Opowieść o sekretach - Elena. Niechciane dziecię - S. J. Grochal - zaczytanyksiazkoholik.pl

Opowieść o sekretach – „Elena. Niechciane dziecię”, S. J. Grochal


„Elena. Niechciane dziecię” to książka, która wciąga czytelnika w mroczną i przerażającą opowieść pełną sekretów i tajemnic. Autor, S. J. Grochal, zgrabnie snuje historię, która w równym stopniu trzyma w napięciu, co prowokuje do refleksji nad naturą ludzkich lęków i traum.

Główną bohaterką jest jedenastoletnia Lena, która przypadkowo odkrywa tajemniczą pozytywkę na strychu swojej zdziwaczałej babci. To wydarzenie jest jednym z tych momentów, które zmieniają życie bohatera na zawsze. Kiedy pozytywka odsłania przed Leną tragiczną historię Eleny, zaczynają się przygody pełne niesamowitych zdarzeń i starć z mrocznymi siłami przeszłości.

Autor buduje napięcie na kartach książki, sprawiając, że czytelnik nie jest w stanie oderwać się od lektury. Lenę nawiedzają demony przeszłości, a mroczne siły próbują przejąć nad nią kontrolę, co stwarza niezwykle angażujący konflikt.

Jednak to nie tylko elementy nadprzyrodzonej grozy stanowią o sile tej powieści. „Elena. Niechciane dziecię” dotyka również ważnych tematów, takich jak lęki, traumy i konieczność stawienia czoła własnym przeszłościom. To opowieść o odwadze, wytrwałości i sile wewnętrznej, która może pomóc przezwyciężyć największe przeciwności.

Postać Leny jest dobrze wykreowana i czytelnik nieustannie kibicuje jej w walce z przeszłością. Autor umiejętnie buduje relacje między bohaterami, co dodaje głębi fabule i sprawia, że emocje czytelnika są autentyczne i intensywne. „Elena. Niechciane dziecię” to książka, która wciąga, emocjonuje i nie daje o sobie zapomnieć. To nie tylko opowieść o tajemnicach i mrocznych siłach, ale także przypomnienie o sile ludzkiej psychiki i zdolności do przezwyciężania własnych demonów. Małym minusem jest wielkość czcionki, gdyby była ciut większa, czytałoby się znacznie lepiej. Polecam tę książkę zarówno miłośnikom literatury grozy, jak i tym, którzy poszukują głębszych przesłań w fabule.

Tytuł: Elena. Niechciane dziecię
Autor: S. J. Grochal
Gatunek: horror
Wydawnictwo Nowoczesne
Data wydania: 02-08-2023
Ilość stron: 147
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 30,99 zł
Patronat medialny bloga


Dodaj komentarz


Czytaj także

Saga Rodu Czartoryskich - warto przeczytać, zaczytanyksiazkoholik.pl

„Saga rodu Czartoryskich”, Zofia Wojtkowska

Saga rodu Czartoryskich to opowieść o ludziach, którzy, choć urodzili się w wyjątkowej rodzinie i w wyjątkowych czasach, kochali i nienawidzili jak wszyscy inni. Bywali wielcy i podli, wierni i zdradliwi, dobroczynni i mali, rozważni i romantyczni. Ich nieprawdopodobne wręcz losy nie tyle wplatają się w historię Polski i Europy, co współtworzą ją, pozostawiając niezatarte ślady


Tamarynd - Żaneta Pawlik - zaczytanyksiazkoholik.pl - blog

Ból skrywany pod maską uśmiechu – „Tamarynd”, Żaneta Pawlik

Bohaterką powieści jest Liliana Piechurska, która szczerze nie lubi swojego imienia i chce, aby zwracać się do niej Anka. Nie Ania, nie Anna, tylko Anka. Młoda kobieta wraca do kraju i chce rozpocząć wszystko od nowa. Rozpoczyna pracę w Centrum Psychiatrii jako pielęgniarka. Tam poznaje Jadwigę. Ich początki nie należały do prostych, ale z biegiem czasu kobiety się zżyły.