Miłość jak wino - Mirosława Kubiak - zaczytanyksiazkoholik.pl

Opowieść o sile rodziny, wierności i poświęceniu – „Miłość jak wino”, Mirosława Kubiak


Książka „Miłość jak wino” autorstwa Mirosławy Kubiak to poruszająca historia o odnajdywaniu miłości i zmierzaniu się z przeciwnościami losu. Po przeczytaniu tej powieści czuję się wzruszona, a także przekonana, że prawdziwa miłość potrafi przetrwać nawet najtrudniejsze wyzwania.

Główna bohaterka, Marta, doświadcza bolesnej zdrady ze strony swojego chłopaka. Zraniona i rozczarowana, opuszcza Kraków i wraca do rodzinnego Grybowa, gdzie jej rodzina prowadzi winnicę. Wśród malowniczych widoków, Marta szuka równowagi i spokoju, nieświadoma, że tam spotka prawdziwą miłość.

W miasteczku pojawia się Marcin Rowiński, młody lekarz. Pierwsze spotkanie obfituje w nieszczęśliwe okoliczności, ale szybko oboje odkrywają, że są sobie wzajemnie ważni. Ich uczucie rozwija się stopniowo, jak dojrzewające wino, stając się coraz głębsze i bardziej autentyczne.

Jednak na drodze zakochanych pojawia się dziewczyna Marcina, Karolina, co komplikuje sytuację. To tylko początek serii dramatycznych wydarzeń a bohaterowie będą musieli stawić czoła, jeśli chcą uratować swoją miłość.

Mirosława Kubiak przedstawia historię w sposób wzruszający i angażujący. Autorka doskonale oddaje emocje bohaterów, ich wewnętrzne konflikty i tęsknoty. Powieść pełna jest napięcia i dramatyzmu, który trzyma czytelnika w napięciu, nie pozwalając oderwać się od książki. Autorka kładzie nacisk na wiele ważnych aspektów naszego życia, nie zawsze tych miłych: rodzina, przemoc, stare konflikty i żale, pragnienie bycia kochanym…

„Miłość jak wino” to nie tylko historia romantyczna, ale także opowieść o sile rodziny, wierności i poświęceniu. Autorka ukazuje, że prawdziwa miłość może być trudna, ale jest warta walki i przezwyciężania przeciwności. Kubiak wplata również wątki dotyczące winiarstwa, co dodaje powieści wyjątkowego charakteru. Opisy winnic, smak wina, atmosfera pracy nad winem i urokliwe miasteczko tworzą piękne tło dla historii miłosnej. Mirosława Kubiak ukazuje swoją wiedzę na temat winiarstwa, co dodaje powieści autentyczności i ożywia opisy otaczającej rzeczywistości.

„Miłość jak wino” to książka, która porusza serca czytelników, zachwyca pięknem opisanych krajobrazów i skłania do zastanowienia się nad siłą prawdziwej miłości. Polecam ją wszystkim miłośnikom romansów, którzy szukają zarówno wzruszeń, jak i głębszych przemyśleń. To piękna i pełna pasji powieść, która zostaje w pamięci na długo po jej przeczytaniu.

Tytuł: Miłość jak wino
Autor: Mirosława Kubiak
Gatunek: literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo Replika
Data wydania: 18-04-2023
Ilość stron: 336
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 44,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Bio Steve Mann

Steve Mann

Jest treserem psów od 30 lat. W tym czasie szkolił ponad 100 tysięcy psów, zdobywając różnorodne doświadczenie – od działalności w branżach ochroniarskiej, telewizyjnej i filmowej, przez prowadzenie wykładów z zachowania zwierząt i ich hodowli, po pracę z wieloma gwiazdami sportu i celebrytami, którzy posiadają psy.


O północy w Czarnobylu

Koniecznie! – „O północy w Czarnobylu”

Książka rozpoczyna się w dość ciekawy sposób, gdyż autor przedstawia nam z bliska sylwetki wszystkich osób, które były „zamieszane” i niosły pomoc w trakcie eksplozji. Za całą tragedię został obwiniony Wiktor Briuchanow, który 11.09.1991 r. wyszedł na wolność. Odsiedział pięć lat z dziesięcioletniego wyroku. 20.02.1970 r. po miesiącach debat radzieckie władze zdecydowały jak nazwać elektrownię, która pewnego dnia rozsławi radzieckich inżynierów na cały świat – nie pomylili się z tą sławą.