Autor: Alex Marwood
Gatunek: kryminał, sensacja, thriller
Wydawnictwo Albatros
Data wydania: 17-05-2023
Ilość stron: 480
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena rynkowa: 47,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Zagubieni

Książka, która zapada w pamięć – „Zagubieni”

Autorka nie tylko w treści powieści porusza temat alkoholizmu, ale poświęca mu kilka ostatnich stron naukowo, doradczo. Jak należy postępować, gdzie szukać pomocy, przypomina numer alarmowy Niebieskiej Linii. Nie każdy pisarz podchodzi tak fachowo do problemu poruszanego na łamach własnej książki.


Zdrada - Elżbieta Pytlarz - zaczytanyksiazkoholik.pl

„Zdrada”, Elżbieta Pytlarz

Warszawa i Paryż u progu XX wieku. Świeżo pogodzeni ze sobą małżonkowie Emilia i Henryk Długopolscy muszą stawić czoło rodzinie i światu salonów. Nie wszyscy krewni i znajomi są do nich przychylnie nastawieni. Młodej parze przyjdzie się zmierzyć z nowymi problemami, starymi wadami oraz skutkami minionych wydarzeń. Czy zawarte z przymusu małżeństwo Długopolskich okaże się trwałe? Czy Henryk wróci do swej dawnej kochanki i nałogów?